Skocz do zawartości
TMK

GroTech - TEC III NG

Rekomendowane odpowiedzi

Dojrzałam do zakupu GroTech - TEC III NG. Planowane akwa to ok 300l. no i w poszukiwaniach zaczeły się schody. Rozrzut cen od 1410 do 1700 . Pytanie brzmi co własciwie wchodzi w skład tego sprzetu? bo mozna spotkać np stojak pod butle. Czy to jest w kupowanym sprzecie,czy trzeba dokupić? nie jest do niczego potrzebne? Jasne ze sprzet jest sprzedawany bez zestawu minerałów... ale czy jeżeli chce podać np własnorecznie zrobiony roztwór ballinga to potrzebuję pustej firmowej butli?

A moze ktos w Krakowie ma i mogłabym zobaczyć na zywo?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest tak ze muszę w gdzieś przykrecić butelke z firmowym gwintem? Stojek potrzebny jest tylko jeśli bede uzywac fiemowych płynów w butelkach? Ten sprzet sie wiesza, stawia? jest cięzki?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekie dzięki za odpowiedź, tej wiedzy mi brakowało :love


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamarko mam podobne pompki firmy IKS zasada działania identyczna jak Grotech , zapraszam na oględziny, zreszta obiecałem Ci to wcześniej.Tel na priv


160x60x60 ,sump 100x40x40, deltec hlp 5250,deltec TS1060s, mixer KM500,IKS Aquastar z dodatkami, dozownik aquastar4pro,lampa Arcadia series3-3x250W HQI(BLV14k)+2x80W actinic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK, może zaczekaj niedługo pojawią się nowe GHL z własnym sterowaniem - coś jak Grotech!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek123 :

@TMK, może zaczekaj niedługo pojawią się nowe GHL z własnym sterowaniem - coś jak Grotech!

Jest to jakiś pomysł bo może z powodu konkurencji ceny pójdą w dół ;)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Grotecha poleca profiluxa i do niego pompy dozujące, fajna zabawa w ustawianie i przy okazji komputer może sterować wieloma funkcjami w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tata, ale jestem zwolenniczką dywersyfikacji więc profilux nie wchodzi w grę,


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja kiedyś też byłem zwolennikiem dywersyfikacji, aż moje akwarium przestało być widoczne pod masą kabelków, wyłączników czasowych rurek itd, a efekty hodowlane były marne. A jak zabrało prądu, wszystkie zegary czasowe ustawiać trzeba było od nowa. Teraz (zresztą za namową żony) podpięte mam praktycznie wszystko pod profiluxa (pompy cyrkulacyjne, dozowanie 8 pomp, grzanie, chłodzenie, kontrola pH, temp, redox, światło) i odpukać działa wszystko od 2 lat, a z tego co słyszałem Grotech lubi czasem poszaleć (ale to wiem ze słyszenia a nie z autopsji :D

Oczywiście nie traktuj tego jako namawianie, bo przecież każdy ma swoje wizje, ale wg mnie im coś prostrze tym lepsze.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma grotech do aqua medica? Ktoś używał obu, zna minusy jednego na korzyść drugiego? Jakoś cały czas nie mogę się zdecydować...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiadam Grotrcha ale mam AM reffdoser 3 pompy

Reefdoser AM mnie trochę rozczarował każda pompa podaje inne ilości płynów (balling)na tych samych ustawieniach czasowych myślę że to wina zaworków zwrotnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tata jak widać kazdy ma inne podejście :D z kabelkami to oczywiscie nasz rację,ale mam nadzieje ze i tak wzzystko schowam w sumpie

Grotech jest dokładny a aquamedic duzo mniej. o innych nie wiem.. tyle wyczytałam- na zywo nie widziałam,praktyki w tym zakresie nie mam ;(


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłącze się do tematu.Kupiłem na ebayu grotecha używanego z trzema czerwonymi przyciskami i ustawieniem dozy.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to się ustawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tata :

Tak, ja kiedyś też byłem zwolennikiem dywersyfikacji, aż moje akwarium przestało być widoczne pod masą kabelków, wyłączników czasowych rurek itd, a efekty hodowlane były marne. A jak zabrało prądu, wszystkie zegary czasowe ustawiać trzeba było od nowa. Teraz (zresztą za namową żony) podpięte mam praktycznie wszystko pod profiluxa (pompy cyrkulacyjne, dozowanie 8 pomp, grzanie, chłodzenie, kontrola pH, temp, redox, światło) i odpukać działa wszystko od 2 lat, a z tego co słyszałem Grotech lubi czasem poszaleć (ale to wiem ze słyszenia a nie z autopsji :D

Oczywiście nie traktuj tego jako namawianie, bo przecież każdy ma swoje wizje, ale wg mnie im coś prostrze tym lepsze.

Pozdrawiam

Łukasz

Poczekaj aż Ci Profilux zacznie świrować - jak ostatnio lubi to robić i to nie tylko u mnie :D trochę zmienisz zdanie :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.