Skocz do zawartości
AquaManiac

Co wasze partnerki/partnerzy sadza o waszym hobby?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja slubna zakochala sie bez pamieci w naszym nano, siedzi przed akwa, wypatruje rurowek i snuje plany 150 cm. akwarium w nowym mieszkaniu :D Nigdy bym o to jej nie podejrzewal, do sklepow zoologicznych nawet ze mna nie wchodzila a w zoo zawsze wolala malpki.

A jak jest u was?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja połowa toleruje ale bez entuzjazmu.Czasami robię jej test i pytam co przybyło w akwarium.Zdarza się ,żę wskazuje na koral którego mam od kilku

lat,kiedyś irytowało mnie to bardzo, dziś mniej.Taka obojętnośc ma swoje dobre strony-żona nie zauważa nowych korali i nie pyta się o ich ceny.Chyba przekalkulowała sobie ,że lepiej bym siedział w domu i zajmował się rybkami a nie RYPKAMI-wydał bym więcej no i te dziwne choroby.

Na koniec pewna obserwacja socjologiczna-od 1,5 roku mam w poczekalni zbiornik 500 litrowy,dość ładny i o dziwo osobami które częściej zwracają nań swoją uwagę są kobiety.Pytają się o szczegóły,przyprowadzają swoich chłopaków i mężów.

Dziwne.

@ aquamaniac - taka żona to Skarb.Masz wolną rękę.Moja się targowała o każdy centymetr.Utargowałą 30 i dziś mam tylko 220 cm.Chodzi oczywiście o długość akwarium.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu na szczęście Moja Ukochana jest biologiem i często to jej wiedza pomaga nie robić głupot. A dodatkowo może nie tak entuzjastycznie jak ja ale jednak lubi to co jest w baniaku.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem szczęście może dlatego że na podróży poślubnej do Egiptu juz zaszczepiłem trochę akwarystyki morskiej w mojej żonie. A los tak pokierował moim czasem że przy zakładniu akwa to moja żona odbierała zywą skałę i układała w akwa to samo było z słimakiem porcelnką i ukwiałem:D, więc sami rozumiecie pełne zaangażowanie, tylko teraz po półtora roku czasem jak zobaczy co tam siedzi w skale to aż ją ciarki przechodzą że coś takiego trzymała w rękach.

Więc Panowie proponuję "...Zdrowie naszych Żon":yes

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazam staly postep, im wiecej ciekawych rzeczy w akwarium, tym zainteresowanie rosnie

Szkoda ze te turbo nie sa ladniejsze :yes


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :)

Ja mam podobną sytuację do Adama Rybowskiego :) Ja też się targowałem z żoną o centymetry i pomieszczenie na zbiornik. Wywalczyłem trochę miejsca dla siebie we własnoręcznie zbudowanym domu :) Natomiast jeżeli chodzi o zainteresowanie zbiornikiem to fakt podoba się Jej że ładne i kolorowe ale gdyby miała wydać tyle co ja na ryby czy korale to by z pewnością coś z sercem miała przy płaceniu :) Denerwuje mnie tylko jej dość dobra orientacja w gatunkach ale to wynika z Jej "kujonostwa" ale cóż są z tego i pożytki bo jak coś kupie to nie wie za ile i dokładnie co kupiłem - zawsze się mogę wykpić krewetką która się właśnie schowała, za kilka złotych :) Niby fajnie by było mieć taki skarb co nas ciągnie do sklepu i każe kupować ryby, ale skoro już mamy wspólne kalesony to akwarium niech zostanie moje :) i tylko moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dziś nie mogę zapomnieć widoku Łucji -żony Waldka Kwietnia ,która na klęczkach ze ze szkłem powiększającym w ręku przeglądała każdy cm żwiru przy szybie w ich akwarium i te okrzyki radości jak coś znalazła.Jak jej nie minęło to tylko Waldkowi pozadrościć.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja z kolei lubi patrzeć na baniaczek i jest raczej wyrozumiała. Chwali się przed znajomymi moim hobby, ale widzę że krew ją zalewa jak biegam po chacie z bańkami, wężykami, zostawiam mokre ślady na podłodze, albo co gorsza ni spłuczę po sobie kibelka, w którym przed chwilą spuściłem złoża detrytusu po płukaniu filtrów. Ma trochę kuku na punkcie czystości.

Marzy mi się takie osobne pomieszczenia z akwarium, z własną instalacją bieżącej wody, kanalizy, gdzie mógłym porozkładać wszyskie swoje gadżety, założyć kwarantannę itp.... to by było życie!


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to pokazcie Im to:

http://oregonreef.com/sub_gallery.htm

Jedna z najpiekniejszych raf jakie widzialem!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, myślałem, że wątek został zakończony.

Tak Adam Rybowski ma rację, że moja lepsza połowa Łucja jest bardzo zaangażowana w NASZE akwarium.

SĄ PLUSY I MINUSY, chociaż plusów jest około 90%.

Do minusów zaliczam to, że czasem powstaje konflikt, jeśli ja coś nowatorskiego chcę zastosować i wówczas czasem jest ostra dyskusja gdzie każde z nas chce wyłuszczyć swoje racje.

