Skocz do zawartości
Magdalena7

Niesamowite

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.hippocampus-bildarchiv.com/tier_6062_Phyllopteryxtaeniolatus.htm

ciekawe czy ktoś gdzieś...trzyma takie ryby w akwa


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( upsss..ale i tak są..niesamowite a w tym ujęciu wyglądają jak prawdziwe smoki a te..to już prawdziwa orgia niesamowitości http://www.hippocampus-bildarchiv.com/tier_6061_Phycoduruseques.htm

akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 tyś euro za pare.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magdalena7 :

http://www.hippocampus-bildarchiv.com/tier_6062_Phyllopteryxtaeniolatus.htm

ciekawe czy ktoś gdzieś...trzyma takie ryby w akwa

ten gatunek jest pod ścisła ochroną władz austalijskich.

Równocześnie pewien amerykanin, rozmnaża je u siebie i sprzedaje do ogrodów zoologicznych, oraz pomaga w procesu ponownej introdukcji gatunku do natury.

Ten gatunek (albo bardzo podobny) stał się równoczesnie godłem akcji ratujcie łąki podwodne australii.

Tak to jest, że do ludzi nie przemawia śmierć głodowa 100 gatunków, ale wystarczy pokazać im jednego koalę, pandę, czy takiego konika morskiego, a dla niego zamienią potężną powierzchnię moża w rezerwat przyrody.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena7

Zobacz tu :

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=140

Ten tzw. najpopularniejszy gatunek (jak na fotkach)jest do zdobycia i ceny są przystępne. Widziałem je w Londyńskim sklepie - są obowiązkową pozycją - ot chyba taka tam moda:) Więc gdybyś kiedyś zechciała mieć namiastkę tych "dziwadeł" natury to spoko - pewnie Przemek może załatwić. Tyle tylko, że pewnie długo się nimi nie nacieszysz :con Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fajny film o ich zyciu pod jednym z pomostow w Australii.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info...

tak Zbyszku te koniki poznaję -urocze i ciekawe stworzenia, jednak sądzę,że dla doświadczonego akwarysty..no i to karmienie 5 razy dziennie:conno i właśnie...długo nie nacieszę oczu..nie byłoby zbyt ok brać zwierzaki i skazywać je na powolną śmierć głodową, były by dla mnie jednym wielkim konikowym wyrzutem sumienia, niech sobie więc pływają po morzach i oceanach lub innych akwariach. A te "liściokształtne" są tak niesamowite, że warte ochrony, smutne, że giną. Tak to widać jest, że nasz gatunek ma ogromną siłę niszczenia włącznie z tym czego jeszcze nie zdążył poznać.

Pozdrawiam


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy takie rybki sa na wolności czy oni labolatoryjnie mutują je tak ?

Czy wogole są stworzenia ktore potrafia zmieniać labolatoryjnie.Nawet nie potrafie wyobrazić sobie że takie coś i inne te rybki tego typu istnieją. Myslalem że moze z 1-2 gatunki a tu dużo więcej , fakt że pewnie niektore z nich są objęte pseudoochroną.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem Ben Sage na wolności póki co.i po to właśnie ta ochrona (nawiasem mówiąc dlaczego pseud???)aby mogły zadziwić jeszcze wiele pokoleń po nas.

Pozdr


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert K :

2-3 tyś euro za pare.

Lekko :(

i to jeszcze jak wiesz, gdzie kupić


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie kasa bedzie ryba... Ceny bedą zabojcze ale może na tyle duże że garstka sobie pozwoli, chodz to w takiej ilosci pewnie jest ze ciort go wie.... czy starczy ich dla każdego.

Zresztą każdy prawdziwy akwarysta wie ze robić tego nie wolno , chodzi tu o pewne zasady...

Ciekawe czy są jeszcze jakieś nie odkryte gatunki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są..prosty przykład - w maju 2003 odkrytego najmniejszego konia na świecie (dorosły osobnik ma 16mm)...zresztą nie będę się wymądrzał, wszystko jest tu:reading

http://seahorse.fisheries.ubc.ca/H_denise.html

Jakby ktoś nie rozumiał, a był zainteresowany, to chętnie przetłumaczę.

A co do kaski Ben, to myślisz, że jak kogoś stać i hobby ma na pokaz, to się będzie liczył z tym, jak ciężko się taki "liściak" (jak to ktoś powiedział) rozmnaża? I czy starczy dla każdego? Póki co pewnie tak, kto wie co będzie za 10 lat :(

Ja do koni wracam po wakacjach, jak sie skończy moja tułaczka po świecie :(


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel_jaw wpadnij kiedys na piwko do Kalhäll


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert K

Gdzie sa tak tanie??? U mnie sa po £8000


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marius jak tylko będę z powrotem w Sztokholmie to się na pewno odezwę, teraz niestety siedzę w Londynie..do Szwecji wracam znowu najpewniej w wakacje:(

Simon :

@Robert K

Gdzie sa tak tanie??? U mnie sa po £8000

Simon, a w "którym sklepie" ?


