Skocz do zawartości
promil

Pompka do "napędzania"Miniflotor w cenie do 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temcie ,szukam pompki wydajnej,w miare bardzo cichej ,ktora bez problemu pociagnie z Miniflotorem.W/g opinii powinienem sie ogladac za Mistral 200 ,ale moze jest jakas inna opcja innej rowniez wydajnej i co najwazniejsze cichej pompki(pod akwa stojace w sypialni).

Ma ktoś może jakies doswiadczenie z ta pompka i moze cos wiecej powiedziec na jej temat?


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera Air 275.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo zadawalajaca ale jak z bezawaryjnością i hałasem?

Kupilem kiedys cudo za 80zł i mimo takiej ceny po 6 miesiacach zaczeło ryczec :/

Może moje obawy sa bezpodstawne?


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja mam pompke Eheim'a 400 podwojna...po wlaczeniu jej musze patrzyc czy powietrze wylatuje,gdyz jest nieslyszalna...chyba sa tez Eheimy 200...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Potwierdzam iz pompa Sera Air 275 jest bdb.Trzeba jednak pamietac o okresowych wymianach kostek napowietrzajacych.To ze pompa zrobila sie glosna po 6 miesiacach bylo prawdopodobnie spowodowane uszkodzeniem membramy na skutek tlumienia wylotu np:zuzyta zapchana kostka napowietrzajaca.

Pozdrawiam Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą serę i nie mogę powiedziec że jestem z niej zadowoloy

kostki wymieniam po 3 tygodniach najpóźniej a i tak hałasuje wg mnie mocno

Jarek jak znajdziesz pompkę idealną to daj znac :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joopa to Ci sie trafil jakis kiepski egzemplarz.Obecnie mam odpieniacz Tunze i jest glosniejszy niz Sera+miniflotor.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brac SERA AIR 275?

Musze sie zdecydowac jak najszybciej,wiec prosze jesli ktos ma jakies inne rozsadne propozycje :)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Sera Air 275 ma 2 wyjścia napowietrzające. Czy to podłącza się do jednej końcówki pompki a drugą pozostawia się otwartą, czy te obie się łączy jakimś trójnikiem w jeden przewód i do kostki się to prowadzi ?


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komplecie jest trojnik i mozna 2 wyjscia dac w jeden i do kostki dalej.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam połączone oba wyjścia, przez zaworki zwrotne, do trójnika i dalej do kostki. Ten sposób wydaje mi się najlepszy. W pompce nie daje się wyłączyć drugiego wyjścia, a nie wykorzystane powoduje hałas.


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do pewnej firmy i polecili mi najcichsza pompke na rynku 8,5dB firmy JBL ProSilent S-200 1x100l/h .Czy te 100l/h podoła w polaczeniu z Miniflotorem czy wybierac model wyzszy JBL ProSilent S-500 1x150l/h ?


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@promil zaden z tych 100l/h czy 150l/h to za malo.Producent podaje jako minimalny wydatek pompy do tego odpieniacza 200l/h.Ale ja sie przekonalem ze te 200l/h to tez jest malo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy nie mam czasami pompki o wydajnbosci cos kolo 500l/h.

ale wczesniej mialem sera 275 i ona ladnie dawala rade z mini.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! ja mam Hagen Elite 803 i daje rade, choc widac ze lepsza bylaby jakas o wiekszej mocy np. SERA - 550R czy chociaż 275R albo Hagen Optima, ale jak mowie Elite 803 jest ok. Troche glosna.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przylączam sie mam sere air 275 czy cos takiego za 80zl i odradzam.

Głosna, ulatnia sie tylem powietrze i jest psss a do tego czasem jej odbija i ryczy.... Kawal szmelcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam takie są cichuteńkie prawie bezgłośne posiadają miękkie gumki w kształcie piramidek:D pod spodem obudowy przez co ich nie słychać jak pracują.

atamanarq5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Sera 275 ,faktycznie troche ryczy,ale nawet 1/2 jej mocy wzupełnosci wystarcza aby uciagnac ten odpieniacz !


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie będę oryginalny i powiem że do miniflotora najlepsza będzie pompa Mistral 200. Jest to pompa dedykowana temu odpieniaczowi, przede wszystkim precyzyjnie dopasowana do gabarytów odpieniacza. Kupowanie pompek za 80zł mija się z celem, zaczynają głośno pracować po 3 miesiącach. Oszczędzanie na urządzeniu które ma pracować 24h/dobę nie jest rozsądne. a wydajność 100l/h nie może być odpowiednią wydajnością dla takiego odpieniacza. Flotacja to flotacja musi być dużo bąbelków i tyle.


223 l (60dł x 60szer x 62wys) + panel 56 l (60dł x 15szer x 62wys), Aqua Medic Ocean Light 1 x 150W (16000 K) + 2 x T5 24W (aktyniczne) + nocne (2x3 diody), odpieniacz DIY z pompą PF-1000, główna - Atman AT-306, cyrkulacja 2 x Tunze - Turbelle Nanostream 6045, 45kg żywej skały, 9kg żywego piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa którą kupiłem Sera AIR 275 ma wydajnosc 275l/h i jak wczesniej pisalem w polaczeniu nie Miniflotor(opcja sie zmieniła),tylko Weipro 2012+pompa zasilajaca 600l/h + Sera Air 275 daje taka piane,że testowany Beast 400 na na noc!


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.