Skocz do zawartości
Ben_sage

Calcinus elegans zje strombusa , jak turbo?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety padly mi 3 slimaki turbo w ciagu ok.2miechów.Krab lubi świeze mięso.

Czy taki krab też zje strombusa? - jest wiekszy i droższy , boje się.

A tak na marginesie czy strombus może być jakiś czas w akwa bez piachu?

Przydały by mi sie slimaki bo mam troche glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem samego momentu mordu , ale widziałem pierwszą walkę kraba ze strombusem , coś niesamowitego , western prawie , najpierw gapili sie na siebie z 10 min , potem krab ruszył do akcji spadli ze skały i jazda to co tam było to meksyk prawdziwy strombus wydzielał tyle śluzu ze cały baniak był w nim . podskakując przy tym na wysokość 5 -7 cm , otoczył całego kraba w sluzie po czym ten sam sie wytarzał w piachu i wglądało przekomicznie , do tego nie mogłem uwierzyć że ślimak sprał kraba , następnego dnia niestety inny krab spacerował już w muszli strombusa (mają spory wybór wolnych domków ale chyba to jest silniejsze od nich), albo był szybszy albo napadli go gangiem (mam 3 pusteliniki i prawie zawsze łażą razem ), czy może zyć bez piachu to nie wiem , u mnie po zakupie przez tydzień jak sie zakopał to tyle go widziałem , następny tydzień łaził po szybach i skałach tylko, 3 tygodnia nie dane juz mu było mieszkać w mojej rafie niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie jedną sztuke ale jak już wsadze piach może za miesiąc czy 2.

Zaobserwuje jak sobie radze z rozrostem nieporzadanych alg i stwierdze czy warto wpuszczać piach i wtedy dam.

dziękuje za odpowiedz.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem w mojej kostce doszło do aktu terroru. Calcinus elegans mający do wyboru trzy puste muszle plus czwartą na sobie zdecydował się zaatakować strombusa w celu pozbawienia go życia oraz osobistego majątku. Wyglądało to jak brazylijskie jiu jitsu. Nie wiedzieliśmy czy reagowac czy pozostawić ich samym sobie w tej solówce. Po kilku minutach szala zwycięstwa przeszła na korzyść elegansa. Niestety ale strombus nie przeżył pierwszej gali KSW i na rig wkroczył sędzia o imieniu Węzowidło, który skrzętnie pomagał krabowi w usunięciu martwego wojownika z nowo zdobytej muszli. Niebieski killer mocno trzymał muszlę a sędzia milimetr po milimetrze oplatając się wokól ślimaka zaciągał go do swojej kanciapy. Poniżej kilka zdjęć jakie udało nam sie szybko pstryknąć..przepraszam że tak w starym temacie oraz za jakość foto ale jakoś nie miałem czasu bawić się w ustawienia. pozdrawiam

post-13199-0-52733000-1327485256_thumb.jpg

post-13199-0-99494400-1327485408_thumb.jpg

post-13199-0-84871000-1327485545_thumb.jpg


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem wyżej postów. krab zabije strombusa bez problemu.

strombus daje rade spoko bez piachu. chyba ze beda duze wahania parametrów, to lubi sie na ten czas zabunkrowac w piachu.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C. elegans to bandyta, jest bardzo silny i odważny a rośnie naprawdę ogromny, moim zdaniem, robi w akwarium rafowym więcej złego niż dobrego. Jeśli pustelniki to IMHO tylko Pagurites cadenati i Calcinus tricolor.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brrrr,

nie pokazuj akwarium dzieciom. :nuke:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C. elegans to bandyta, jest bardzo silny i odważny a rośnie naprawdę ogromny, moim zdaniem, robi w akwarium rafowym więcej złego niż dobrego. Jeśli pustelniki to IMHO tylko Pagurites cadenati i Calcinus tricolor.

dokładnie oprócz tego, że zabije ślimaki (z czasem praktycznie wszystkie bo będzie sobie zmieniał muszelki) to do tego robi straszny bałagan przy szczepkach, ogólnie ja nie polecam żadnego pustelnika - no chyba ze nie masz slimaków i małych szczepek koralowców

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.