Skocz do zawartości
Filavandrel

jak złapac kraba ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam

właśnie (5 minut temu) zauważyłem olbrzymiego (szczypce ok 1 cm wielkości) dzikiego kraba siedzącego w dziurze w skale (dojść głębokiej bo jak sie schowa to go nie widać) i pytanie jak go wyciągnąć nie rozwalając skały ?? probowałem takimi małymi szczypcami go złapać ale skubaniec niesamowicie szybki i cwany...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He He

Sam próbowałem złapać.

Mam ze 3 dzikusy, ale od pięciu miesięcy nic nie nabroiły więc zostawiam ich w spokoju.

Równowaga musi być !!!!

Moje tylko w nocy wychodzą i objadają skałe, szybkie jak torpedy :)


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cierpliwoscia mozna go zalatwic :) ja wyciagam w ten sposob ze podaje im w okolice gniazda co jakis czas cos do jedzenia, pozniej karmie je penseta a po kilku tygodniach jak sa juz oswojone... jedna reka podaje penseta jedzenie a druga czeka w pogotowiu z otwartymi szczypcami :D To jest kwestia wylacznie cierpliwosci, wazne zeby dorwac goscia za pierwszym razem bo skubane maja dobra pamiec i drugi raz na ten sam numer nie daja sie nabrac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wielu negatywnych opinii ja złapałem 4-5 krabów pułapką AM zostawioną na noc z kawałkiem krewetki lub fileta.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli zostaje mi latarka i kukac czy gosciu nie wychodzi :) na razie zidentyfikowałem 2 typy (z jednego 3 sztuki i to spore juz w kominie siedza a conajmniej 2 malutkie takie po 5-6 mm widzialem w dziurach jeszcze) ten jest inny z krostami caly i wlochate nogi wielkosc dobrej 5 zlotowki w obrysie...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...w moim dawnym akwarium pierwszymi zwierzetami jakie wpuscilem byli goscie z Atlantyku,miedzy innymi pare krabow...po jakims czasie kraby szybko podrosly i zaczelo mnie przerazac ze beda dalej rosly...zrobilem tak,wzialem przezroczyste pudelko po jakis kosmetykach czy slodyczach,wycialem jedna scianke w drugiej robiac mala dziurke przez ktora wlozylem nitke z zaczepiona przyneta.Przyneta wystawala poza pudelko...cierpliwie czekalem,przyczajony pod akwarium az krab wyjdzie i chwyci kawalek mieska.Wtedy bardzo powoli pociagalem nitke az gosc znalazl sie w pudelku(nie puszczal zarcia).Z drugiej strony pudelka byla przyczepiona druga nitka...domyslasz sie juz o co chodzi...kiedy gosc byl w srodku,szybko pociagalem druga nitke by pudelko znalazlo sie w pozycji pionowej i jak najszybciej cala te skrzynke wyciagalem by nie dac krabowi czasu do namyslu...pierwszy raz zerwalem nitke i wyszly nici z tego...drugim razem sie udalo...fajna zabawa...poczujesz sie jak prawdziwy "master of pappets"...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlapalem drania :) schowal sie w malej skalce i go z dziury wyciaglem :D

zostal jeszcze jeden duzy do zlapania :D (przynajmniej o jednym wiem :D)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami kraby lubia troche adrenaliny - ja swoje lapalem jak nagle okazalo sie ze wyszly pod przednia szybe i sa bez zadnej oslony - zlapalem tak chyba ze 3, nie wiem co im odwala ale takie cos juz nieraz obserwowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa ja tak po wsadzeniu skaly (do 3h od wsadzenia) zlapalem 3 :) teraz zostaly twardziele :D i te z lepiej rozwinietym instynktem samozachowawczym :D

edit:

oto foty

tych zlapalem na razie 3 szt, widzialem conajmniej 1 sztuke jeszcze biegajaca po skalach :D

917-dziki_krab2.jpg

tego wlasnie cfaniaka zlapalem jak wlazl do tej malej skalki z dziura na wylot :D

917-dziki_krab1.jpg

wie ktos moze cos na temat tego ?? bo o tych malych poczytalem na necie i roznie sie wypowiadaja ludziska na niemieckich forach


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej 1 fotce wyglada jakby mial zeby jak wampir:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie tez znalazlem jednego juz jest spory okaz wiec musze go zlapac czem predzej :) 4-5 cm chyba bedzie mial skubaniec jak tu go teraz dorwac


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z drugiej fotki był nieraz widywany przeze mnie na wakacjach na Chorwacji jak na skałach pod wodą glony skubał i wcinał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi wygląda na glonowego czyściciela (szczypce typowe jak dla glonożercy). Ja bym go zostawił na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.