Skocz do zawartości
Pawel2000

statecznik HQI, magnetyczny czy elektroniczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem Dsztark by ustawic tak jak Ty to zrobiles nie potrzebuje zadnego bajeru i ustawienie takie jest na stale,czyli jezeli lampy sie wylacza w nocy na zegarze ,na drugi dzien kiedy zegar je wlaczy bedzie powtorka?...jezeli tak to calkiem niezla sprawa...a czemu nie swiecisz na 100%,tylko ze wzgledu na ekonomie ,czy po prostu oswietlenie jest wystarczajace?...jeszcze jedna,jak regulujesz ze np. od 12stej do 16stej nie ma pradu na bialym kablu i swieci 60%...??...czy w stateczniku jest zegar?...czy tez sa dwie wtyczki i regulujesz zegarem czasowym,ktory wlacza i wylacza bialy kabel o okreslonej porze?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stateczniku nie ma zegara.

dostarczanie prądu na biały kabel można załatwić czasówką.

nie świecę na 100%, gdyż mam nadzieję, że wersja ekonomiczna oszczędza w pewnym stopniu żarnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Ellbal jest do kitu.

Wie ktos gdzie mozna kupic elektroniczny do HQI 250W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elball jest jedynym elektronicznym statecznikiem na polskim rynku, który można ściemniać.(wg mojej wiedzy)

inne, które widziałem na reefcentralu oscylowały wokół 500 S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może wypowie się ktoś kto ma inne stateczniki niż te Elball, nawet nieściemniane ? Chodzi mi ogólnie o elektroniczne do HQI

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie zrezygnowalem z elballa na poczet tego IceCap-a

http://www.aquacave.com/detail.aspx?ID=871 i wlasnie czekam za dostawa

1279-lu.jpg

innym godnym polecenia jest balast CoralVue i moze byc tez sciemniany fakt trzeba by to troszke przerobic ale spokojnie dalo by rade

http://shotankaquariums.com/coralvue250wattdimmableballast90-240vac.aspx

tu macie przyklad na zarnikach coralvue jak roznica jest w zaleznosci od uzytego balastu

http://www.advancedaquarist.com/2005/5/aafeature#h4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Jako,że elektryk ze mnie żaden mam wielką prośbę czy móglibyście mi opisać jak podłączyć biały przewód od statecznika,

"jeśli na biały kabel nie podamy prądu to żarnik świeci na 100% lub 87.5% - jeśli tak ustawimy w elballu (przełącznik nr 3)."

Do statecznika wchodzą 4 przewody: brązowy, niebieski, biały i zielono-żłóty.

Brązowy i niebieski to zasilanie statecznika, a biały i zielono-żłóty to zewnętrzne zasilanie do programu przyciemniana. Nie jestem tego pewien i kompletnie nie rozumiem co oznacza "załączenie napięcia 230V na biały przewód". Biały przewód chciałbym podłczyć do timera ale nie wiem jaki drugi kabelek trzeba podłączyć?

Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem ze odkopuje stary temat, ale chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy na temat sterownika elball i systemu columbus. Czy ma ktos informacje na wyzej wymienione rzeczy ? Chodzi mi o szczególowe dane: schematy sterowania, programowanie sterowników oraz o sam system columbus.

Dziekuje za wszelka pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.