Skocz do zawartości
artur k

używany żywy piach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakieś 3 miesiące temu kupiłem żywy piach z funkcjonującego zbiornika ,na początku było wszystko OK

ale obecnie mam problemy z ,,glutami,,.

Czy możliwe że to w związku z tym że piach był używany

i czy piach powinno się oczyszczać/odsysać

Parametry wyglądają OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy mowia że żywy piach potrafi przyspieszyć system itp.

Moim zdaniem predzej go s...lić moga i nie warto ryzykować.

Wywal piach albo wyplucz go w wodzie konkretnie ale narazie nie wsadzaj do baniaka i zaobserwuj zmiany.Generalnie preferuje kupic nowy piach.

Mialem to samo i nadal jeszcze sladowe ilosci glutow mam.Cyrkulacje zrob wieksza i niech troszke rozdmuchuja te dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki piach zastosujemy , ja miałem doświadczenie z dwoma rodzajami pichu i z jednego nie byłem zadowolony a wręcz miałem chęć go wyrzucić ale po zastosowaniu innego rodzaju wszystko zaczeło się stabilizować i teraz jest super a co do piachu żywego z innego zbiornika to rówież takowy miałem i nie zauważyłem rzadnych problemów z tym piaskiem.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Najlepiej kupować tylko w sklepie i za 1 razem zdecydowac sie na ilość.Z tym niema co kombinować.

Nie wiedzialem że piach który idzie pocztą w drodze sie zepsuje to był mój bląd a jeden typ mnie wrobił.Bo w dodatku byl zapakowany ciasno w siatki foliowe.:drink

- Każdy sie na blędach uczy ale cale szczęscie że ten baniak nie był tym moim ostatnim.Narazie i tak piach calkowicie usunięty.Pisalem już wczesniej o tym ataku glonów.Przy zapodaniu mocniejszego ruchu wody zaczely wolniej powstawać ale juz lepiej, zdecydowalem sie do konca usunąc piach i teraz jakiś czas bede bez tego lecieć.A jak bede zakladać kiedys baniak 300l to dam 1 paczke piachu i wsjo.

Ja po prostu dużo lubie kombinować i zmieniać.Pewnie usuniecie starego piachu i dosypanie nowego po jakims czasie lub stopniowo bylo by ok ?

;)

Czy z takiego zepsutego piachu można coś jeszcze zrobić bo myśle że samo plukanie nic mu nie da, czy do smieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ben_sage - ja proponuję aby przed każdą wypowiedzią przemyśleć sprawę o czym chce się oświecić kolegów bo czasami przynajmniej moja "czaszka" ślizga się nie do końca jarząc "CO W LESIE PISZCZY" :)

Ja prponuję nabrać doświadczenia, zdecydowanej pewności konsultowanej z kilkoma kolegami zanim zaczniemy forsować "swoje" teorie - dotyczące żywego piachu czy czegoś innego. Na forum mamy wiele osób, które nawet nie dyskutują tylko wprowadzają na prędce przeczytane porady i trzeba sobie z tego zdawać sprawę, że możemy takim napaleńcom tylko zaszkodzić.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podalem 1 przyklad :wink

Ty pewnie najwiecej wiesz o piachu skoro masz Dsb.:lampka

Bardzo też chwalisz dsb ;]

A powiedz mi jak to jest w dsb ze strefa beztlenowa.Bo podobno trzeba przekopywać piach a z kolei w piachu jest cala bomba fosforanów wiec jak z tym sprawa wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben: był topic o DSB w sumpie tam Rebcio się wypowiedział na temat przekopywania piasku w DSB, ja wklejałem linka gdzie ktoś opisywał jak czyści DSB - trzeba czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.