Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

Kolejny Zbiornik ZeoVit

Rekomendowane odpowiedzi

Niczego sobie zbiorniczek . Warto Przeczytać o tej metodzie juz w jezyku polskim

http://www.korallen-zucht.de/files/zeo_guidepolnisch.pdf


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś chce poczytac tu TU jest pelna wersja przewodnika ktorej niemcy jeszcze u siebie noe umiescili.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny przyklad przekonujacy mnie, ze zeovit to nie niewiadomo co, i ze takie same rezultaty osiaga sie w "zwykly" sposob. Z tego, co widzialem w sieci, sa moze 3-4 zbiorniki na zeovicie, ktore faktycznie powalaja na nogi, ale naprawde smiem juz teraz twierdzic - bardzo prawdopodobne jest, ze sukces polega na zaangazowaniu i wiedzy wlascicieli a nie na zeo. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z szymonem-to samo mozna osiągnąc odpowiednim systemem filtracyjnym, odpowiedziną ilością światła dozowaniem suplementów i karmieniem (tez odpowiednim)

odnośnie zbiornika-jest ładny ale na kolana nie powala-widziałem ładniejsze kolorki korali w zbiornikach oparych na klasycznej metodzie:)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisal bym cos w tym temacie .. ale wole przemilczec bo moze to zostac zle odebrane i sie rospeta nowa niepotrzebna zadyma , a tego bysmy tutaj wiecej nie chcieli .

Mozna by tez dla porownania postawic zdjecia obok siebie porownac kolory korali ..itd ..na sile jednak nie mozna nkomu otwierac oczu , z czasem przyjdzie tez wiedza i w tym temacie .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoka :

Jesli ktoś chce poczytac tu TU jest pelna wersja przewodnika ktorej niemcy jeszcze u siebie noe umiescili.

pozdrawiam

Michal , wyslalem im ta nowa kompletna ktora tlumazcyles , ale widzisz jak sie z tym spiesza :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek naprawde twierdzisz ze piekne kolory sa do osiagniecia wylacznie przy pomocy Zeo? Nie wierze, przeciez bawisz sie w akwarystyke od lat i bardzo dobrze wiesz ze to nie prawda, sam na wlasne oczy widziales wiele zbiornikow z pieknymi koralami, nie prowadzonych na Zeo. Nie mam nic przeciwko tej metodzie, ale sa przeciez akwaria ktore Zeo nawet nie powąchały a kolory sa fantastyczne. Masz tam u siebie zbiornik Ivana, widziales jakie wyniki on osiagnal calkowicie bez Zeo? Widziales akwarium Andrzeja albo Osada? Nie mow ze stosujac Zeo osiagniesz lepsze rezultaty, dobrz wiesz ze nie.

Zbychu, szanuje Cie i cenie za twoja wiedze i zaangazowanie ale uwazam ze z tym Zeo to troche przesadzasz :) Owszem, metoda jak kazda inna - jest dobra jesli sie ja prawidlowo stosuje, nie mam nic do Zeo ale nie uwazam zeby byla to jedyna droga do osiagniecia pieknie wybarwionych i zdrowych korali. Jak chcesz mozemy podyskutowac na forum o tym, ja sie nie obraze i zadymy zadnej nie bedzie, wiesz o tym :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium piękne, metoda narazie dla mnie zbyt "chemiczna", mnie bardziej zastanowiło oświetlenie na samych T5 z kobinacją niebieskich i aktynicznych (bez białego), po drugie jak gościu zmieścił 10 szt T5 na szerokości 60 cm :con

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie tak calkiem bez Zeo Iwan jechal , wkorzystyal prawie wszystkie inne odczynniki stosujac tylko inne bakterie i pokarm do nich (prodibio) wczesnije mial DSB i przejrzal na ocyz , zrobil czysta metode Zeo ma teraz wieksza kontrole nad tym wszystkim , nie musi po 2-3 latach stawiac baniaka od nowa , wywalac piachu ..itd nie ma sie co oszukiwac z tym DSB , ale jak sie juz zrobilo no to narazie tak trzymac :)..ja po mistrza bledach nie musze juz jechac skoro on juz z tego DSB zrezygnowal :D

Oswietlenie pewnie tez niedlugo zmienie na samo T5 .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy t-5. wysokosc maksymalna 50 cm przy 70 cm krowie w dupe mozna se wsadzić!!!!!! Takie moje przemyslenia...... A kto wymienia tzw. piach ??? Ja to zrobilem i to jest jeden z najbardziej pojebanych pomyslow z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krowie ....

poj....

trochę luzu:)


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele drog do sukcesu, tak jak definicje sukcesu moga byc rozne. Sa piekne zbiorniki na Zeovicie i bez Zeovitu, tak samo jak sa zapewne brzydkie zbiorniki na Zeovicie, jak i sa brzydkie zbiorniki bez Zeovitu.

