Skocz do zawartości
Wojtesu

Spienieone PCV na dno pod skałe...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, nadaje sie..?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, co mogę pod skałe położyć żeby nie uszkodzić szyby, oraz czym zasłonić rurki w kominie bo foli już tam nie wkleje? ;-)


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sie ma nie nadawac, nadaje sie :) tak samo jak plexa


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do komina idealnie sie nadaje, na dno pewnie tez - choc na dno mozna rozne rzeczy dac - ja mam kratke ulozona na krazkach z rury, zeby byl przeplyw pod calym dnem.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

@MateuszD wnioskuje że nie masz tego przysypanego piaskiem?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod skalami nie, z przodu mam troche piasku, ale z tylu dmucha pompka pod skalami i nie ma tam chyba za duzo syfu


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadaje sie tylko dobrze zasilikonuj brzegi zeby sie piasek pod spod nie dostal :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym silikonowaniem bedzie problem bo baniak zalany, zasolony

Wiem, wiem nie pomyślałem wcześniej ....


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje dac pod skale spieniona plyte pvc. Czy 3 mm wystarczy czy lepiej dac 5 mm?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie strczy 3 mm. Taka płyta jest dosc miękka i ma amortyzować. Nawet jak dostanie się ziarno pisaku, to po to jest miękkie spienione że robi się wgłębienie i płyta go wciaga. jakby ktoś dał pleksi to by tak nie działało

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka plyta jest konieczna na dnie akwarium? Czy to standard czy kwestia dodatkowego zabezpieczenia?

Sent from my RM-885_eu_poland_298 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardem to nie jest. niektorzy klada na gole szklo. z tego co wyczytalem zasada jest taka byle nie na piasku bo jakis kopacz moze podkopac konstrukcje i problemy murowane. ja jednak po zastanowieniu wole dmuchac na zimne zwlaszcza ze koszty nie sa jakies wielkie a spokoj glowy bezcenny:) dodam tylko ze najlepiej przykleic taka plytke dookola silikonem aby nic sie pod nia nie dostalo. tyle wyczytalem. nie wiem jednak nadal jaka grubosc najodpowiedniejsza bo nie trafilem na taka informacje. osobiscie sklaniam sie ku 5mm ale jesli 3 wystarczy to nie ma sensu nadkladac.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie strczy 3 mm. Taka płyta jest dosc miękka i ma amortyzować. Nawet jak dostanie się ziarno pisaku, to po to jest miękkie spienione że robi się wgłębienie i płyta go wciaga. jakby ktoś dał pleksi to by tak nie działało

dzieki nie doczytalem:)

pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spienione PCV na dnie i zasilikonowane dookoła.Sprawdza się fajnie, nawet jak babka coś odkopie to i tak jest białe jak piasek i nie widać go za bardzo.Uważam ze to doby pomysł zabezpieczenia szyby.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK opisała to bardzo fajnie, oddał właściowści materiału. Osobiście stosuje to na bocznej szybie ale równie dobry jest na dno. Przy pleksi trzeba dobrze odkurzyć dno ale ziarno piasku szkód też nie narobi ;).

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się doceniona.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie moze to pcv byc czarne? mialem wczesniej biale i nie bylo problemu.. mam nadzieje ze nie puszcza to nic do akwarium.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanie moze to pcv byc czarne? mialem wczesniej biale i nie bylo problemu.. mam nadzieje ze nie puszcza to nic do akwarium.

ja mam ciemnoszare i nie zauważyłem by "puszczało farbę". Jeśli coś uwalnia do wody, to i tak nie będziesz o tym wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co kłaść cokolwiek? to ani dmuchanie na zimne, ani spokojne spanie, tylko szukanie problemu gdzie go nie ma. Stawiasz skałe na dnie i koniec. Czy ktoś słyszał o pęknięciu dna akwarium z powodu nacisku skały?


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja slyszalem. Nie pytam sie czy trzeba klasc bo to juz przerabialem w poprzednim zbiorniku. pytam sie czy czarne spienione pvc jest bezpieczne? prosilbym osoby ktore takie pvc uzywaly pod skalke o wyrazenie swoich opinii czy wszystko bylo z tym ok? w poprzednim mialem biale i bylo ok ale teraz z uwagi na kolor dna chce uzyc czarne... wiec?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica jaki kolor, możesz nawet różowe dać (jak jest), nic nie puszcza do wody. Ja mam czarne na tło tutaj a wcześniej w słodkim nic się z tym złego nie robi. Przecież wiele ludzi panele robi z pcv zamiast szkła i żyją. Więc jak chcesz to kładź i nic nie pytaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja slyszalem.

podziel się proszę tą informacją bardzo chciałbym to usłyszeć, jak szkło pękło w akwarium tylko dlatego, że ktoś włożył tam skałę.

Jeśli akwarium jest położone na płycie na to coś w stylu wykładziny i wolne jest od jakichkolwiek ziaren twardych elementów od spodu to praktycznie nie jest możliwe aby pękło od wkładania do środka jakiejkolwiek ilości skały. Ja miałem w akwarium 160 kg skały i niczego nie kładłem na dno.

Możesz oczywiście wkładać co chcesz, kazde PCV, PCW czy pleksa bez względu na kolor nic nie odda do wodny niczego.

Edytowane przez berklej (wyświetl historię edycji)

początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, powiem więcej.... Właśnie likwidowałem 320 l słodkiego. Ryby odłowiłem, wodę spuściłem, podłoże wyjąłem..

Pierwsze wrażenie "O nawet woda na blat za bardzo nie pociekła.... Widać ładne jasne słoje przez dno....."

"SŁOJE ??????.... O ŻESZ ........." Po tym jak ciśnienie wróciło mi do normy, przypomniałem sobie, jak dziś,

jak pięć lat temu, wnosiliśmy akwarium, postawiłem je żeby przymierzyć na szafce zaś, stolarz (który mi pomagał)

przymierzył koronę i listwy osłaniające dno... No i tak zostało....

Eh ten entuzjazm,,, kiedyś przez niego nabawię się kłopotów :)

Co nie zmienia faktu, że pierwsza moja "sześćiesiątka" strzeliła przez kamyczek pod spodem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że pierwsza moja "sześćiesiątka" strzeliła przez kamyczek pod spodem.

bo pod szkłem nawet najmniejszy twardy element moze być przyczyną katastrofy, widziałem pęknięte dno ponieważ stało na surowej desce i podczas wysychania pracowało. Widziałem również słodkie pękniete dna podczas układania otoczaków, ale było to wynikiem upuszczenia wielkiego kamienia. Skała czy to sucha, żywa czy tez syntetyczna układana a nie rzucana nie spowoduje pękniecie dna.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.