Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

uwierzycie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest u nas goscio ktory ma baniak bajka doslownie i teraz tak :

Grube podloze DSB , zero podmian wody (juz od roku) , zero odpieniacza (na poczatku przez 2 mieisace tylko byl ) dozuje kalkwasser , wode odparowana uzupelnia kranowka ,nie posiada reaktora , nie dozuje Ballinga , uzupelnia CA , MG tylko elementami firmy Nightsun , po zatym pisal ze reszte brakujacego wapna korale wyciagaja z DSB i musi tez poziom piachu odczasu do cazsu uzupelniac .

Napisal ze na rynku 80% sprzetu i innych produktow to jest zlom :D

Pisal ze probowal wszystkeigo , Zeovitu innych cudow ..

W zbiorniku trzyma dopsyc wysokie Po4 i mowi ze to nie ma nic do kolorow , bo widzial zbiorniki jechane "szyna -zero" tak sie mneijwiecje wyrazil i kolory korali byly albo wyblakniete albo wogole do ,....niepodobne .

U siebie jak tylko podlancza odpienaicz spowwrotem to sie cyiano pojawialo :]

Czy ja snie powiedzcie ? czy on sie trawy najaral ? :D

Tutaj jego zbiornik .

cc.jpg

vv.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orany,akwarium bajka.I te kolory.Jak ja bym u siebie dolewal kranowke to bym juz dawno korali nie mial,po 3 miesiacach prefiltry w osmozie to sama rdza.Jednak DSB to skuteczna filtracja.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo!!!

Aż mi sę nie chece wierzyć że to tylko na DSB ciągnie.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie rysował w paintcie:D

Możliwe jest taki efekt bez podmian odpieńka jadąć tylko na DSB?

Oczom się nie chce wierzyć


oceanic bio cube 100l + 10l panel ok 26kg LR 9kg LS. Trochę miękkich. Chętnie przyjmę mały koral twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest mozliwy bez odpienka, dsb ma naprawde potencjal, ale woda i to co w niej jest to podstawa - taka ilosc korali wymaga suplementacji i niech ten koles nie sciemnia, ze to wszystko ma na kranowce bez podmian. Jak widac mozna wzbudzic sensacje i w ten sposob i wyobraznia znowu daje o sobie znac:):D:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są bardzo ostro naciągane - czyli photoshop miał dużo pracy przy nich :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś w tym prawdy jest :D Sam osobiście widziałem śliczny zbiornik na kranówie, gościu się za głowę złapał jak zobaczył ile ja mam sprzętu i z dużym zainteresowanie pytał co do czego i dlaczego :D. wytłumaczył mi na końcu że on tylko regularnie podmienia wodę i kupuje korale. które aż tętnią życiem po jakimś czasie. pozdrawaim więc wszystko jest możliwe.


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:szok Jeśli tyle czasu nie podmienia wody to pewnie koralowce wyciągnęły z wody mikroelementy, które teraz uzupełnia kranówą:D:D:D

Ciekawe w jakiej ilości podaje karmę dla koralowców?

Dsb ładnie się rozkręciło dużo skały, można by się pokusić o wyłączenie odpieniacza.

W tedy ze wszystkiego co jest w wodzie korzystają koralowce, a nie odpieniacz.

Można mniej karmić i wszystko ładnie zostanie wykorzystane przez koralowce.

Też mi przeszło kilkakrotnie przez myśl, aby stopniowo zrezygnować z odpieniacza.

Przypadkiem ostatnio dwa razy przelał mi odpieniacz kubek z dosyć dużą ilością ciemnego syfu i nie stało się nic, a nawet koralowce jakby lepiej wyglądały.

Mając odpieniacz więcej można karmić:D

Nie mając odpieniacza można mniej karmić:D

Nie mając odpieniacza, a mając DSB znów można więcej karmić:D

To tylko taka luźna dywagacja, z rezerwą proszę.

Przecież K.Tryc śmiga z powodzeniem bez odpieniacza, ale to inna bajka.

Nie wiem czy mogę go zacytować ale kiedyś powiedział mi że "DSB jest dla doświadczonych akwarystów..."

