Skocz do zawartości
SkoczekPL

Brązowe coś - właśnie co to ? Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, potrzebuję waszej pomocy. Zarasta mi skała - takim czymś ( brązowe "talerzyki" ) co to jest ?2238-cos.jpg


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bez urazy, nawet ładne to jest...


300l + sump 100l, 55kg LR, 36kg LS, 2xTUNZE 6000, obieg DELTEC HLP 4040,oświetlenie HQI 150W +4 x39W ściemniane, APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi też się podobało jak było tego mało. Ale z dnia na dzień tego jest wiecej i nie wiem czy mam się bać czy radować :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakaś Lobophora variegata bo różne są kolory.

Też to miałem na początku na skale i wyrywałem, to jednak ekspansywne jest, dopóki ma jakieś składniki w wodzie które pomagają we wzroście.

Tylko że trudno mi było to wyrywać, zawsze coś zostało i odrastało

Zaczynało być wkurzające.

Potem sama przestała rosnąć i zniknęła.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego glona u siebie w akwa - rośnie cały czas w tym samym miejscu i się nie rozprzestrzenia. Siedzą na nim (od wielu miesięcy) dwa ślimaki niewiadomego dla mnie gatunku (białe w czarne ciapki i mają trąby jak strombusy) i go wcinają - możliwe, że własnie dlatego kolonia jest ciągle tego samego (niewielkiego rozmiaru)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam.... I to od pół roku...

U mnie z grubsza jest ciągle takie samo i nie przeszkadza a nawet ładnie wygląda :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to mam a nawet tworzą się bąble.

zastanawiam się czy usuwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glony wapienne koloru brązowego, łatwo dają się usuwać bo są łamliwe, ładnie wyglądają, wyciągają wapń z wody szybko, decyzja należy do ciebie - albo uzupełniać Ca częściej i cieszyć oko ich widokiem lub usunąć


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja to mialem tez na jednej skale i potem zaczlo sie gwałtowńie rozrastać porastać wszystkie skały dopiero jak wyciagnolem skaly i zdrapalem to glon znoknol straszny smrud z niego byl


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miekkie to to czy twarde? Stawiam na to ze miekie, jak zacznie zarastac korale to mozna zaczac z tym walczyc. Generalnie lepiej miec glony wapiennie w zbiorniku niz jakies inne. Wapienne produkuja stosunkowo malo toksyn, inne glony produkuja calkiem silne toksyny i nie jest to obojetne dla korali, vini sam zauwazyl jak nieprzyjemnie pachna ich wydzieliny. W jednym z ostatnich numerow "Koralle" jest krotki artykul na ten temat, warty przeczytania, ale generalnie temat jest calkiem zlozony, niektorzy twierdza np. ze jesli mamy w zbiorniku Caulerpe to ryby sa jakby zdrowsze, niby ma to zwiazek z wydzielnami tego glona. Inni zas twierdza ze hamuje on wzrost korali. Niewatpliwie jest to ciekawy temat, chyba malo zbadany.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam u siebie tego trochę, raz na dwa-trzy tygodnie po prostu wyrywam - idzie bezproblemowo. W sumie nawet je lubię:tongues


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tych glonów na prawdę sporo.

20100907_1082.JPG

Teraz nie ma ani jednego - zniknęły razem z wprowadzeniem Naso Lituratus (ogołocenie skały zajęło mu jakieś 3 tygodnie). Ten glon jest wyjątkowym przysmakiem Naso, podobnie jak wszystkie brunatnice, więc jeśli macie w planach tą rybkę, to nie usuwajcie tego glonu. Na aklimatyzację będzie jak znalazł.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja mam za mały litraż :tongues

Myśle intensywnie nad Mithrax sculptus - mam jeszcze parę innych glonów, które ponoć wcina.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.