Skocz do zawartości
sheep

Testowanie wopdy Z RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczalem dzis testowanie wody miernikiem TDS, wyszlo mi ze z samej osmozy ma 36 a po podlaczeniu DJ mam 4, coz chyba to duzo pomyslalem i pozmienialem wszystkie filtry (membrama + weglowy + mechaniczny) i wyszlo mi 124.

Skad wziela sie ta wartosc, moze trzeba przepuscic troche wody przez RO zeby zmalala.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to zrobilem, miano na Ro spadlo do 15 a po filtrze DJ jest 1. Mysle ze to wystarczy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sheep:

Czy ten miernik mierzy potencjał Redox, czy co ?


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kupiłem w sklepie Amii (wątek poruszany na forum) miernik TDS (tak się fachowo nazywa) - nie wiem czy mierzy on Redox. Z tego co wiem Redox mierzy się w słonej wodzie, a ten miernik mierzy wodę nie zasoloną. Tylko do sprawdzenia stanu membramy itd.

P.S. Woda która spływa w ramach autouzupełniania do sumpa ma wartość 0. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miernik ten mierzy przewodność. Zawsze kontroluję nim wodę z RO. Po RO mam 0, kranówa 8.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzesz taką kranówkę!

Moja kranówka ma przewodność przeszło 350, po RO mam 6-8 i dopiero po DI mój miernik pokazuje 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstochowa zawsze słynęła z bobrej wody. Jako pierwsi w Polsce mieliśmy biologiczną oczyszczalnie ścieków. Teraz takze nie zostaliśmy w tyle.

Jednak muszę przyznać że są tygodnie gdzie skokowo pogarsza się jej jakość. Chyba Bratek zwrócił nawet na to uwagę. Takze wtedy nie włączam osmozy (jeszcze by się zepsuła?)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Współczuje np. szwagrowi z W-wy (W-wa newer) który po wodę do picia dyma z bańką do studni na drugą ulicę...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzyłem kranówę z sieci wodociągowej Warszawy ponad 600 jednostek. Plusem jest że jest dobrze chlorowana i ma dobre ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.