Skocz do zawartości
Zatorek

Deltec MCE 300 - pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się. Zostałem posiadaczem tego odpieniacza.

Opakowanie, instrukcja, estetyka wykonania - ok. I to na razie tyle pozytywów :)

Zabrałem się za uruchomienie.

Zawisł na tylnej ściance akwarium. Wszystko ładnie podłączyłem, włączyłem napięcie i ... nie potrafił zaciągnąć wody !!! Musiałem mu pomóc metodą usta-usta zaciągając powietrze przez zaworek. Woda w akwa rzeczywiście jest słona ;)

Po drugie - pompa buczy, jest głośna. Mam nadzieję, że to tylko kwestia dotarcia.

Po trzecie - słabo pieni. Pracuje już 9 godzin i jeszcze nic nie wpłynęło do kubka.

Po czwarte - wpuszcza do baniaka pęcherzyki powietrza ale to jest chyba tylko kwestia ustawienia łopatki.

Dodam tylko, że do tej pory używałem Weipro SA2011 i w porównaniu z Deltekiem był o wiele cichszy i wydajniejszy.

Jak na razie mam jeden wniosek - nie warto wywalać kasy na ten odpieniacz.


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe też go miałem i jest to najgorszy odpieniacz z jakim miałem do czynienia. On wogóle nie pieni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatorek :

Opakowanie, instrukcja, estetyka wykonania - ok. I to na razie tyle pozytywów :)

Tylko że tą instrukcję to jeszcze trzeba przeczytać. Ręce opadają - sądziłeś że filtr HOB z wewnętrzną pompą sam zaciągnie wodę? Co ty robiłeś na lekcjach fizyki? Nie znam tego odpieniacza kompletnie ale założę się, że w instrukcji stoi jak wołu na miedzy, że pierwszy raz trzeba odpieniacz zalać wodą, zanim się go uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ten odp. to straszna kicha kubki pekaja same bo sa rozpychane pompa sie zacina nie daje rady i wogule dno co innego mc600 to poezja:)


130x70x50 455l 100kg lr, grotech 4pompy, 2x150W 4x54W sciemniane, chłodziarka teco tr10, profilux, redox, Tunze 61000, 6000, mini reddragon 5000l , reddragon bubbleking 200, fr509 ecofos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@froolk Tyle, że on był zalany wodą. Poziom wody w odpieniaczu był równy poziomowi wody w akwa. Z instrukcją to się zagalopowałem - jest ale nie po polsku. A fizykę miałem bardzo dawno temu i nie uczyliśmy się o odpieniaczach :)


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jeśli tak to bardzo Cię przepraszam. Tego nie napisałeś i myślałem, że chcesz, żeby suchy się zalał. Ale w takim razie to jakiś bubel i masz podstawę do reklamacji i żądania wymiany lub zwrotu kasy - odpieniacz zalany MUSI sam ruszyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko. Niejasno się wyraziłem :) Przed chwilą rozebrałem i poskładałem wszystkie zabawki, łącznie z pompą. Teraz pociągnął wodę ale powoli. Trochę jakby ciszej działa. Głośna praca jest prawdopodobnie spowodowana tym, że pompa styka się z kominem. Jutro coś wcisnę pomiędzy. Tylko co, żeby nie zaszkodziło wodzie ;)?

Chociaż jak wrzuciłem pompę luzem do wody to też coś się w niej "trzaskało". Poczekam jeszcze do poniedziałku. Jak dalej będzie robiła "bydło" w pokoju to rozpocznę proces reklamacji ;)


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz zaczął pracować prawidłowo. Nie hałasuje, pieni. Jedyne co się nie zmieniło to pęcherzyki powietrza wpuszczane do wody. Gąbka na wylocie załatwia sprawę. Do komina można wrzucić węgiel i antiphos. Na dzień dzisiejszy jestem z niego zadowolony i chyba nie zamieniałbym go na inny.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wsadzaj zednej gabki bo to tylko przedłuży czas przystosowanie sie odpieniacza. Jak wejdziesz na strone delteca ( tą oryginalna nie polska ) to znajdziesz informacje ze to normalna zecz poniewasz nowy odpieniacz sie poprostu przystosowuje do zwiazków chemiczych jakie znajduja sie w wodzie. taki efekt moze sie przedłużyć nawet do 4 tygodnie jeśli to nowy odpieniacz. Ale nie przejmuj sie tym ponieważ babelki nie sa szkodliwe dla korali ani dla ryb. powodzenia wiec zycze. ja mialem MCE600 i bylo to samo. A ak na marginesie nie sa to dobre odpieniacze jesli masz wiecej nic 4 ryby to sobie raczej wybij z glowy ze bedzie odpienial rewelacyjnie ale na szczescie korale sie dostosowuja do gorszych parametrow wody również wiec perspektywa jest dobra. pozdrawiam raz jeszcze i cierpliwosci bo tego w tym hobby trzeba miec duuuuuzo :)