Wyrywając np. ze zbiornika glony wapienne, Ona przegląda każdą kępkę szukając wyrzuconego małego grzybowieńca, potrafi walczyć ze mną o każdy najmniejszy organizm, chociaż ja nieraz mówię "przecież jest tu ich setki". Do plusów (tak po cichu) można zaliczyć to, że Ona pierwsza zauważa najczęściej jakieś nieprawidłowości i z larum biegnie do mnie abym działał.

Bardzo przeżywa niepowodzenia, jeśli jakiś organizm tracimy bezpowrotnie i nie można mu pomóc.

Przy zakupach, kiedy jeszcze można było coś zmieścić w zbiorniku to Ona dostawała "bardziej małpiego rozumu" dopingując mnie do zakupu do tego stopnia, że na oparach w zbiorniku niekiedy wracałem do domu, tak się spłukałem.

Jeśli chodzi o małżonkę Adama R to myślę, że jest to pewna poza w stosunku do małżonka.

Może jest zazdrosna o rafę?

Kiedyś była taka sytuacja, że ja rozmawiałem z małżonką Adama, kiedy On był w innym pomieszczeniu i to Ona powiedziała mi, czym karmić koralowce, że najlepiej lubią filet z grenadiera i wykazała się całkiem sporą wiedzą mówiąc, których mieszkańców nie lubi a które są sympatyczne.

Byłem jeszcze wówczas zielony z akwarystyki morskiej i naprawdę mi imponowała.

PS. Aha przypomniałem sobie taką sytuację. Około 3 lata temu było bardzo upalne lato i powstał problem przegrzania.

Ja musiałem wyjechać na dwa dni, więc moja małżonka wzięła sobie urlop na czas mojej nieobecności.

Miałem przez telefon komórkowy kilka telefonów o temperaturze w zbiorniku.

W końcu zdesperowana zadzwoniła do Adama z pytaniem, co zrobić.

Adam odpowiedział cyt. MASZ JESZCZE 1 stopień zapasu.

Na pytanie małżonki, CO POTEM. Odpowiedź Adama-----> JAK WALDEK WRÓCI SZUKAJ SOBIE PRZYTUŁKU!!!!


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie moja ukochana jak przylepi oczka do szybu juz istniejeacego slodko wodnego to nie mozna jej oderwac a na sama mysl o morskim oczka jej rosna wiec nie bede mial z tym problemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

A ja akurat jestem baba ktorej chlop nie interesuje sie morkim.Ok laden , ciekawe widzi moja radosc jak mam cokolwiek nowego,ale do znajomych-morszczakow nie chce jezdzic.I moze to i lepiej...Nie wiem jak zaakceptuje koszty mojego hobby jak zamieszkamy razem,choc i tak duzo nie wydaje glownie choduje szczepki kupione za symboliczne pieniadze.Ale jak kazdemu chyba z nas marzy sie coraz wieksze akwarium...Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja Pani raz na jakiś czas spojrzy i tyle..., jak przybędzie nowa rybka to się zorientuje, ale jakoś bez szału... a jak by się dowiedziała ile to wszystko kosztuje - zrobiłaby mi z pleców stojak na noże... :-D


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja też chytrze zabrałem moją w podróż po weselu do Egiptu gdzie zakielkowała miłość do rafy. Po roku od tego wyjazdu nie było już oporów, a teraz po 3/4 roku od zalania baniaka twierdzi że to najpiękniejsze akwarium w naszym domu i coraz przychylniej patrzy na planowaną na przyszły rok przesiadke z 112 na 330 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja żonka patrzy na mnie z politowaniem i zgrzyta zębami jak słyszy rozmowy z posolonymi ile dałeś i nastaje cisza , chce jeszcze pomieszkać a nie męczyć się w szpitalu z ranami od siekiery :sweat: ,podoba się jej ale zawsze jest jakieś ale , no cóż z kobietą się nie dogadasz możesz tylko próbować


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Widzę że patent na urlop w Egipcie to dość powszechny proceder :D

Aga wiedziała od zawsze że jestem zapalonym akwarystą i jakieś akwarium zawsze w domu było.

Po spóźnionej podróży poślubnej oboje złapaliśmy bakcyla i teraz to ona często wykłada $$ na nowe ryby, ja zajmuje się techniką i koralami. Ma swoje ulubienice G. histrio i okinave a ostatnio doszła parka pictoratusów :D Ceny życia z grubsza zna, o ceny sprzętu nie pyta :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Piękna :) jak słyszy ile co kosztowało to się śmieje, w dobrym tego słowa znaczeniu oczywiście :) W akwaria patrzy z zapartym tchem ale najchętniej z oddali. Chociaż ziarenko pasji już zasiałem ponieważ jak mnie nie ma to Moja Luba karmi nie foto. I musze przyznać , że z coraz większym zapałem. Może kiedyś jej pasjia się rozwinie, ale połączyło nas kolarstwo a nie akwarystyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze była morszczyzna

później przybyła kobieta

proporcje w naturze zachowane :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćbym wsadził do akwa jedna mordkę zoa, to moja i tak wypatrzy :)

Wchodzimy do sklepu, mają nowe rurówki - z ust żony pada tylko jedno zdanie - "proszę zapakować" :thumbup:


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam od zawsze a żonę od 16lat więc widziały gały co brały a i miała czas aby przywyknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam tylko słodkowodne. Ale mąż patrzy na nie tylko wtedy, gdy wyobraża sobie w nich karpie czy szczupaki. No cóż... wędkarz pełną gębą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.