Skocz do zawartości
nika

NOWE FORUM

Rekomendowane odpowiedzi

Może "coś" w tym jest tzn. w Twoich przemyśleniach - wynika z tego, że kasę wywalam w błoto. Ja cały czas eksperymentuję i jak na razie wyniki są wielce obiecujące :( Może dojdę do momentu kiedy te absorbery wogóle nie będą mi potrzebne :( - oby :(


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocelocik - twierdzenie ciekawe (i to co dalej napisales o stezeniu rownowagowym jest logiczne i wynika z K), ale zeby bylo prawdziwe, trzeba miec pewnosc, ze reakcja wiazania fosforanow jest odwracalna w warunkach, w jakich stosujemy adsorber. Jesli jest, to to co napisales jest jak najbardziej wytlumaczeniem slabej skutecznosci adsorbera przy i tak stosunkowo bardzo niskim stezeniu fosforanow. Jesli jest nieodwracalna (niekoniecznie moze zachodzic na drodze chemicznej, moze zachodzic na drodze mechanicznej tak jak jest w przypadku zywic do DI, ktore w warunkach stosowania zostaja wysycone nieodwracalnie, dopiero zmiana warunkow powoduje regeneracje) trzeba wymyslec inna teorie:)

Kluczowym w tym przypadku aspektem jest wiedza na temat tego, czym chemicznie jest adsorber (dokladnie, a nie tylko, ze to jakis tam zwiazek, tlenek zelaza czy aluminium) i w jaki sposob przebiega reakcja laczenia sie adsorbera z czasteczkami fosforanowymi.

Pozdrawiam


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchajcie to nie są "jaja" ja to akwa widziałem na własne oczy i chylę czoła cokolwiek Qbab robi :(.

Pozdrawiam Roman


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny... magik :(:(:( Ja poproszę o korepetycje dla upośledzonych artystycznie czyli... no wiecie - bujanie w obłokach, napady depresji :(:(:(


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek, skup sie, troche wyobrazni - przemysl to wahadelko, Ocelocik podal bardzo dobry przyklad:D:D:D puscisz wahadelko w ruch - bedzie sie bimbac, gorzej, jak ci sie palce przykleja do wahadelka - wtedy cala teoria do korekty


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normy (wartości 500 i 2500) o których kolega magu wspomniał dotyczą wody pitnej!!, przewodnictwo elektrolityczne właściwe masz podane w uS/cm, natomiast twardość prawdopodobnie w stopniach niemieckich - oznacza to że suma jonów wapnia i magnezu wynosi ok 1907 mg/L (nic Ci to nie mówi), co do związków azotowych wyniki na poziomie 0 są zafałszowane nadmiarem jonów chlorkowych, które trzeba uprzednio strącać (a to wymaga już trochę zabawy)


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani woda z ogórków jest niestety kwasna, ale zwłaszcza taka męetna wiesz ile ma bakterii?

Qbab ja wlewałam taka odstana wode z mrozonka - jak bardzo śmierdzi i jest prawie mleczna to jest to gesta zawiesina bakterii. ale nie widziałam zadnych efektów w zadną stronę.

zastanawiałam sie nad dodniem tzw szumowin z rosołu ale z wyjatkiem zaniepokojenia krewetek też zadnych rezultatów.

Moze dodawać jakis jogurt. Mleko ma jednak zawiesine tłuszczów.

Jeszcze propozycja zaciąc sie dobrze w palec. w sumie chyba erytrocyty są w podobnym stezeniu i przetrwaja


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman Rożek ile masz teraz NO3 ?? tak z ciekawosci pytam bo jak miezylem 2 dni tem u mnie salifertem to mi wskazywalo cos miedzy 0 a 2 mg/l :( (ostatnia podmiana dobry miesiac temu)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

Właśnie dlatego jestem zwolennikiem sypania piachu na samym początku,razem ze skałą.poydrawiam :(

proponuje bardziej wrzucic skale, poczekac z 2-3 tygodnie zeby ten grubszy syf ze skaly wylecial a dopiero potem wsypac piachu :(


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię nie będzie tu szykanował :( - froolk jesteś akwarystą z dużym doświadczeniem choć nie wszyscy to pamiętają i wszelkie sugestie są bardzo, bardzo mile widziane :(

Jedna z Twoich teorii nie pasuje do mojego "schematu" - po 24 godzinach nie ma opcji na zapchanie gąbek, których tak naprawdę nie ma :( - mam prototyp Thcskiby dość sporych rozmiarów (zarówno średnica jak i wysokość) przeznaczony pierwotnie do działania dwudrożniowo (absorber PO4 + węgiel) - teraz węgiel jest w oddzielnym filterku. W sumie aby być obiektywny muszę jeszcze pomierzyć bez węgla bo może on jest tym "słabym ogniwem".

