Skocz do zawartości
TMK

Pomocy, syn mnie męczy o inernet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa komputery połaczone skrosowanym kablem.Pojawia się komunikat "kabel sieciowy odłaczony" i ikonka połaczenia przekreślona czerwonym krzyżykiem. Pomyslałam,ze kabel został uszkodzony,przytrzasniety czy coś...i wymieniłam kabel- ALE NIE DZIAŁA :)

Panel sterowania-menedżer usządzeń-działa prawidłowo i ma ospowiedni sterownik.

Zresztą internet udostępniany do drugiego komputera dzaiłał dobrze przez kilka miesięcy.

Proszę Panowie wymyślcie coś ,albo chociaż dajcie namiary gdzie pytać....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezprzewodowo pewnie mozesz uzyc cala pule adresow IP, czyli 255.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze coś nie działa- mozliwe ze to wcale nie kabel..ale nie zamierzam stariać hubów i innych - tylko małe proste udostępnienie internetu dla drugiego kompa Niczego innego nie potrzebuję(co zreszta jest zgodne z regulaminem mojego dostawcy internetu)

Może zastosować metodę akwarystyczną...wyjąc karty i obwąchać-jak smierdzi to zepsuta....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a karta sieciowa ok?albo z samym wejesciem do karty?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łączysz bezpośrednio 2 komputery bez huba to potrzebujesz kabel zcrossowany (czy jak to tam się pisze) - wygląda identycznie tylko ma w środku we wtyczce kabelki miejscami pozamieniane.

Ale już nie przesadzaj i kup za te 50zł switcha/huba to bedzie DUZO wygodniejsze i w eksploatacji także tańsze. Zeby net działał na drugim kompie przy współdzieleniu połączenia z głównego komputera to musi ten główny być cały czas włączony. A jak postawisz switcha/HUBa to kazdy bedzie działał niezależnie.

Podczas ustawienia musisz tylko paiętać żeby w switchu sklonować adres MAC głównego komputera bo większość dostawców internetu (kablówka, sieci osiedlowe) pozwala tylko odbierać sygnał z 1 komputera z zapisanym u nich nr MAC karty sieciowej. Jak w switchu klikniesz w ustawieniach "klonuj MAC adres karty sieciowej" z komputera głównego to wsio bedzie działać aż miło.

czyli podsumowując - kup switcha :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk - mylisz troche pojecia :) najprostszy switch nie posiada takich funkcji, jesli juz to router. Zwykly hub - sygnal dostarczony na port X przekazuje na wszystkie porty jakie ma. Switch jest inteligentniejszy bo ma tablice mac`ow i kieruje dane tylko na port na jaki te dane maja trafic na podstawie wlasnie tej tablicy. Co prawda sa switche L3 (pracujace w warstwie trzeciej) ale to juz kosztuje i do domu zbedny wydatek :D Jesli juz to jakis router by sie przydal - wiekszosc z nich posiada wbudowanego 2 czy 4 portowego switcha - choc w sumie tutaj w tym watku nic nie padlo odnosnie samego podlaczenia do Internetu.

Wracajac do problemu i kabla sieciowego odlaczonego. TMK - sprawdz na obydwu komputerach czy karty sieciowe sluzace do zestawienia polaczenia nie sa przypadkiem wylaczone. Jesli system to XP - to na ikonce "Polaczenie lokalne x" gdzie x - moze byc jakims tam numerkiem, klikasz prawy klawisz myszy i masz tam opcje Wlacz, Stan, Wylacz, Napraw etc. Sprawdz czy przypadkiem, ktoras z kart nie jest wylaczona. Mozesz kliknac na Napraw ewentualnie. Jesli to nie pomoze a w Menadzerze urzadzen przy kartach sieciowych nie swieca sie jakies zolte wykrzykniki to stawialbym na uszkodzenie ktorejs z kart. Nie wiem w jaki sposob jestes podlaczony do netu, ale jesli tez przez ethernet i w jednym kompie masz 2 karty sieciowe, to zawsze mozesz probowac podlaczyc sie z wykorzystaniem tych kart sluzacych teraz do udostepniania polaczenia (trzeba tylko miec pewnosc, ze provider nie stosuje jakis dowiazac IP-MAC bo wtedy klapa bez zmiany mac`ow na sieciowkach). Sorki, za tak trywialne podpowiedzi, ale w takich wypadkach najczesciej spotykam sie z sytuacja wylaczonej karty sieciowej.

P.s Zakladam, ze skretka skrosowana (para pomaranczowa zamieniona z zielona w drugiej wtyczce) jest sprawna.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj błąd - oczywiście chodzi mi o router. No ale tak czy siak to koszt niewielki. Nie ma co się męczyć z udostępnianiem połączenia. Zrób to raz i porządnie za pomocą routera.

tu masz tańszy

http://www.allegro.pl/item278901678_kablowka_dsl_router_tp_link_r402_wan_4xlan_fv_ss.html

a tu masz troche drozszy ale juz z siecią bezprzewodową (taki mam w domu i jestem zadowolony)

http://www.allegro.pl/item284733580_4w1_router_d_link_di_524_wifi_54mbps_gw_2l_fv.html


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

moj błąd - oczywiście chodzi mi o router. No ale tak czy siak to koszt niewielki. Nie ma co się męczyć z udostępnianiem połączenia. Zrób to raz i porządnie za pomocą routera.

tu masz tańszy

http://www.allegro.pl/item278901678_kablowka_dsl_router_tp_link_r402_wan_4xlan_fv_ss.html

a tu masz troche drozszy ale juz z siecią bezprzewodową (taki mam w domu i jestem zadowolony)

http://www.allegro.pl/item284733580_4w1_router_d_link_di_524_wifi_54mbps_gw_2l_fv.html

Niestety w przypadku TMK się nie sprawdzą, a to z powodu że posiada łącze ADSL i z tego co wiem w tej chwili ma modem z łączem USB.