Ten baniak to albo zawodowstwo, albo dziki fart:D z naciskiem na to pierwsze:)

Ale jak kolorki podkręcane, to niech spada na szczaw:D:D:D


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli kolorki sa troche podkrecone to rozrost korali jest imponujacy. Ja tego faceta rozumiem: sam jade praktycznie bez odpieniacza, zdarza mi sie dolac kranowki czasami (wlasciwie to robie to celowo), jak podlacze odpieniacz to mi zaraz cyjano wyskakuja :D

Nie oszukujmy sie: dobrze prowadzone DSB wystarczy zeby nam azotany wyeliminowac do zera, jesli do tego stosuje sie podmiany, absorbent fosforanow i wegiel od czasu do czasu to spokojnie mozna sie obejsc bez odpieniacza. Nikogo nie namawiam oczywiscie do tego, ale fakty sa takie ze w akwarystyce morskiej wiele drog wiedzie do celu, a odpieniacz nie jest wcale taki niezastapiony.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale czekajcie pisal ze dozuje tylko elemnty firmy Nightsun , tam jest taki mix ktory zawiera CA.MG.KH w odpowiednich proporcjach , po zatym dozuje dosyc czesto kalkwasser , wczesniej dozowal tylko raz w tygodniu ..caly czas sie zastanaiwam czy to sciema :] ...co z PO4 w takim razie ?

@ Rebciu

jak mozna poznac czy zdjecia sa obrabiane w jakims programie ? na oko tylko mozna sie domyslac chyba ..? co niekoniecznie musi byc prawda .

@ Szymon

Bez odpienka jest mozliwy jak nie ma duzo ryb w zbiorniku , i on wlasnie nie ma duzo ryb .

Baniak jest na osmozie zalany a odparowana leje z kranu bo byl goscio i mu to udowodnil ponoc nalal do baniaka pare litrow besposrednio z kranu .

Napisal sam na forum , ze nie wie jak ten fenomen dziala , tlumazcyc to dorba jakoscia wody u nas.

Prawde powiedziawszy to co napsial to dalo mi sporo do myslenia .

Ciekawe co na to powiedzialby Krzysiek T , ktory jechal bez odpieniacza .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm bardzo ciekawe to wszystko :D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja tu takie fajnie zdjecie dałem a tu mi takie cos wyskoczyło:D:D:wink


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co ten koles pisze mozliwe ze sie zgadza, ale ja sie zastanawiam co sie z PO4 dzieje w tym baniaku, czy to mu kiedys nie wystrzeli, wszystko to co sie w skale i piasku nazbieralo. Bez RowaPhosu bym takich eksperymentow nie robil :D W ostatecznosci jakies refugium glonowe, ale tak zostawic fosforany w spokoju i cieszyc sie ze testy malo wykrywaja, to byloby troche zbyt ryzykowne jak dla mnie. A cala reszta moze sie zgadzac: DSB puszcza Ca, Mg i karbonaty, DSB i skala przerabiaja bialko... Mozliwe ze mu to dziala, pytanie tylko jak dlugo? Tam sie musi odkladac w skale i piasku PO4 i inna organika, nie ma bata. Jak nie ma eksportu z systemu to musi gdzies w systemie pozostac, czarow nie ma.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciema na sciemie. ja tam sie tym nie podniecam i wcale nie uwazam, ze przyklad tego awkarium moze wniesc cos ciekawego do naszej wiedzy. Patrze na to wszystko z usmieszkiem i przymruzeniem oka;) ale to oczywiscie.....moje zdanie:D


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy gostek pisze coś o cyrkulacji i oświetleniu ? Jak sądzę tutaj nie obala standardów.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ma to akwarium? w sensie wieku? to wszstko brzmi interesująco,ale przypomina mi jakies super wystawowe akwarium, które jest aranżowane na krótki czas.

Zdjęcie nie wygląda na podrabiane :D byc moze przy robieniu ktos uzył funkcji intersywne kolory, ale kolory ryb odpowiadają kolorom ryb i piasek też raczej jest biały a nie jest to mozaika kolorów.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie więcej niż dwa lata, patrząc na koralowce, bo nie są zbyt mocno rozrośnięte.

Gęsto obsadzone.

Tej wielkości SPS-y ostatnio można było kupić w Warszawie.

Zresztą, akwarium Szymona ile ma czasu, a jakiej wielkości SPS-y:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac - jak wiesz kranówka to moje hobby więc może napisz mi w jakim celu lejesz i jakie masz wnioski po tym co widzisz.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocie forum:D:D


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.