Skocz do zawartości
Krystian

Bezpieczne to dla rafy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wywalam takie stworzonka do mini sumpa.

Ale poczekaj może bardziej fachowcy się wypowiedzą.


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie identycznego. Jak na razie poluje na jedzonko dla rybek. Oprócz faktu iż staje się coraz większy to u mnie jeszcze nie nabroił.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikny wieloszczet :D

ostatnio jak przekladalem 60l do 375 wywalilem 2 takie jeden byl ok 35 cm dlugi drugi ok 20 cm

dobra rada nie dotykaj palcami bo ci sie te wloski powbijaja :D bol jakby kto kwasu pod skure wstrzyknol i duzo pracy pinseta zeby je wyciagnac

co do trzymania ich w akwarium, poki nie przekraczaja 10 cm to je zostawiam bo wyjadaja wszystkie resztki, jak zobacze ale takiego drania troszke wiekszego to go wysylam do kibla w droge do morza

edit: u mnie potrzebowaly 1.5 roku zeby osiagnac powysze rozmiary :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takich "glonojadów" kilka (kilkadziesiąt?) u siebie - nie wywalam, jedzą resztki i makroglony


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam identyczne o pokaźnych rozmiarach. Nie szkodzą. Wychodzą ze skały podczas karmienia i zjadają co spadnie w ich pobliżu. Mam zamiar zmienić im akwenik na kanalizację ale jakoś nie było kiedy się za to zabrać.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały błąd panowie że wywalacie te wieloszczety bo oprócz tego że wyjadają wiekszość syfu z dna i skał to przechodzać przez pory w skałach przeczyszczają je co powoduje że skała jest żywa .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert K czy ja napisalem ze wszystkie wywalam ??

jak sa male do 10 cm to mi nie przeszkadzaja :D tylko takie potwory jak pisalem wyzej (30 i 20 cm) wywalam bo to juz przesada :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego stworka, bardziej rozowy tylko, 12 cm am gdzies i nic takiego nie robi, niekeidy sie przejdzie po dnie


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam , wychodzi przy zmierzchu,skubie coś ze skał.Nie zauważyłem żeby coś psocił.


700 l, 3X150 W 5X80 W T5, Apf 600 ,Tunze 2X6100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisal Robert K są potrzebne i takie zwierzaki bo zawsze po karmieniu ryb zawsze ten pokarm gdzieś wleci miedzy skały czy w same szczeliny skały gdzie kraby czy ślimaki nie śięgną więc taki odkurzacz się przyda:)Fakt ze jak mają 30cm to lepiej się pozbyc jak widze ze jakis ma ponad 7cm to juz idzie pa pa z akwa oczywiście jak go złapie:satisfied Z tymi ich kolcami to prawda ale jak złapiesz delikatnie to nic się nie wbije,sam tak łapie no chyba ze mam taką twardą skórę :Satisfied


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja się orientuję takie wieloszczety rosną do kilkunastu metrów docelowo więc baniak będzie z pewnością dla nich za mały :Satisfied


40L panel, 160L główny, 22kg LR, Atman AT-203 2000l/h, 2x Marea Stream 2400l/h, A-S 300l/h, odpieniacz AM Midiflotor, 4 x 39W ATI T5, miękkie i twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do "jakości" toksyn to zależy od gatunku i osobniczych tendencji u akwarysty - ja kiedyś trafiłem na takiego co jak mnie "dziabnął" to miałem rękę jak sparaliżowaną (na początku brak czucia potem ból masakra)

:Satisfied


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identycznie jak Qubab, jak przekladalem 60l do wiekszego to sie "nadzialem" dwa razy na 2 sztuki (30 cm i 20 cm) palce troche opuchly, nieznosny bol przez dobre 30 min, troche dzionania bylo pinseta zeby te wloski powyciagac...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.