Można kupić router ADSL ale cena już nie ta :)

choć byłoby to najlepsze rozwiązanie.

Rozmawiałem na GG.

Kabel jest ok z przeplotem ( sprawdzaliśmy kolor po kolorze ).

Karty są powłączane, połączenia sieciowe też, jednak nadal kompy twierdzą że kabel sieciowy odłączony.

Moim zdaniem któraś karta padła, lub jej RJ45.

Kable ma dwa, stary i nowy, na obydwu tak samo, więc kabel wykluczam.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wsadze w topic, ale potrzebuje rady jaki router kupić. Mam aktualnie livebox'a i kurde u siebie w pokoju mam już zasięg b.łaby przez co trafia mnie bo mam neostrade 1 Mb/s a chodzi jak 128kb/s, dodam, żę brat który ma pokój za scianą i korzysta także z połaczenia bezprzewodowego nie ma wogóle problemów z prędkością. Moim zdaniem powduje to odległość mojego laptopa od livebox'a jest to strop i ściana działowa. Zastanawiam sie nad routerem, ale kurcze nie wiem czym się sugerować. Chiałbym już jakiś mocniejszy , tak żebym mógł w lecie wyjść na pole z laptopem i miec internet. Tak mniej więcej 50-80 m od routera


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem router bezprzewodowy Linksys WAG 200G, bo poszukiwałem takiego z dużym zasięgiem. Mam go zamontowanego w piwnicy, a na parterze zasięg w całym domy i nawet w ogrodzie jeszcze działa ok. Naprawdę polecam. Myślę, że jak ustawisz w pobliżu okna to będziesz mógł sobie na bronie postawić laptopa i jeszcze czytać nano-reef :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marti701 wielkie dzieki

wszystko hula, dzięki Martiemu701 wiedziałam co gdzie wpisać. Ale przyczyna nadal nieznana-komputery były odkurzone poprzestawiane i raptem po wpisaniu róznych takich DNSów zaczeło działać.wszelkie wpisy w ustawieniach wcześniej znikneły same.Oczywiscie oba kompy były włączane i wyłaczane i wtyczki kabla też. karty są wbudowane w płytę główną więc chyba nie były obluzowane czy coś. Najważniejsze ze działa :) i nie słyszę Mamo a kiedy zwolnisz mi internet :yes


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK

Nie ma za co.

@S_Y_N_E_K

Livebox to lipa straszna, wiem bo mam :)

Router to nie wszystko.

Router będzie mieć mocny sygnał, a twój notebok nie, więc i tak lipa.

W routerze nie ma problemu zastosować lepszą antene, ale w noteboku jest ona wewnętrzna i nie posiada złącza antenowego.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj pomaga, mi na swoch NB dziala duzo lepiej po wymianie z jakiegos starszego linksysa na LINKSYS - WRT300N-EU, to juz chyba 5 router, zawsze bylo lepiej po wmianach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystam ten topic. Mam tel.stacjonarny od operatora internetu, zatem w switchu jest 6 wyjść. Do jednego jest podłączony komputer dzieci a do drugiego mój laptop. Problem polega na tym, że korzystamy z internetu na przemian, bo równocześnie to idzie sie pociąć, taki transfer. Czy zakup jakiegoś routera załatwi sprawę ? Nadmienię że operator zaproponował mi założenie drugiego stanowiska i zarazem drugiego IP za 15zł więcej do abonamentu miesięcznie. Oczywiście jeśli nie będzie innego wyjścia to zgodzę się.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaroslaw: dokupienie routera nic nie da - transfer masz taki jaki masz bo tak ograniczył go twój dostawca.

co do livebox - mam to pudło rozpracowane - działa idealnie ale nie może być po drodze (między liveboxem a komputerem odbiorczym) nic co generuje pole magnetyczne (lodówki, telewizory itp). Ja mam u siebie połączenie na samym liveboxie pomiędzy piętrami a pomiędzy dwoma pokojami nie działa bo w kuchni lodówka stoi.

@synek: jak chcesz mieć zasięg jak należy to kup zwykły switch bezprzewodowy z linxysa (ten niebieski z dwoma antenkami) a do kompa kup sobie karte pcimcia też z linxysa - przekonfiguruj w kompie net i wylącz wireless ten co masz w środku a odpal linxys. Te karty poprawnie działają nawet na zasięgach rzędu kilkuset metrów (używałem to swego czasu i ssałem net od gościa co mieszkał 3-4 domy dalej).


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.