Skocz do zawartości
Szymon

Test porownawczy reeflux i blv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - ostatnio w Polsce pokazaly sie chwalone za oceanem zarniki reeflux, ponizej przedstawiam test porownawczy reefluxow 12kk i blv 20kk - obydwa zarniki 250w w wersji e3940. Po wielu rozmowach z uzytkownikami roznych zarnikow i lamp dochodze do wniosku - zarnik to jedno, balast to drugie - niestety w POlsce nie poszalejemy z doborem tych drugich. Dla mnie reeflux swieci ladnie, ale naprawde bardzo podobnie do blv, z reszta sami widzicie, jak to jest na zdjeciach. Reeflux jest minimalnie jasniejszy, ale naprawde minimalnie. Swiatlo bardzo ladne, ale troszke czego innego sie spodziewalem:) Pozdrawiam

Wyglad zarnikow - reeflux jest nieco wiekszy, ale bez problemu wszedl w odblysnik lampy aquaconnect

890-zarniki.jpg

swiatlo - swietlowki (kombinacja roznych) plus 2*blv

890-blv_swietlowki.jpg

ta sama kombinacja swietlowek, lewa blv, prawa reeflux

890-blv_rl.jpg

tutaj same zarniki, lewa blv, prawa reeflux

890-samezarniki.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oswietlenie fajne ...ale bida w akwa :)

a nie mozna by bylo pokazac jak swieca w pustym akwarium ??? zeby przykrosci kolegom nie robic

pod blv chyba sa ladniejsze kolory korali...prawa strona fakt jasniejsza ,ale i bledsza


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamnik - jest juz za pozno, nie chce mi sie korali wyjmowac;)

tutaj w pelni rozpalenia, czyli okolo 30 minut, zobaczymy, jak bedzie za kilka dni, narazie zostawie w lapie obydwa zarniki. Reeflux jest teraz wyraznie jasniejszy, ale na pewno nie oszalamiajaco jasny:) patrzac na odblysnik, blv jest delikatnie ciemniejszy i lekko fioletowy.pozdr

890-zar.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zrobiłeś z BLV to co ja ostatnio :)

Widać, że Reeflux lepiej świeci od BLV ale rzeczywiście różnica nie jest waląca na kolana. U mnie przy balaście Elball lepiej to wygląda. Z drugiej strony niewykluczone, że BLV na moim balaście świeci gorzej niż u Ciebie :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Widzę, że zrobiłeś z BLV to co ja ostatnio :)

jo:D

jestem pewien, ze balasty maja tu decydujacy wplyw na wydajnosc i barwe swiatla - wystarczy spojrzec na rynek amerykanski, ile zarnikow tyle balastow, ludzie opisujac zarniki pisza rowniez jakich uzywaja statecznikow, zawsze idzie to w parze przy wszelkich testach i opisach. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem zdjęcie na samych BLV i obok BLV+Reeflux. Różnica widoczna. Zobaczysz, że jak zmienisz drugi żarnik będziesz musiał o jedną działkę przysłonę w obiektywie przymykać.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Aquaconnect 14000K był dosyć ciemny przy Reefluxie, duża różnica w jasności, ale może przy 400W to jakoś inaczej się zachowują.

Przydał by mi sie jakiś porządny układ zapłonowy, dla porównania, ale nie wiem jaki będzie najlepszy do Reefluxa 400W.

Prawdziwe solarium to AquaMedic 13000K, tylko jak dla mnie ciut za dużo żółtego. Ale w jasności to chyba go nic nie pobije:)

Moje Reefluxy prawie tak jasne jak AquaMedic 13000K, tylko mniej żółtego.

Ale co tam żarniki, Szymon superowe koralowce:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, jakie masz u siebie balasty?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balasty made in badziewie z przemysłówek:D

Chciałbym je wymienić na lepsze, ale nie wiem jakie.

Ale chyba właśnie Coralvue ma takie 130 dolców na www.aquacave.com w Polsce nie wiem po ile i czy są ?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

U mnie przy balaście Elball lepiej to wygląda.

Rebciu hmmm mowisz ze dobry balascik ?

Bo wlasnie planuje zmiane na 250W i sie tak zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość nic nie mogę mu zarzucić choć znam kolegę, któremu się przepalił. Ściemniany bez profiluksa - w sumie fajna sprawa no chyba, że świecimy HQI 12-14 godzin dziennie i chcemy to robić pełną mocą. On ma ustawienia takie, że po 6 godz. świecenia 100% ściemnia się (do 60 lub 80% mocy)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymek róznica na przedsawionych fotachach jest , co prawda niewielka ale jest Moze gybyś wczesniej nie napisał z której strony mamsz jaki zarnik to ciezko by było odgadnać . Moze bedzie Ci sie chciało zamienić zarniki i cyknac jeszcze raz fote przy zachowaniu tych zamych ustawień aparatu to by mozna było lepiej dostrzec róznice / baniak masz juz wygladzie i obsadzie przedniej marki :yes ,brawo i tak trzymaj/ A tak pozatym to wiesz jakie jest swiatło w naturze /


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Jeśli chodzi o jakość nic nie mogę mu zarzucić choć znam kolegę, któremu się przepalił. Ściemniany bez profiluksa - w sumie fajna sprawa no chyba, że świecimy HQI 12-14 godzin dziennie i chcemy to robić pełną mocą. On ma ustawienia takie, że po 6 godz. świecenia 100% ściemnia się (do 60 lub 80% mocy)

Kurde 6 h tylko :)

A bez sciemniania moze byc 12h ?

To jak to u Ciebie wyglada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzesiek wo :

...A tak pozatym to wiesz jakie jest swiatło w naturze /

i wiesz jak wygląda profesjonalna propagacja w naturze :):):D

Grzesiu - tak mi się teraz przypomniało :D pozdrawiam Cię serdecznie


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.