Skocz do zawartości
Szymon

"FTS" do "TOTM" - Szymon:)

Rekomendowane odpowiedzi

artykul sie pisze, fotki sie robi:) Pozdrawiam

890-fts.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phiii... Piasek za biały, korale za kolorowe, zresztą byłem, widziałem - to plakat:D i nie widzę żadnego okonia :D A tak poważnie to myślę że już możemy zacząć opijać nowy TOTM:clapping:playing:strutin

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie tylko ty bigwalker :D

:kapelusz


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć jakieś informacje na temat twojego akwa chętnie bym sobie poczytał jakiś dziennik itp. :D

Akwa jak z bajki rewelacja i fachura. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon jest moc :D


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest pare minusow :D w samym centrum akwa "czarna dziura" a fajnie by bygladalo tam to zielone z prawej ( juz ograniczone przez szybe)i to niebieskie obok zielonego (przy tylnej szybie) tez fajnie by sie prezenowalo z przodu akwa tym bardziej ze sa to niezbyt rozrastajace sie odmiany i mogly by smialo rosnac w kierunku przedniej szyby .

Lewa strona troszke pustawa ( no ale nie ma sensu by korale wrastaly w pompe cyrkulacyjna ).

A ta na serio jak bym chcial napisac jak bardzo podoba mi sie to akwarium,to na bank dostal bym bana :D bo nie ma w polskim slownictwie odpowiednich slow.

Brawo Szymek

pozd.Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jamnik :

No jest pare minusow :D w samym centrum akwa "czarna dziura" a fajnie by bygladalo tam to zielone z prawej ( juz ograniczone przez szybe)i to niebieskie obok zielonego (przy tylnej szybie) tez fajnie by sie prezenowalo z przodu akwa tym bardziej ze sa to niezbyt rozrastajace sie odmiany i mogly by smialo rosnac w kierunku przedniej szyby .

Lewa strona troszke pustawa ( no ale nie ma sensu by korale wrastaly w pompe cyrkulacyjna ).

iii... właśnie kolega @jamnik dostaje nagrodę za "tekst miesiąca":D:D:D - z mojej strony masz darowanego "bana" na najbliższy rok :D

Szymon pisz i rób zdjęcia bo 27 czerwiec bardzo dużymi krokami się zbliża i nie daj Boże będzie podknięcie czasowe :D

Bardzo się cieszę, że Amerykanie docenili Twoje "dzieło" i tym samym wpisujesz się na stałe w historię akwarystyki morskiej w naszym kraju. :D:playing:playing


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka szkoda ze nie jstes jednym moderatorem Czarku :D .......ale czekam na potwierdzenie innych :D:))

Rebciu

Szymon pisz i rób zdjęcia bo 27 czerwiec bardzo dużymi krokami się zbliża i nie daj Boże będzie podknięcie czasowe

Bardzo się cieszę, że Amerykanie docenili Twoje "dzieło" i tym samym wpisujesz się na stałe w historię akwarystyki

No wlasnie ....Szymon ..tylko najpierw opis daj tu ....jak by bylo cos nie tak, to poprawimy :D


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numer raz


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie, ale teraz pisze calkiem obiektywnie, TOTM nalezy sie za samo ulozenie skaly, naprawde wyglada to jak kawalek rafy koralowej, z tym ze w naturze korale nie sa tak piekne :D Te Montipory to po prostu bajka na dobranoc, ta Acropora Tumida po prawej stronie... zdrowszej chyba nie widzialem a widzialem juz sporo :D Jedyne co bym zmienil to jest obsada rybna, ale to jest juz rzecz gustu. Ludzie, ja pamietam jak ten chlopak pierwsze posty pisal na forum, a teraz nagle nominacja do TOTM :D

Szymon mowilem ze przejscie na T5 sie oplaci? :D Napisz stary czy korale nie zwolnily troche wzrostu, czasami obserwuje sie to w baniakach oswietlonych wylacznie T5.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - dzięki Bogu zwolniły:):D:D


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa ma same minusy.

