Skocz do zawartości
Ben_sage

Filtr Ro który wylot daje czystą wode ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pościlem wpierw filtr bez ro poszła brudna ciemna woda ,jednak walnołem gape i zapomnialem.

Chciałbym sie upewnić czy ten wylot niżej czy wyżej daje czystą wode.To ten filtr Ro za 242zl.

Dzięki za info.

A tak dla informacji po jakim czasie wymienić membrane osmozy po ilu litrach czystej wody?

p5065873ao1.jpg

p5065873ao1.f474641956.jpg

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gorny (na tym obrazku) daje czysta wode


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

Ten wyzej daje czysta wode, ten wylot gdzie masz naklejke FR400 idzie do scieku

Przynajmneij w moim RO tak jest

Pozdro


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybko odpowiedz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na czym pisze FR 400 to chyba ma zawor, ktory czasami mozesz otworzyc w celu przeplukania filtra.

Membranie osmozy dlugo nic sie nie stanie, jezeli wlasnie okresowo ja przepluczesz.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ma rację- membranę trza płukać; wg mnie b.często- ja zrobiłem bypass FR aby było łatwiej i płuczę kilkanaście sekund co kilkanaście litrów RO.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszyscy macie rację, na odpływie do ścieku powinien być zawór, jednak może się zdarzyć a mi się tak właśnie zdarzyło, że w fabryce pomylą przewody, zwłaszcza jeśli są w tym samym kolorze(jednak woda czysta powinna iść niebieskim).Przez to kilka tygodni lałem do baniaka ściek. Aby sprawdzić prawidłowść polączń wystarczy porównać ilośc wypłwywającej wody- po stronie czystej powinno być jej znacznie mniej przeważnie stosunek wyności 1:4.

pozdrawiam Tomek


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...podlanczam sie pod z pytaniem o ten zawor.Moj to fr525 i jest na scieku,ale nijak nie moge zrozumiec jak go wykorzystac do przeplukiwania filtra,przeciez do niego wchodzi czerwona rurka i wychodzi,wiec coz da ze ten zawor odkrece czy przykrece??...probowalem go ruszyc ale nie wyglada na to by byl "odkrecalny"...chyba ze uzyje kombinerek.Wiem ze jak sie wsadza nowe prefiltry,nalezy wyjac membrane i przeplukac caly system ale o plukaniu samej membrany nigdy nie slyszalem...Oswiecta mnie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie filtry RO maja ogranicznik scieku, u mnie np nie ma go wcale


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz,nazywasz to "ogranicznik scieku"??...teraz to juz zglupialem.Czyli rozumiem ze jak go przykrece bedzie lecialo mniej scieku a wiecej wody ro??...chyba lepiej nie bede tego ruszal dopoki tds wskazuje same zera...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, FR to chyba Flow Restructor (czy tam reductor) - tym zmieniasz proporcje czystej wody do scieku - oczywiscie kosztem jakosci czystej wody.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.