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Admed2 co masz na myśli pisząc o gorszych parametrach wody? Może mi się wydaje ale mam dobrą wodę przy 6-ciu rybkach. Fakt, że są małe. NO2 - niewykrywalne, PO4 - niewykrywalne, NO3 - 5-10. Gąbkę mam założoną na łopatce wylotowej dlatego, że niestety wszelkie prace przy odpieniaczu powodują "bąbelkowanie".

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admed2, więc twierdzisz że bąbelki powietrza w akwarium rafowym absolutnie niczemu nie szkodzą i w niczym nie przeszkadzają?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim nie przeszkadzaly jak sie pokazaly. a bylo tak przez jakies 2 tygodnie. korale sie otwieraly i nie steresowaly.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie powiedz dlaczego tak z nimi walczymy? Po co te wszystkie przegrody odpowietrzające w sumpach i inne wynalazki? Może jednak bąbelki SZKODZĄ czemuś w akwarium co?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Admed2 a może miałeś po prostu źle ustwiony odpieniacz i stąd te gorsze parametry wody?


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb z calym szacunkiem ale deltec mc300 i mce600 to odpeiniacze zewnetrzne wiszace na scianie aqwa. i kazdy kto kupi deletka zawsze pyta czemu te babelki i producent to wyjasnia. nie mowie ze przez caly czas maja byc bable w aqwa. kazdy nowy odpieniacz musi sie przystosowac do danego aqwa.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admed, z całym szacunkiem, nie chodzi mi o ten odpieniacz ani o żaden inny tylko o to żebyś nie siał herezji że bąbelki w akwarium nie szkodzą bo szkodzą i tyle...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chcesz powiedziec ze w srodowisku naturalny nie wystepuja okresowo babelki powietrza??


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończmy tą przepychankę,doskonale wiesz że się lekko zagalopowałeś i nie masz racji... I nie porównuj natury do akwarium. To tyle. Bez urazy...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym dokładnie szkodzą te bąbelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zagolopowałem sie. poprostu uważam ze wtraciłeś się w watek i nie masz pojecia jak przedstawic swoje racje. Tak sie sklada ze ja mialem to w aqwa przez 2-3 tygodni tak jak to opisuja na stronie Delteka i nic nie stalo sie ani z LPS ani Z SPS. Miałem MCE600 i robił dokładnie to samo ale to trwało tylko jakiś czas. A babelki nadal twierdze że nie szkodzą ani rybci ani karolci :)


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gąbkom? Też nie szkodzą?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka ostatnio fajny program ogladalem o najwiekszym akwarium morskim na swiecie i mowili tam o babelkach spieracie sie o nie i powiem wam ze one sa bardzo zle bo powoduja zakrzep w skrzelach u rybek :p tak wypowiadal sie jakis wielki profesor hmmm pewnie ma racje :clowning


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MCE 300 w swoich 100L i jestem bardzo zadowolony, są pewne problemy za zaciągnięciem wody, ale można sobie z tym poradzić.

Odpieniacz prcuje bardzo kulturalnie, nie wariuje, nie przelewa, pieni bardzo dobrze, jakość i ilośc pęcherzyków jest na najwyższym poziomie.

Żeby odpieniacz dobrze pienił konieczne jest założenie na wężyk z powietrzem zaworka regulacyjnego (nie wiem czy jest w zestawie od nowości bo kupiłem używkę) przy pełnym dopływie powietrza pompa nie pracuje dobrze poniewaz zasysa go zbyt dużo w stosunku do ilości wody, zaworek bardzo ułatwia również uruchomnienie odpieniacza.

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam ten odpieniacz już rok i mam z nim jeden i ciągle ten sam problem wprowadza do akwarium strasznie dużo pęcherzyków powietrza, czy jest na to jakaś rada?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze go czesto czyscisz moj przestal sypac bablami po ok tygodniu uzytkowania


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.