Ja osobiscie zakladajac zbiornik z SPSami nie mam na celu osiagniecie fenomenalnych kolorow tych korali - az nienaturalnych, na wielu rafach dominuja odcienie brazu - wiec i nie odnajduje Zeovitu szczegolnie interesujacym. Ale jezeli ktos szuka sposobu na swietne kolory, to Zeovit jest jedna z drog do osiagniecia takiego sukcesu.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa "sebastiana wied" ...Roman ... na 50cm da się umieścić 10 t5-tek (ja mam taki zestaw). A czy możliwości t5-tek kończą się na 50cm wysokości akwarium ??...tu też mam odmienne zdanie. Ostatnio przyniosłem do akwarium Montipory digitaty w trzech odmianach barwnych i nie mogłem odróżnić która jest jakiego koloru bo wszystkie były brązowe ( zdaję sobie sprawę że na wybarwienie korala ma wpływ jeszcz wiele innych czynników np. NO3 ,PO4 itd)/ kumpel w 400l oświetlał je 2x150 , 1x250w Hqi + 2xt5 i rosły jak głupie ale kolor miały beznadziejny. Przy 10xt5 i wysokości 60cm po trzech tygodniach monti zaczęły pokazywać swój oryginalny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir - wiem doskonale, co chciales napisac i czego nie napisales, myslac, ze bedzie zadyma - juz Cie wyczulem:) Powiem Ci tak - kolega z Polski byl w KZ z wizyta i....przezegnal sie lewa noga jak zobaczyl te "piekne kolorki". Tak jak pisalem - przyznaje, ze najlepsze zbiorniki jakie widzialem w sieci prowadzone sa na zeo, nie ulega to kwestii, ale jest ich kilka. Zbiornik, ktory pokazales jest bardzo ladny, ale jakby ktos mi nie powiedzial, ze jest prowadzony na zeo, to zlamanej zlotowki bym nie postawil na to, ze faktycznie jest. Nie jestem glupi i troche jednak doswiadczenia mam a i na wzrok narzekac nie moge. Nie mam nic do zeo, uwazam, ze to super metoda, jedna z najlepszych, nie mozna jednak slepo popadac w jakis wrecz trans - tak jak rozmawialismy na gadu - o tym, ze sie ma "zeo zbiornik" nie swiadczy gruby zestaw wszystkich odczynnikow i dodatkow w szafce i przeczytany pdf (albo przetlumaczony z razacymi bledami). Trzeba miec efekty i tyle. Pozdrawiam i sie nie obrazaj bron Boze:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki na samych T5-kach mogą powalać. Nawet przy 65 cm wysokości. Wiem co piszę - widziałem :)

Widziałem też zbiorniki bez Zeo, które powalają i ja, w przeciwieństwie do Szymona, nie uważam, że najlepsze rezultaty można uzyskać na ZeoVicie. Można Panowie uzyskać porównywalne kolory bez Zeo do Zeo:) Kwestia doświadczenia, wiedzy i kasy. Ja też słyszałem relację tych dwóch osób, które ostatnio były w KZ i mnie ta relacja wręcz ubawiła:) Firma wprowadzająca innowacyjne rozwiązania w akwarystyce ma akwariaria "rozpaczliwie". Może ktoś czegoś nie dopatrzył albo testy zostały zrobione zbyt późno ale wychodzi na to, że przy tej metodzie porównywalnie łatwo jest coś "zwalić".

Nie jestem nastawiony "antyzeovit" bo sam chciałem wejść w system jak się okazało, że dostępność jest wielokanałowa ale dodatkowe zajęcia przy baniaku + pamięć o przygodzie jaką miałem z tym systemem skutecznie mnie odwiodły od tego pomysłu. Kilka osób przeszło na ten system i fajnie będzie jak ich zbiorniki będą piękne, cudowne itp. - niech akwarystyka się rozwija i niech przybywa oszałamiających zbiorników. Co nie znaczy, że można trochę inaczej.

Zbyszku, DSB jest bardzo wydajnym filtrem i trzeba znaleść równowagę pomiędzy obsadą/karmieniem, a grubością warstwy. To, że Iwan zwala swoje niepowodzenia na DSB wcale nie musi być do końca prawdą. Jak pamiętasz, co innego pisał do Ciebie w e-mailach, co innego widniało na jego stronie internetowej i jeszcze co innego pisał na reefcentral. Moim zdaniem zbyt dużo było (w krótkim okresie czasu) wprowadzanych zmian w biotopie żeby teraz zwalać winę na konretnego winowajcę.

Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że mam obok siebie zbiornik prowadzony na DSB o rok starszy od mojego, a należący zdecydowanie do "perełek". Właściciel nie należy do ekstremalnych ekperymentatorów więc mam rok wyprzedzenia i czas na ewntualną reakcję.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

...a czy "grzechem" jest stosowanie równocześnie DSB i kilka produktów z strony PDF :) a dokładnie dwóch ?

ja właśnie w tej chwili przechodzę na same T5 + DSB + 2 produkty KZ efekty już widoczne w zmianie kolorystyki.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie takim zestawem jechal Iwam w swoim pierwszym zbiorniku ... DSB , niektore produkty zuchta plus prodibio .

@Szymon

Nikt Ci nie kaze dozowac calej palety zuchta :) ..po zatym ostatnio najlepsze osiagneicia i najbardziej kolorowe korale , dzieki polonczeniu obu metod zeo plus prodibio ..masz racje nie tylko sam zeo ....(szukaj o tym w necie , intelektualista jestes to napewno znajdziesz)

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RomanRozek a jakie produkty KZ zastosowales?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

...a czy "grzechem" jest stosowanie równocześnie DSB i kilka produktów z strony PDF :) a dokładnie dwóch ?

ja właśnie w tej chwili przechodzę na same T5 + DSB + 2 produkty KZ efekty już widoczne w zmianie kolorystyki.

Pozdrawiam Roman

Roman i przedewszystkim dozuj tego bardzo malo , zeofood jak juz to polowe tego co podaja , Zeostart2 obserwuj szyby czy nie zachodza zielonkawo brazowym nalotem , wtedy przerwij dozowanie , ja wlasnie troche przedozowalem , a to co podaja w instrukcjach mam od dzisaj glemboko w .... jedno tylko prawdziwe zdanie znalazlem tam w zeoguide

"Zalecamy dostosowanie dozowania do potrzeb systemu." tego sie nalezy wlasnie trzymac.

Utrzymac jaknajlepsze parametry wody przy jak najmniejszym dozowaniu tych produktow .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.