Skocz do zawartości
Przemek

Ukwiał Rafała

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą umieszczam zdjęcie ukwiału dla Rafała ;)

ukwialrafala.jpg

ukwialrafala2.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Przemku, jak dziś pokażę moim błazenkom kto do nich przyjedzie - to mam nadzieję że na zawał nie popadają ;)

Dzieki raz jeszcze !


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Ukwiałek. Jakim obiektywem robione foto?

Pozdrawiam


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważajcie bo strasznie parzą (inne korale). U mnie kilka lps'ów i sps'ów utraciło tkankę w miejscu styku z jego mackami. Około dwóch miesiecy temu ukwaił się podzieli i problem się podwoił. Swoją drogą przepiękne zwierze. W moim siedzą A.peroderaion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Entacmea quadricolor - Rose Anemone Colour


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw kitowy Nikona 18-55mm

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie być gołosłownym załączam fotki uszkodzonych korali przez E.quadricolor.

Dodam jeszcze że ukwiały dopiero wyłażą zza skał i są przynajmniej 5x wieksze.

LPS - uszkodzenie po lewej stronie już zaczyna sie zarastać (tydzień temu wyglądało to o wiele gorzej)

1579-enta1.jpg

1579-enta2.jpg

1579-enta3.jpg

Sorry za jakość zdjęć ale były robione aparatem telefonicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak u kolegi R.I.P, parzył niemiłosiernie do białego spsy i lpsy.

Ale cudowny zwierzak, wart zachodu.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki ( ci którzy go mają lub mieli ) - czy on dużo "lata" po akwarium ? czy raczej jak się zadomowi to pilnuje się jednego miejsca ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go 5 dni(5 dni doświadczenia, ech...szkoda.) z czego ze 3 noce nieprzespane, musiałem go oddać do sklepu, niestety nie poradziłem sobie z nim.

Szybki jest.

Ale znam akwarium z sps-ami i gość ma takiego od dawna i siedzi w jednym miejscu.

To ruletka, jest mnóstwo czynników wpływających na to czy będzie siedział w jednym miejscu.

Jak mu będzie dobrze, to nie będzie szukał.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie cyrkulacja.

jeśli ma dobre miejsce w skałach to będzie siedział długo. u mnie przez prawie rok czasu siedzial w jednym miejscu. przeniosl sie w drugie jak przestawilem pompy. teraz mam w sumie dwa zielone siedzace obok siebie w jednej lokalizacji od okolo pol roku.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki od 3tygodni,generalnie kreci sie w obrębie 0.4m wśrud 3 skałek,rtaz wylezie tu , raz tam.jest kapitalny ale nie zabardzo chce jeść i błazny też patrzą na niego z byka:satisfied


150/50/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek-nemo jakie ty masz to akwarium bo nie rozumiem sygnaturki :playing

30 l baniak i 3000 sump ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz sygnaturki są "ważnym źródłem informacji"


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są,racja!ale ja lubie czasem pobłaznować.A tak na marginesie,to niektórzy nano reefowcy nieco za dokładnie opisuja swoje rafki-z tąd pomysł na mała parodie!


150/50/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.