Skocz do zawartości
Adam Rybowski

Dla tych, co..

Rekomendowane odpowiedzi

chodziło mi o samą technikę chłodzenia


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to technika się zgadza i zasada działania identyczna wszystko podłączone pod dukt techniczny pod którym też działa klimatyzacja daikin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ogólnie ktoś jeszcze "jedzie" na kombinacji HQI + t5?

Seb pewnie , że używa właśnie dzisiaj wymieniałem żarniki , jechałem na reflux piękne niebieskie światło ale zachciało mi się wrócić do żółci i wsadziłem BLV 10 000K , chcę troszkę podgonić wzrost , a korale najlepiej rosną pod 10 tak przynajmniej było w przypadku żarników AM w mojej poprzedniej konfiguracji.

Teraz nad szkłem świeci 2x250 HQI i T5 6x54 :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Fal! Zapomniałem o Tobie :) Faktycznie, Ty dalej na oldschoolu jedziesz ;) Mi BLV 10kk nigdy jakoś nie podchodziły, zamiast żółte to zielone mi się wydawały, ale może to kwestia balastów? Co do wzrostu to fakt, w stanach idą jeszcze niżej w hodowlach, bardzo popularne są tam Ushio 6500k, tyle że 400 i 1000W :) to dopalają niebieskimi rurami i aktyniką, o dziwo nie wygląda to jakoś żółto, a kolor niebieski, fioletowy wyciąga podobno nieprawdopodobnie :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED w kombinacji z T5 daje niezłe efekty, ale faktycznie, kombinacja HQI + T5 to IMHO najpiękniejsze światło i dające najlepsze przyrosty.

tylko że to już się chyba dzisiaj nie opłaci :smiling:

pamiętam jak kiedyś świecili 2x250w nad akwariami 300 litrów,plus do tego jakieś 200w w świetlówkach

masakra

to dzisiaj przy tylu baniakach powyżej 500l musiało by świecić ze 2tys wat hehehe :D i wir na liczniku

Waldi, weeesśśśśś się :D Efekty świetlne może tak, ba, nawet lepsze, ale osiągnij takie efekty z koralami na tych chip ledach :D

Seb weśśsśśś się :fun: pamiętasz akwarium pierwsze Snocho??

i to jeszcze jakieś stare ledy były,początki

a tak naprawdę to kij w te korale :p

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.