Skocz do zawartości
hajtaler

hydor karolina 1

Rekomendowane odpowiedzi

czy dwie takie pompy wystarcza do dobrej cyrkulacji akwarium 180l


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup odrazu wieksze modele tych pomp


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka cyrkulacje musze osiagnac by byla wystarczajaca


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla próby wsadziłem do akwarium 250 ltr 100x50x50 dwie koralie 4 i mogę powiedzieć, że jest trochę za dużo. Dla takiego zbiornika pewnie dwie koralia 3 byłyby odpowiednie. Ty masz niewiele mniejsze więc myślę, że dwie koralie 3 byłyby odpowiednie, ewentualnie jedna 3 , i druga 2. U mnie obie działają bardzo cichutko, a to mocowanie na magnesy jest cudowne.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem jedna na ebayu caroline 2 i bije sie o 3 a wiec moze akurat sie uda


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wszystkie tego typu pompy sa tak duze bo ta karolina to kawal sprzetu moze innych firm sa mniejsze


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Hajtaler

Ja zapodalem koralie 2 2300l/h,ale zauwazylem ze 3 ma takie same wymary zewnetrzne,jedynie roznia sie rozmiarami wirnika.Ja do swojego akwarium 126 kupielm koralie2 i dwie nano bo byla promocja.Jak sie sprawdza zobaczymy.(schowam je gdzies z tylu za skalami.Czekam na sol i zalewam baniak.Ja tez bylem zaskoczony rozmiarami tych pomp,jak przyslali,ale po wizycie w sklepie stwierdzilem ze wcale nie sa duze w porownaniu do o innych pomp.Jak koledzy napisali powyzej,chodza cicho,daja szeroki strumien i sa zdecydowanie tansze niz Tunze.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy widziales moze pompy tunze sa mniejsze


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy woda powinna przeplywac przez pompy by bylo ok

prosze oszybka odpowiedz bo chce kupic druga a aukcje sie koncza mam 180 litrow


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz trzymać w akwarium ,podręcznikowy przepływ to 30x objętości akwa na 1h.Ale część osób ma więcej ,część mniej więc chyba 30x będzie najbardziej optymalnie ;)


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od wielu czynnikow, ulozenia skaly, rozmieszczenia korali ktorego jeszcze nie znasz. Jesli koral zasloni w jakims stopniu strumien pomy twoja cyrkulacja bedzie juz tylko czysto teoretyczna, ja wlasnie pol godziny temu wrocilem ze sklepu z nastepna koralia 2300, poprzednie dwie 3200 w akwa 210l nie zapewnily oczekiwanego ruchu wody, nie przeliczaj tego na litry tylko realna wydajnosc i jesli masz kupic koralie nr. 1 od razu, moja rada wez nr.2 itd. martwe strefy bez cyrkulacji = glony i nie ma tu przepros. IMHO pojemnosc akwa x 50 to minimum i jeszcze trzeba poswiecic sporo czasu na ustawianie pomp, zeby osiagnac zadawalajace efekty.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ja mam karoline 2 i jest do kupienia 1 i 2 i nie wiem ktora kupic by bylo ok

ale z tego co widze to tak bedzie malo by osiagnac 30x a co dopiero 50X ile tych pomp trzeba tam wlozyc strasznie duzo miejsca to zajmuje


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego lepiej 2-3 wieksze troche niz 5 malych pompek ;)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze sporo osob ich uzywa, na nasze to marea 2400 i 4400 - u mnie ta mniejsza chodzi w refugium (kilkanascie litrow), i jesli chodzi o halas to jest nieslyszalna. Mialem jeszcze tam maree 1000, ale padla dosc szybko.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.