Skocz do zawartości
mali

Calcium Prp Instat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy Calcium Pro Instat Gro Techa z nowych dostaw jest ok? Ja kupiłem w sierpniu 07 wadliwą partię która się słabo rozpuszczała, i za chiny nie szło usatalic dozowania. Czy ktoś to ostatnio kupował i gdzie? Jeżeli dalej jest kicha przechodzę na Turbo Calcium Kenta.

Pozdrawiam załogę Nano-Reef


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ten turbo calcium a Grotecha sobie daruj.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Liczyłem na szerszy odzew, ale dobra i jedna odpowiedź. Peniek dzięki, zamówiłem turbo.


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak to turbo calcium sie sprawuje ?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos tu uzywa turbo calcium kenta?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną puszkę awaryjną jak mi prosaków balinga zabraknie. To jest czyste CaCl2 bezwodne. Dobrze się rozpuszcza, trochę się grzeje przy rozpuszczaniu, ale chyba to niema znaczenia. Podstawowa wada tego produktu to cena.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie to to samo co Calciumchlorid Preis Aquaristik 800g ktory jest 3 (!) razy tanszy!

musze miec cos tymczasowego zanim zainstaluje reaktor albo ballinga, podniesie wapno ten turbo calcium czy bez NaHCO3 sie nie obejdzie?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem Grotecha i prócz tej serii o której mówisz byłem zadowolony.

Teraz także leję zwykłego ballinga z odczynników bo taniej wychodzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt Grotecha nie jest stworzony do wcześniejszego rozpuszczania, a później dozowanie roztworu do akwarium. Od tego jest inna chemia. Jest to na pewno produkt dla małej obsady twardzieli. Ten produkt dozuje się bezpośrednio w postaci sypkiej do akwarium, najlepiej do sumpa lub panelu w miejscu gdzie jest duży przepływ wody. Więc dla tego się wolno rozpuszcza aby nie powodował nagłego wzrostu poziomu wapnia. Przy małych ubytkach wapnia i małych akwariach się to sprawdza. Przy dużych lepiej użyć reaktor.

Jeżeli ktoś na drugi dzień od wsypania proszku chce mieć znaczny wzrost wapnia to się chyba myli. On ma działać z opóźnieniem aby nie spowodować nagłej reakcji rozpuszczenia i wzrostu wapnia. Najważniejsze to dopasować proporcje do objętości akwarium i cierpliwie czekać.

Tak mi się chyba zdaje, ale może się mylę?:):


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NaHCO3 powinieneś dawać bo reakcja nie zajdzie. Jeżeli będziesz startował niedługo i nie masz dużych spadków Ca i Kh to kup małe 500ml butelki gotowych płynów lub kup ballinga i z głowy. Dodam że te płyny to też balling, więc tak czy tak będziesz używał tej metody.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.