Skocz do zawartości
Mariusz L

Odpieniacz Red Sea Classic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam pytanko odnośnie tego odpieniacza. Producent podaje ,że może on obsłużyć nawet 1000 l akwarium, jak myślicie do jakiego maksymalnie akwarium można go zastosować i jakiej pompy najlepiej użyć? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj przyjete jest ze dobiera sie odpieniacz 2x mocniejszy wydajniejszy niz masz akwa.jak masz 300 l wez taki do 600l.producenici mocna zawyzaja wydajnosc odpieniaczy-swoich produktow.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Delteca APF 600 który jest do 700 L, ja mam 600L dość mocno obciążone. Rodox super woda bardzo czysta parametry ok. Zgodzę się że można tak założyć przy gorszych odpieniaczach ale przy uznanych markach jest tak jak podaje producent.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja guliwer sa wyjatki dobrych i cenionych producentow.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale chodzi mi o konkretnie ten model ponieważ mam taki. Co prawda działa bez zarzutu ,pieni bardzo łanie tylko chodzi mi o to czy nie jest za słaby do tej wielkości ,moje akwarium ma 530l + sump około 100l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak wyglada akwarium i jego parametry ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam delteka do 1000 w 200l:).

Bunkrow nie ma, ale tez jest zaje******.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry są dobre. NO2=0, amoniak=0, NO3 -według testu też zero-troche to dziwne bo glony w refugium rosna (co prawda dość wolno ale nie marnieją).Trzeba tylko dodać ,że obsada u mnie jest znikoma tzn 1 x zebrasoma ,kilka kolonii grzybków, parę miękkich koralowców(małych) , jeden SPS(nazwy nie pamiętam,ale ma się dobrze, jest u mnie nie długo ale trochę urósł)i dwie gorgonie ( pseudo + gorgonia czerwona z allegro -było o niej na forum).Podmiany wody dokonuję 25-30 litrów na tydzień.Może moje pytanie jest na wyrost ale chcę mieć pewność czy mam dobry opieniacz czy też będę musiał się rozejrzeć za mocniejszym. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, zeby piana byla w miare jak najlepszej "smrodliwosci":)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O hola hola, niekoniecznie :) Bylem niedawno na sympozjum gdzie dyskutowano sporo na temat odpieniania, wyszlo na to ze czym bardziej mokra piana i czym jej wiecej, tym skuteczniejsze odpienianie. W ogole przetlumacze to i zapodam na forum bo wywrocilo to do gory nogami moje podejscie do odpieniania, zreszta od czasu tej prelekcji trwa w Niemczech ostra dyskusja na ten temat :) Jesli ktos szprech to tutaj jest ten tekst: http://korallenriff.de/downloads/Ueberduengung.pdf


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja wczesniejsza opinie oparlem na tym ze mam takie 2 w szafie. Testowalem je, rowniez znajomy mial, pozniej kupil za namowa Delteca APF600 i o Berlinie z Red Sea wolalby zapomniec. Co do fotki to piana wyglada ladnie ale ilosc piany zalezy od wielu elementow i wieku zbiornika.

Co do mokrej piany to chyba zadna nowosc. Ustawiajac na bardzo sucha mniej syfu sie fizycznie wydostanie z baniaka niz przy mokrej.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mysle, ze skuteczniejsze mokre odpienianie nie jest dla Maniaca zadna nowoscia.

Ale ze napisal : " W ogole przetlumacze to i zapodam na forum bo wywrocilo to do gory nogami moje podejscie do odpieniania" to mozemy sie spodziewac czegos ostrzejszego...:)

Czekamy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.