Skocz do zawartości
arturro 74

HELP !!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Nabyłem profilux plus 2exe

fajny sprzęt ale w żaden sposób nie mogę go podłączyć do laptopa.Podłączenie ma być przez kabel usb active.

Dodam że już dwóch magików próbowało się z tym uporać i nic,od dwóch dni:((


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft jest zainstalowany,z portami próbowałem już wszystkimi i przeróżne kombinacje alpejskie


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacz luxa do lapa i wlacz skanowanie portow - program ma taka opcje. bedzie szukal tak dlugo az go na jakims porcie znajdzie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zakładce:type of connection-RS232/USB

timeout:5000ms

interface:com(9 w tym przypadku)wybór tylko manualny

device address-zacznij szukać-(nic nie znajduje)

zaczynam się zastanawiać czy wszystko ok z profi.Jutro jadę z nim do sklepu gdzie go nabyłem niech sprawdzą:)_o


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- masz oryginalny kabel z GHL ? te sklepowe przejsciowki rs - usb nie dzialaja z luxem

- jesli masz, zainstalowales drivery z tej malej plyty cd dodawanej do kabla?

-u mnie lux znalazl sie na Com4 po nacisnieciu automatycznego szukania. nie wiem tylko czy szukamy w tym samym miejscu - musisz wejsc w zakładke:type of connection-RS232/USB (te ... na prawo), pozniej powinienes miec na liscie 2 opcje do wyboru, rs i tsp/ip, zaznaczasz rs i po prawej naciskasz zmien/ustawienia czy cos takiego, w kazdym razie musisz wejsc w wewnetrzne ustawienia tego rs, gdzie mozesz zmieniac poszczegolne parametry i tam masz przycisk szukania automatycznego. no i oczywiscie 9600 musi byc ustawione

profivg8.th.jpg


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tom_Wildtom_Kurpanik :

- masz oryginalny kabel z GHL ? te sklepowe przejsciowki rs - usb nie dzialaja z luxem

Tom działaja bez problemu. Przynajmniej moja, a mam taką kupiona na allegro za pare złotych i działa bez problemu. Miałem taka w domu juz wczesniej więc sprawdziłem i skoro nie ma różnicy to po co przeplacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel jest "sklepowy" GR KABEL bla bla USB ACTIVE

U mnie jest soft 3.050 i stąd pewnie kilka różnic

tak jak u Ciebie suchen jest po lewej tak umnie po prawej(koło gerateadresse) i tam szukałem automatycznie.Spróbuję manualnie wszystkie KOM sprawdzić.Reszta parametrów jest taka sama.Dzięki


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Froolk, mea culpa, na stronie ghl pisza ze ich rs rozni sie od standartu. skoro dziala to faktycznie nie ma co przeplacac.

EDIT

sprobuj sciagnac 3.0.8.1


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arturro 74 w kwestii formalnej: na przyszlosc prosze Cie bardzo zebys nadawal swoim postom bardziej precyzyjny tytuł. Twoje "HELP!!!" absolutnie nic nie mowi o tym, jaki masz problem. Tytul posta powinien brzmiec np: "Problem z kablem USB do Profiluxa" a jeszcze lepiej:

[black][PROFILUX] Problem z kablem USB[/black]

Od razu wiadomo o co chodzi. Uwierz - wielu ludzi w ogole nie czyta postow o tytulach "POMOOCYYY!!!!" "HELP!!!" itd... ja czytam tylko dlatego ze jako mod jestem zobligowany do utrzymania jako takiego porzadku na tym forum, tak wiec prosze Cię jeszcze raz i zwracam sie tu posrednio do wszystkich: Nadawajmy swoim postom taki tytul, zeby wiadomo bylo od razu, w czym problem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia nie jest z Profiluxem tylko z laptopem. Masz u siebie "zainstalowany" port COM9 (lub COM4 jak ktoś tutaj napisał ??). Masz przejściówkę RS-USB i może być problem z COMem (mam tak z innym sprzętem - kiedyś mi działał a teraz nie mogę zrobić żebym miał działający COM9 i lipa :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom: sam to czytałem i gdybym nie miał to pewnie bym kupił orginał :)

I żeby nie było : Nie gwarantuję, że każda przejściówka RS-USB będzie działała :) Napisałem tylko, że moja chińska za 10zł czy coś koło tego działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi lux nie chcial sie znalezc dopoki nie zainstalowalem driverow z plyty dolaczonej do kabla, moze tu tkwi problem

@MiQ, no u mnie sie akurat na czworce znalazl, nic nie musialem ustawiac


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac

ok.Człowiek całe życie się uczy,a ja tu jestem stosunkowo nowy

@MiQ

mam w lapie com9 i com10.Otóż poszedłem do drugiego kompa stacjonarki wszystko powgrywałem i też lipa...

@tom

można by spróbować ale rano do roboty:)(dobrze że na swoim)oddam im tego profka i niech u siebie pokombinują;jak u nich będzie ok tzn że lap lipny.Napiszę to będzie offtopic dla innych

pozdro dla wszystkich

@aqaManiac

boshhh te czerwone literki...poczułem się znowu jak w podstawówce:D


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie płytkę włożyłem od razu..ąle fakt,tam jakiś error 10 pokazywało.Zkolei na stacjonarnym kabel dobrze się zainstalował i też lipa.Kurcze zapomniałem o tym errorze.Aj no znowu nie pośpię

instalacja lala, a połączenia i tak nie ma


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo:

-najpierw wgraj do notka sterowniki PL-2303 USB-serial

-restart notka przy podłączonym kablu USB

-podłącz Profi przez kabel

-spróbuj połączenia ; jeśli nie to:

notebook:

-start

-settings

-control panel

-system

-hardware

-device manager

-ports i tu musisz znaleźć pod którym portem jest kabel i ustaw ten port w profi lub zmień numer portu w notebooku w port settings i advanced

- jeszcze raz spróbuj połączenia z profi

-restart notka przy podłączonym kablu USB

Pzdrw.Jacek123

PS.czasami pomaga restart notka i zmienianie gniazda usb, w które "wtykasz" kabel


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest rozwiązanie zagadki

kabel USB/RS232 był uszkodzony(okazało się że cała partia)Profi jest dobry bo podpiąłem się fabrycznym kablem do kompa stacjonarnego,ale to nie robota.Kupiłem chiński kabel za 40 zeta i też coś lap się nie łączy.Ale już wszystko jest jasne .dzięki za porady


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.