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miesiac temu byly po £8000 ale juz sa po £2500. Jak sie tendencja utrzyma to moze za 2 lata jak bede sie przeprowadzal i zwieksze baniak z 1000 na powiedzmy 5000l to sobie sprawie :( Sklep to RareOcean maja ciekawe korale ale ceny kosmiczne.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon 8000 funa to sobie mogli krzyknąć za dobraną hodowlaną parę i to jeszcze z osobników urodzonych w niewoli, ale nie za sztukę:(

Co do tego sklepu...

Kilka lat temu,kiedy ze sklepu się bralo, to co było, a nie to co sie chciało, to może i by te zwierzaki robiły jakieś wielkie wrażenie, ale teraz już raczej nie :)Owszem, mają piękne ryby i korale, ale powiem Ci, że szału tez nie ma.. np. Acropory ... porównywalne, jeśli nie ładniejsze były ostatnio w reefshopie u Przemka ...i do tego nie za takie pieniądze.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma prawo wycenic sobie jak mu sie podoba :( . Staly po 8000 a teraz sa juz po skromne £2500. W UK jest paru wariatow jak i majetnych placacych np po £500+ za czarne tangi, wiec znajdzie sie tez chetny na dragona za 2500 czy nawet 8000. Bylem w paru rezydencjach i sa baniaki gdzie wydatki sa praktycznie nielimitowane. Inna sprawa czy wszystkie piekne, zdrowe czy obsade wymienia sie na nowa co pare tygodni.

Co do wymienionego sklepu to pisalem ze ceny maja z ksiezyca. Ladniejsze i ciekawsze to maja LPSy ale wiekszosc z nich mozna dostac za 1/2 czy czasem i 1/3 ceny w innych sklepach. Co do Acropor to zauwaz ze ich ceny sa nizsze od wielu LPSow i czesci miekkich ktore sprzedaja :( Pewnie ze mozna ladniejsze Acro dostac np w Jason's Aquatics. Ja tam czekam na swoje boxy - znajomy wlasnie jest w Indonesji i jezdzi po farmach wybierajac korale do shippmentu :(


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha skoro są w sklepie to zapewne pochodzą z hodowli? W innym przypadku handel nimi to przestępstwo..skoro są pod ochroną jak pisali przedmówcy na forum ( mówię o "liściakach") ale znając życie są i tacy, którzy są gotowi zapłacić każdą kasę aby mieć zwierzaka z ginącego gatunku u siebie ot tak z czystego snobizmu....


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdalenka zobacz jeszcze tu http://www.underwater.pl/gal405_solenostomus_paradoxus.php, parę pięknych fotek rybek z tej samej rodziny. Ja u siebie mam gatunek Doryrhamophus, mniej efektowy przedtawiciel igliczniowatych, ale za to stosunkowo łatwy w hodowli i niedrogi.

Pozdrawiam Tomek


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdalena7 niestety, ale nie masz racji :D

To, że jakiś konkretny osobnik jest w sklepie, wcale nie musi oznaczać, że ryba pochodzi z hodowli..idąc dalej, to tak naprawdę rzadko się zdarza, że nie została ona "wyjęta" z morza.

To, że jakiś gatunek znajduje się pod ( nawet ścisłą ) ochroną, wcale nie oznacza tego, że sie nim nie handluje.

Jeśli było by inaczej, to skąd niby misie koala w Stanach, Singapurze, Chinach? Ktoś w lesie znalazł i do zoo oddał :Satisfied? Każde państwo ustala sobie samo, jaką politykę w tym względzie prowadzi, i tak np. Australia pomimo, że morskie smoki są tam pod ochroną, ma pewne limity na handel tymi zwierzętami..poza tym jest jeszcze coś takiego jak szara strefa. Po to właśnie jest CITES aby to zjawisko minimalizować, ale i tak "lewizny" się nie uniknie.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam po całym forum i nie umie znaleźć, szukam info o zakładaniu akwa dla Koników :D moja 240 za dużo prądu zżera i chce się przestawić na mniejsze... z konikami... łatwijesze, panel w środku, słabsze oświetlenie i kaski zostanie trochę może choć mysle o konikach z hodowli akwarystycznej :D prosze o linki


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.