Skocz do zawartości
Merriq

126 l mojego skarbu

Rekomendowane odpowiedzi

Merriq :

...Może się przecież okazać, ze korale całkowicie zmienia kolory i zaczną głodować z powody śmierci zooksantelli. A potem..(...) lepiej nie skończe- bo gdyby tak się stało załamanie nerwowe u mnie murowane...

Ja też jestem zdania, że najlepszą nauką są ew. błędy jakie popełniamy ale Zeovit nie jest złotym środkiem na wszystkie problemy w akwarium i załamania nerwowe są prawdopodobne. Trzeba pamiętać, że przy tej metodzie tak naprawdę jest więcej pracy i tzw. "upierdliwości". Trzeba kontrolować wszystkie parametry (najlepiej laboletoryjnie) itp. Nie jest to metoda dla osób nie mających czasu na zajmowanie się zbiornikiem.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu zeovit dał Ci chyba tak popalic, ze poszło Ci w piety.:wink.Jestes negatywnie nastawiony?Ja nie stosuje i nie mysle o tym ale ludzie ktorzy juz zaczeli wiedza w co sie pakuja.A kazdy ich bład odczuja bolesnie najbardziej w portfelu

Pracy jest ale jak patrze na te kolory przy spsach gdzie z szarej myszki wyłania sie cudo.. to chyba warto

A jak sie człowiek odpowiedzialnosci i punktualnosci nauczy :)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak milo kolejna kobieta morszczak:yes..osobiście pokusił bym się o nieco bardziej finezyjne ustawienie skały,ale to tylko taka moje delikatna uwaga :)pozdrawiam serdecznie


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mi miło:satisfied.Z ręka na sercu moge przysiąc, że starałam sie(ile godzin sie starałam nie ujawnie bo az mi głupio ze az tyle) ale nie umiem lepiej, nie z tych kawałków. Moze jakbym miała wiecej skały.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek S

Tak jak obiecałam stan z dziś:

tuba.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wystarczy Ci cierpliwości przy karmieniu to ma szanse żyć i sie rozwijać. Powodzenia :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy akwarium naprawde sie ucze pokory jak i cierpliwosci.

Mam cicha nadzieje, ze bedzie dobrze.

Dzieki wielkie


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, fotki zrobie jutro albo w przyszły weekend bo dziś wszystko wypstrykaliśmy u Roberta. :D


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypstrykaliśmy :D:):D


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobione przeze mnie,wiec błagam bez linczu, amatorka totalna:blush

i fota całości do poprawki, wyszła jakaś taka kwadratowa:/

p1010562du2.jpg

p1010563rl4.jpg

p1010556oi0.jpg

p1010554vp6.jpg

p1010566hz2.jpg

p1010570jm0.jpg

p1010571qc8.jpg


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo siostra oby tak dalej :)fotki ładniejsze niż te Michała a co do twojego płaczu że brak miejsca to przesadzasz ,coś sie jeszcze zmieści.Widać że przykładasz sie do zbiorniczka bo wszystko ładnie się prezentuje .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki braciak:*, jak sam widzisz szczepek nadal sporo.

Sukcesywnie sie pozbywam ale wiesz jak ja mam, zabieram kazdego korala do odratowania i wyglada to tak jak wyglada.

A z Michałem.. on ma aparat on ma władze.

Juz nie musze prosić o zdjecia,miałam wczoraj przyspieszony kurs :D nauczyłam się.

Mam 3 wundermani i aiptasia znikaja na moich oczach, hura!


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy...Rodzeństwo ? :D

B.ładny baniak zobacz jak się zmienił :D .A jaką masz tam teraz obsadę jeśli chodzi o ryby,krewetki,ślimaki,kraby itp. :D ?


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo rodzeństwa.. tak z wyboru.:D chyba jakies instynkty opiekuńcze u niego obudziłam.

wyjasnienia zostawiam Robertowi:P On zaczął.

lista jest na 1 poście

doszła gramma loreto i 3 krewetki wundermani:)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie mam siostry :D


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz, jasne,ze masz to jak z adopcja nie mozesz sie już wycofac:P


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Merriq, nie widzę ostatnich zdjęć (widzę tylko czerwone krzyżyki) więc mam pytanie - jak się ma Tubastrea?


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widze wszystkie zdjecia,cos Tubastrea coraz mniej ma polipow.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybyły jej 3! Jest poprostu teraz inaczej postawiona. Łatwiej tak trafiam do wszystkich polipów gdy karmie a ma teraz 11:) widze po tych małych ze rośnie.

Ale to ciezka praca by w koncu jakoś wyglądała.Obawiam się że rok minie zanim bedzie ładna.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem.:D_o

Jakies wnioski, porady, zalecenia?

:D


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Błazenek, czemu pytasz o oświetlenie?

@Merriq, jak często i czym karmisz swoją Tubastree. Swoją też kupiłem w nienajlepszym stanie ale na dzień dzisiejszy wygląda ok.

Dzień po zakupie wyglądała tak

1813-pb150454.jpg

tak po miesiącu

1813-pc040779.jpg

a dziś

1813-p4091325.jpg

Opiekuj się swoją, a napewno dojdzie do siebie.

Podrawiam


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.