Obsada jest dość duża - czyli produkcja fosforanów dość intensywna ale jeśli wierzyć etykiecie Rowaphos po wsypaniu 0,5 l czy nawet całego litra poziom PO4 0,00 powinienem utrzymywać długoooooooo, bardzo długo. Jak już gdzieś pisałem w zbiorniku zaczyna się robić "bajkowo" więc eksperymenty w tej chwili z całkowitym odłączaniem absorbera i robieniem pomiarów, a potem jakaś analiza nie za bardzo mi się uśmiacha ale kto wie...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filavandreal zrobilem tak jak napisalem :)i jestem zadowolony z efektow.Po wrzuceniu piasku razem ze skala duzo zycia ze skaly przeszlo do piachu co przyspieszylo znacynie dojrzewanie :(


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ROWAPHOS" - etykieta informuje tylko, że 1 litr wkładu ma absorbcję 1 mg/l z 1000 litrów wody ale coś mi to wszystko wychodzi na jedną wielką ściemę. Jakieś szczegółowe rozważania nad budową pewnie są jedną wielką tajemnicą obarczoną jeszcze jakimiś "patentami" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb masz racje ale daj sie przebadać
Jeśli to nie jest sprzeczność, to dam się przebadać...

Pozdrawiam

seb


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Moim zdaniem to nie jest normalne, zeby bez przerwy filtrowac weglem (oddaje PO4) i czyms na PO4.

i to jest moment tej polemiki który mnie najbardziej interesuje, skoro ogranicza się żywienie, skoro akwa obsługuje zbyt mocny odpieniacz, skoro jest wydajne DSB, cyrkulacja, to jakim prawem pojawia się produkcja PO4 - ale w obiegu znajduje się węgiel przez 24 h, czyżby strzał w dziesiątkę .......

Pozdrawiam Roman


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już przerabiałem erytrocyty :( - nie jeden raz :(, tzn jak jest okazja to co mam żałować zwierzakom. Co do mleka - to te tłuszcze nie powinny bardzo szkodzić, liczyłem że właśnie oprócz białka dostarczę coś jeszcze.

Dziś rano przy zgaszonym świetle korale były napompowane w sposób typowy tzn tak jak zawsze - zobaczę wieczorem jak wrócę do domu czy podawać dziś też czy dopiero jutro.

Przy czym zmętnienia nie było widać (a wczoraj do zgaszenia światła leciutkie się utrzymywało)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jest to oparte o tlenki żelaza i możliwe że jeszcze glinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te biale slady na Seriatoporze wygladaja mi na miejsca, gdzie jakies slimaki itp. mogly sobie kolacje urzadzic.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab ten Twój podpis to żart ? :( .Brak odpieniacza rozumiem.Nie zbyt mocne światło również ,ale poważnie masz tylko 8kg żywej na 240l i daje radę bez odpienia ?I kranówka :(...Masz zupełnie inny stosunek do akwarystyki (jeśli to nie żart :( )


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie jest to żart, już sporo osób widziało to moje bajorko i wszyscy się dziwili :( że to działa. Inna sprawa, to że nigdy nie widziałem potrzeby przechodzenia tymi samymi ścieżkami co reszta akwarystów - wolę własnymi - może dlatego że jestem też miłośnikiem kotów a one też tak mają.


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wiele drog do pieknego akwarium :(


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do dyskusji z innego wątku. Producenci węgla długo działającego (Eheim, JBL, Rowa, Korallen Zucht, itp.) Piszą na swoich produktach że powstają w taki sposób że są wolne od PO4.

Czy można przeprowadzić test wkładając trochę węgla do np wiaderka ze świeżą solanką albo RO z jakąś małą pompką i zostawić tak na jakiś czas. Zrobić test na PO4 przed wrzuceniem węgla i po całej kuracji.

Zda to egzamin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem francuzi mają świetlówki ATI,AM i KZ ale to na szybko patrzyłem bo nie miałem zbytnio czasu czy są jeszcze jakieś swietlówki jak L67 a w innych sklepach co koledzy piszą to niewiem bo jeszcze nie byłem


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz w wodzie sporo aminokwasow itp., ktorych testami nie wykryjesz, to korale maja prawo byc ciemne.


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to może pracować bez, tak jak piszesz "sterownik" chyba chodzi o Multikontroler, lub ten mniejszy na dwie pompy.

Jeśli o to chodzi, to może pracować bez sterownika fali.

Tylko będzie chodzić jednostajnie, na mocy jaką ustawisz ogranicznikiem mocy pompy.


pozdrawiam 900l+450 sump-reaktywacja LPS,SPS kilka rybek,strzykwa,wężowidło, RODI+TDS*2,800W HQI+312W T5,profi2exe pH,mV,mS,,odpieniacz DIY(THCSKIBA),absorber PO4 deltec,refugium glonowe,130 kgLR,BALLING 7*GROTECH ,DSB w głównym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.