Skocz do zawartości
pelczus

Red Sea Max- opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie czy miał może ktoś doczynienia z tym zestawem akwarium morskiego? Nie mam bardzo dużego budżetu, ale chchialbym rozpocząć swoją prygodę z morskim. Na dzień dzisiejszy zestaw ten kosztuje 800$(akwarium+szafka+oswietlenie+_filtry i zestaw startowy) +plus przesyłka do polski i ewentualne podatki. Prosze o podanie informacji co bedzie mi jeszcze potrzebne do idealnego działania zestawu. Prosze o podanie plusów i minusów danego zestawu.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za niecale 3 tysiace zlotych proponuje zlozyc cos samemu. Poszukac troche w uzywanych czesciach i bedzie to lepiej funkcjonowalo niz taki gotowiec. Moze nie bedzie wygladal tak estetycznie (tutaj troche zdolnosci manualnych sie przyda) ale napewno bedzie dzialal o niebo lepiej. A to bedzie procentowalo ślicznym zbiornikiem/ Na allegro jest kupę rzeczy oraz gotowych akwa w tej cenie. Sam mam troche sprzetu na zbycie jak na razie sobie lezy i czeka ;)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ale powiem szczerze, ze ciezko bylo mi skompletowac jakis zestaw poniewaz nie mam za bardzo o tym pojecia, a to jest zestaw gotowy do podpiecia. A po ostatnich przeliczeniach ten zestaw mozna przywiesc z niemiec za 2400 zl komplet z szafka i zestawem startowy i zastanawiam sie czy nie byloby to lepsze rozwiaznie dla laika.


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ;)

Ale laikiem wiecznie byc nie mozesz zwlaszcza jezeli chcesz miec akwarium morskie ktore wymaga zaangazowania czasu i uwagi.Osobiscie widzialem gotowy zestaw zakladany przez "profesjonalna firme";).standardowy Aquamedic 460L.W panelu biobale,(tam bedzie refugium)slaba cyrkulacja trzeba wiecej pomp.Sam kiedys kupilem gotowy zestaw slodkowodny i byla malo oswietlenia i po roku okazalo sie ze szafka nie wytrzymuje i przydalyby sie wzmocnienia.

Wydaje mie sie ze to jest troche jak z samochodami.Jak chcesz pojezdzic to wytarczy w miare tani samochod uzywane w wersji podstawowej,ale jak naprawde chcesz poszalec i poczuc komfort to zaczynasz przebierac w modelach i pakietach

Poczytaj troche forum,z zakupem sie nie spiesz.Koledzy napewno pomoga.Jezeli zalezy Ci na estetyce kup zestaw szafka i akwarium.Reszte sprzetu dobierzesz wedlug wlasnych potrzeb i planu.Zobaczysz jaka to satysfakcja stworzenia czegos samemu.

Ps.Zrobisz jak bedziesz uwazal

Pozdrawiam i zycze powodzenia

http://www.redseamaxaquariums.co.uk/p/383284/redsea-max-aquarium-cabinet.html

Po oobejrzeniu video powiem ze super to napewno wyglada, to.Ale moze jakis akwarysta z gornej polki wypowie sie odnosnie sprzetu.Dla mnie wydaje sie OK oprocz slabej cyrkulacji bo tylko 2x550L/H,i tych gabek i wkladow w filtracji.Ciekawe jak jest rozwiane obsugiwanie tego panela


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za kolejne wypowiedzi, ten zestaw wydaje mi sie idealny na poczatek zeby zapoznac sie z akwarystyka morska chyba nie jest zly, a co do mojego doswiadczenia to mam tylko ze slodka woda tzn, jakies 10 lat zaczynalem od 50 litrow, pozniej 200, a obecnie mama 450 z tanganika, ale zawsze marzylo mi sie morskie. Natomiast powiem szczerze przegladalem dzial sprzedazy i zastanawia mnie skala likwidacji zbiornikow morskich gdzie ludzie sprzedaja praktycznie nowe zestawy???


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno bardzo dużo filmików z tym zestawem jest na youtube i dosc ciekawie to wyglada


Prawie 500L Oceanu :) Akwarium Powstało w maju 2009r. Aqua Medic Percula 120 z gięta szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.