Skocz do zawartości
Azmodan

pH Controller czy Computer

Rekomendowane odpowiedzi

w ceniku pierwszy za 700zł i nie pisze nic o sonach czyli dokupić osobno

komputer po 1100 zł z sonda i płynem kalibrujacym

w sumie wychodzi na to samo więc co lepsze ?? ma to sterować reaktorem


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sterowania tylko komputer

pH Controleller tylko mierzy

pH Computet mierzy i jak trzeba załącza lub wyłącza elektrozawór


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje, ze obydwa steruja i mierza tylko komputer ma procesor, a kontroler jest na tradycyjnej elektronice, o pierwszym troche sie ostatnio mowilo, ze moze byc wrazliwy na zaklocenia np od podlaczonej pompki do jednego gniazda

W zestawie z controlerem procz sondy i plynow masz jeszcze zawor i stojak do elektrody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronce pisza ze oba mierza i steruja

ale jak niema w zestawie sondy i ja dokupie to cena obu jest taka sama (no prawie ale to juz grosze)


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od roku ph komputera AM i nie miałem z nim żadnych problemów jestem naprawdę bardzo zadowolony przed kupnem też słyszałem opinie ,że może się zawieszać itp .lecz naprawdę jestem bardzo zadowolony jężeli chodzi o różnice pomiędzy kontrolerem a komputerem to np.komputer kalibrujesz jednym przyciskiem (kontroler bodajże śrubokręcikiem),komputer ma możliwość ustawienia histerezy czyli czułości reakcji na odczyt ph (kontroler nie),komputer może działać w dwie strony może obsługiwać urządzenia do obniżania ph jak i do podnoszenia ph czyli ma ph max i ph min ( kontroler nie)

Tak więc różnice są a wybrać musisz sam:)


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mierzenia i sterowania to faktycznie obydwa mierzą i sterują


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.