Skocz do zawartości
bibik

pompa główna

Rekomendowane odpowiedzi

czy do akwarium 300 litrowego 120x50x50 z kominem i sumpem bedzie nadawała sie pompa o parametrach 3500l/h.wysokosc podnoszenia wody 3,9m,do tego odpieniacz weipro 2014+ pompa ocean runner 2500 PH z wirnikiem igiełkowym,dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do pompy nie wypowiadam się , zaraz dostaniesz odpowiedzi od znawców ale co do tego odpieniacza - mam akwa 220 litrów w obiegu i po półtora roku Weipro 2014 idzie w odstawkę już dwa razy mogłem hodować korale na dywanie przez niego:D , trudny w ustawieniu, zastosowaleś pompe z wirnikiem może bedzie ok ale myslę że po pewnym czasie też dojdziesz do wniosku że trzeba zmienić np. na Delteca ............:yes

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest j...bać Weipro z góry na dół, ale w zbiornikach do 300 - 350 litrów jeśli zastosujemy pompę z wirnikiem igiełkowym, to przy rozsądnej obsadzie ryb nic więcej nie potrzeba. Wrażliwy na zmiany poziomu wody i charakteryzuje się pewną bezwładnością w regulacji - jednak szybko można się nauczyć. A do tego ta cena ...

Co z tymi koralowcami na dywanie? Mieszkasz na polu ryżowym?

Co do pompy głównej to będzie w sam raz (tzn. mieści się w polecanym najczęściej zakresie 5-12 razy)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz

Spokojnie bo się spocisz, nikt nie chciał jak to napisałeś "j....bać" weipro, przecież napisałem ze chodził przez półtora roku więc jakaś tam robotę odwalił , a że dwa razy przelał wodę na dywan to jego minus bo jego regulacja zostawia dużo do życzenia i na Twoje nieszczęcie nie jest to tylko moja opinia, cena rozsądna i dla kogoś kto zaczyna kusząca i to wszystko co można powiedzieć o tym odpieniaczu - niska cena. I choćbyś stanął na głowie to gosciu i tak zmieni ten odopieniacz prędzej czy póżniej. Ale jeśli Twoim zdaniem odpieniacz ma decydować o obsadzie ryb i z kuli niego mam wyliczać ile ryb mogę wsadzić do akwa - to ja już wolę "hodować korale na polu ryżowym".

I nie podniecaj się tak przy wypowiedzi

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spocisz się, podniecaj się ....???? patrzysz na świat przez prezerwatywę czy co? Ja akurat nie.Zastosowanie pompy z wirnikiem igiełkowym diametralnie zmienia kulturę jego pracy. W tym przedziale cenowym mamy do wyboru kostkowe czy weipro - wybaczcie ale porównania jednak nie ma. O obsadzie rybnej powinien decydować zdrowy rozsądek i wymagania naszych podopiecznych, jednak oczywiście przy deltecu mozemy sobie pozwolić na trochę mniej zdrowego rozsądku.

Bibik napisał: mam zamiar kupić fiata,co wy na to?

Roman odpowiada - daj sobie spokój z fiatem, miałem i mi sie dwa razy popsuł, kup mercedesa. Oczywiście słusznie, ale nie zawsze realnie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dodać Twoje "j....bać" i resztę mojego to faktycznie można patrzeć na świat przez prezerwatywę. "fiata" ma Wiepro, a na "mercedesa" Delteca jak bedzie chciał to se nazbiera ( i tak zmieni). Ot i cała filozofia

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Twoje na wierzchu.

Ja zmieniłem jednak dopiero po zmianie zbiornika na znacznie większy. Przez 2 lata obyło się bez wypadków i strat. I tak jak napisałem wcześniej: po wymianie na pompę z wirnikiem igiełkowym stał sie zupełnie innym odpieniaczem.

Bez urazy

Tomek


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stary jasne że bez urazy znasz takie powiedzenie "tanie mięso ...." więc dlatego mój post z drugie strony jak ktoś ma 300 zł to nie ma za dużego wyboru wiec pada weipro i tak też zrobiłem kiedyś. teraz tak jak Ty zmieniłem i bedę prawie mile wspominał parcę weipro choćby z tego względu ze sie dorobiłem takiego ładnego akwa ( co widać na mojej stronie)

O cholera zacząłem się chwalić :yes

Z drugiej strony p. Tomasz święta idą !!! Życzę smacznej ryby

Pozdrawiam Roman:D


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze że się pochwaliłeś, przynajmniej sobie fajny zbiornik obejrzałem. Gratuluję.

PS. Widzę że jesteś waść przymusowym wielbicielem Xenii? (podobnie jak ja zresztą)

Także życzę wszystkim smacznego jajka i golonki.

Tomek


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chwalenie sie to ludzka rzecz, z cala reszta popieram Tomasza, wiekszosc zlych opinii o Weipro brala sie z orginalnej pompy do niego dolaczanej (niska i przeszacowana wydajnosc), uzytkownicy Weipro z OR2500 z wirnikiem igielkowym byli bardzo zadowoleni, a przynajmniej tak odczytywalem ich opinie o pracy takiego zestawu

PS brrr - jak ja nie cierpie ryb:D zawsze czekam do 12 w nocy, by zjesc troche miesa :yes


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach Marcinku, przecież post w wigilie został zniesiony 2 lata temu. Do dwunastej to ja czekam żeby z moimi pokolcami pogadać.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomeczku - nie zapominaj, ze mieszkam w Gdansku, polskim zascianku i jednoczesnie przedmurzu chrzescijanskiej Europy:D, wiesz... pralat J., prezydent W. i wspanialy duet braci K. oraz bym zapomnial..... niedoscigniony kaczor T.


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a ja zawsze myślałem ze Częstochowa to wiocha...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mysle aby mojego weipro dopalic pompa z wirnikiem igielkowym (na razie dopalony jest kostką)

Czy taki wirniki igielkowy mozna bez problemu dokupic do PH2000?

Czy wirnik do tej pompy i do OR2500 (i wyzsze) jest taki sam?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orginalna ocean runner 2500 ph nie ma standardowo wirnika igielkowego,sprzedawca po konsuktacji z aquamedikiem rozebral turboflotor i sprzedal mi pompe od niego za 270 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze ph2000 moze mec taki wirnik, czy ktokolwiek wie czy or2500 ma taki sam?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.