Skocz do zawartości
mati

Szczecin brak prądu w promieniu 100 km

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mati, wyobraź sobie że taki brak prądu jest nawet odczuwalny na śląsku, w mojej firmie mieli uruchomić jakiś program który miała przesłać firma z Szczecina.........

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RMF to standard. "Nie w Missouri tylko w Mińsku nie samochody tylko rowery i nie dają tylko kradną" - standard w wyolbrzymianiu.

Co nie znaczy, że sytuacja nie jest poważna, i koledzy mogli by napisać czy ich akwaria nie ucierpiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaria ma byc usunieta ok 13 :/ wiec moze wtedy napisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż koledzy ze Szczecina raczej nie napiszą nic zanim nie dostaną prądu do swoich komputerów :D A teraz pewnie przelewają wodę itp. Współczuję bardzo. To już zdecydowanie za długi okres braku prądu, żeby nie było konsekwencji w akwa.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ok 17.30 przyszedł, uff a ja biegałem i grzałem wodę żeby w morszczaku nie spadła poniżej 23. Ale numer dobrze, że nie mam jeszcze korali, a kraby i ślimaki z salariasem będą w piątek. No i oczywiście trzeba było robic cyrkulację "ręczną". Zamawiam już agregat-tak na wszelki wypadek. Mam nadzieję, że ze skałką wszystko oki, ma juz 4 tygodnie i boję się, że coś może teges. Ale rurówki żyją, atipasia też się trzyma, robaczki łażą zobaczymy. A w palketkowym bez problemu, tylko lekko od czasu do czasu przelałem wodę żeby miały tlen i oki a tam jest 450 literków:).

pozdro Grzegorz

ps.Mati wziął bym od Ciebie tego ukwiała, ale akwa za młode, a szkoda bo mam bliziutko...


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAH - przelewanie wody nic nie daje

- mi prad odszedl o 4 rano

- o 11 UPS padl

- o 13 pedzilem z agregatem kupionym dzikim fuksem w castoramie zasilanej tez agreagetm

na razie straty trudno ocenic:

- przezylo tylko 5 ryb z 14,

- padly krewetki, kraby, slimaki - oczywscie nie wszystkie

- czesc ryb nie moge wylowic - sa za skalami

- ciekawe co z DSB w sumpie

komorki nie dzialaly, po paliwo dla aregatu daleko... zimno, brak TV - tylko radio, w miescie korki.. problemy z agregatem...

... reszty nie che mi sie pisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XXI wiek, kurde ale cóż, człowiek uczy się całe życie głupi..... umiera. Ja na szczęście nie miałem jeszcze ryb itp, ale jak by były to ...... też nie będę pisał.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

... reszty nie che mi sie pisac...

Wspolczuje :/

Nasz rejon to i tak zadupie, morszczakow mozna naliczyc na palcach 2 rak :/

a tu jeszcze takie niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje u nas na slasku tez mamy czsami jazdy z pradem ale az tak dlugo to jescze sie nie zdazylo. Ostatnio mi wylaczyli na 5 h ale jakos wszystko przezylo oczywiscie bez recznego mieszania sie nie obylo. Wczasie gdy nie bylo pradu i mi sie nudzilo opracowalem taki reczny "vave maker" odpowiednio obciaznona i zalana butelka z woda ustawiona pionowo w baniaku przywiazana do niej zylka zawieszona na haczyku i lezalem sobie tak i hustalem reka ciagnac za zylke i powiem ze czsami tak rohustalem wode ze az wylewala sie z baniaka;p


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gorące współczucie. Ja na takie niespodzianki trzymam agregat i baniak benzyny, no ale u mnie takie atrakcje są do przewidzenia - jestem ze Wsi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje strat ale jest tez pozytywna strona tej awarii! Za 9 miesiecy w Szczecinie wzrosnie liczba urodzen!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie specjalnie prąd wyłączają, przecież trzeba coś zrobić żeby przyrost naturalny poszedł w górę skoro becikowe nie pomogło... następna będzie warszawka :D:)

...a tak na poważnie to współczuję morszczakom ze Szczecina, sam nie mam żadnego zabezpieczenia na wypadek większej awarii :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zizi

Pozostaje Ci wynająć adwokata - ja bym skarżył energetyków. W końcu jako odbiorca masz z nimi umowę.

http://biznes.interia.pl/news/moga-liczyc-na-odszkodowanie,1089870

A straty chyba nie są małe.

Co do agregatów - jeśli ktoś ma komputer akwarystyczny itd. to pewnie bezpieczniej byle jakiego nie używać. Taki agregat musi mieć stabilizacje napięcia. Już tu na forum był o tym topic w przeszłości. Tylko wtedy to była luźna dyskusja, a dziś mamy szarą rzeczywistość popartą przykładem :D

Przykładowo tańsza wersja małego dobrego agregatu :

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/329382_agregat_wyciszony_kipor_ig1000_1_kva_do.html

Ale ja wybrałem taki :

http://agregaty.biz.pl/kategoria/produkt/4

No cóż - przezorny zawsze ubezpieczony (albo w agregat, albo w PZU). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Świnoujściu na szczęście nie było prądu tylko ze 3-4h w nocy zanim się ktoś zwlekł z wyra i poprzepinał coś tam w ENEA.

Akwarium działa bez problemacji i moje grube pokolce srają dalej jak srały :D

Jednak nasza wyspa (dla tych co nie wiedzą to Świnoujście leży na wyspie) podłączona jest tylko jedną nitką energetyczną i żaden debil we władzach nie pomyślał żeby się profilaktycznie podłączyć drugą nitką do niemiec. W Szczecinie padły podobno aż 3 nitki zasilania.

Jakby coś takiego u nas było to nawet z tej wyspy nie ma jak spierdzielić - chyba że wpław :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zainwestuję w agregat, zwłaszcza że mieszkam w domku i prawie wszystko mam na prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wykrakałem :D

Zaraz po napisaniu ostatniego posta nie mieliśmy prądu przez ostatnie 2h (zresztą Szczecin i wszystkie wiochy między Świnoujściem i Szczecinem też). Poleciałem kupić UPSa pod profiluxa i pompki tunze. Nie zdazylem go podlaczyc i prąd na szczeście sie pojawił.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SMk: to upsy sprzedaja juz naladowne ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no testowałem go bez prądu i 30min działał :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.