Nie jest moje to najwiekszy z nich :D

Szczere gratulacje, jak zawitam w Polsce to na pewno kupie bilet na PKS z Gdyni i podjade zobaczyc to cudo na wlasne oczy, nawet jak nie bedziesz chcial mnie wpuscic :D

ps-Szymon ten piach to ty jakos "prasujesz" ze on taki gladziutki? I jaka jest tajemnica tak czystego piaseczku? Tylko nie dawaj mi standardowych porad w stylu, odpowiednia cyrkulacja i wydajny odpieniacz...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podam wiec Tobie rade, ktora jest naprawde dobra rada - cyrkulacja i wydajny odpieniacz. poza tym przed robieniem zdjec do TOTM pamietaj aby na przybrudzony stary piach wsypac dwa worki swierzego, efekt murowany:D:D:D

jak bedziesz w moich stronach, serdecznie zapraszam na kawe. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawe? Jak przylece do Polski to i flaszke przywioze, albo i dwie :D

Ale to pewnie nie szybciej niz za kilkanascie miesiecy, ot taki offtop.

Pozdro

ps-kolory jak z bajki


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon gratulacje , mnie najbardziej urzekło to co samo co i AquaManiaca ustawienie koralowców i skały tak aby to naturalnie wygladało. Koralowce super zdrowe i wypieszczone. Fajnie oglądać Montipory digitaty i zwykłe Seriatopory hystrix jako podstawe zbiornika. Bo sotatnio wśród SPSów to one troszkę niemodne, może po tym ludzie zaczną znów doceniać ich urok.

Szymon brawo za konsekwencje i umiar, to jest to czego mi brakuje, nie wiem jak potrafisz sobie odmówić nowych zwierzaków ale akwarium z taką ilością korali wygląda rewelacyjnie.

Z ryb faktycznie mógłbyś dodać jakiegoś rodzynka.

Akwarium idealne na TOTM bo pokazuje że jak ważny jest pomysł, ostatnie kilka zbiorników wyglądało jak wystawa sklepowa.

Jeszcze raz brawo że umiesz zostawić kawałek wolnego miejsca.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szymon, to co mogłeś zrobiłeś a nawet więcej, brakuje Ci tylko trochę szczęścia i ......, choć z drugiej strony myśle że ważniejszy jest Twój sukces i Twoja satysfakcja z tego co już posiadasz a ten "TOTM" to powiedzmy przysłowiowa kropka nad "i"

jeśli wypali, to osobiście przejadę te 700 km aby Ci pogratulować :D.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamnik - ja się przyłączam :D do Rebcia

Szymon - jeszcze raz gratuluję, to co pokazałeś to wspaniała kompozycja.

Ale tak mnie naszło, że z miękkimi by się nie udało zrobić takiej kompozycji, niby twarde bardziej agresywne, ale miękkie przez swoją niestabilność muszą jednak mieć więcej "luzu".


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poezja ! pięknie....moje tak nie wygląda to chyba sprawa oświetlenia... zaraz zobacze jakie mam i napisze bo mi sie nie podoba


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukaszkur :

Akwarium idealne na TOTM bo pokazuje że jak ważny jest pomysł, ostatnie kilka zbiorników wyglądało jak wystawa sklepowa.

Jeszcze raz brawo że umiesz zostawić kawałek wolnego miejsca.

Oczywiście gratulacje, zgadzam się z przedmówcą, że nie tylko biologicznie akwarium powala na kolana,ale również kompozycja jest interesująca i mimo duzej ilosci korali ma w sobie coś, jakieś tajemnicze zakątki i troche przestrzeni. I kolory.. to po prostu SZTUKA.

Oglądając TOTM załuję, ze nie ma jeszcze rankingu w śród najlepszych. Wszystkie akwaria są dobre ,ale nieliczne mają to coś -Duszę? w sumie jak traktujemy baniak jako organizm to może...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.