Skocz do zawartości
smithpl

135L z 67l sumpem uruchamianie

Rekomendowane odpowiedzi

to taka przenosnia z tym tankowcem :-) ,

a przy braku tlenu wytwarzaja sie denitryfikacyjne.

moim zdaniem , jakby to byl kit z LS to raczej by to juz wyszlo, wiele osob, naukowcow majacych kontakt zawodowy z rafa ma tez kontakt z aqua reef. Mysle ze by to ujawnili - nie wszyscy pracuja dla firm produkujacych LS :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Dyzma z tym żywym piaskiem to nie znaczy ,że dostaniesz w worku z nim krewetki idwa błazny:D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak powiedział @Snocho ,znajomy pracował w firmie Sera i właśnie na szkoleniu dowiedział się ,że to nie bakterie a nic innego jak pożywka dla nich :) .

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera nie robi LS, nie chce sie sprzeczac bo nie jestem specjalista, ale nie przemawia do mnie tez teoria ... bo znajomu powidzial...

Ogolnie przegladam sobie net w tym zakresie i nie znalazlem info jakoby zastapienie go zwyklym argonitem bedzie OK.

O to pare linkow ktore znalazlem:

http://www.simplifiedreefkeeping.com/faq/12.htm

http://www.waltsmith.com/news/about_live_rockandsand.html

w szczegolnosci http://www.waltsmith.com/media/pdfs/sand.pdf

Live sand, actually the combination of non-living substrate and a myriad of invertebrate and bacterial life in and on it, can be a tremendous contributor to optimized and stable water quality. With some thought put into its type, amount, placement and maintenance, all reef hobbyists can benefit from Live Sand (LS) use.

A nawet jak jest to pozywka to i tak taniej wychodzi niz suplementy ktore trzeba by kupic zastepujacy w/w


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Smithpl

Słaba ta przenośnia :) Od momentu wyjęcia skały z wody i jej spakowania np. na Indonezji do otworzenia boxu w sklepie w Polsce nie powinno minąć więcej niż 48h. Nawet przy takim transporcie (samolot) bakterie nitryfikacyjne powinny zdechnąć. Populacja bakterii tlenowych odbudowuje się jednak bardzo szybko, bo jest mnóstwo pożywki, choćby z obumarłych zwierzaków, które przyszły ze skałą, a nie przetrzymały frachtu.

Żywy piach nie jest transportowany takim ekspresem. Statek, kontener to potrafi trwać miesiąc, więc w tym przypadku jest jeszcze mniej prawdopodobne, że jakiekolwiek bakterie tlenowe przyjadą z piachem. Ewentualnie tak, jak pisałeś jest szansa na jakieś przetrwalniki, ale tego też raczej nikt nie sprawdzi. Gdzieś czytałem (nawet nie wiem, czy nie tu), że po tygodniu od wsypania do akwarium ilość bakterii w żywym piachu i w suchym o takiej samej granulacji jest porównywalna.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ? polecacie zwykly argonit i nie stosowanie LS?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję żywy piach, jednak z poczuciem, że marketing działa :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....i jak zawsze o piachu gorace dyskusje,pracownicy naukowi dla firm pracuja,a efekty sa jakie sa czyli wieczne posty o piachu i ciagle nowe obserwacje.

Grzegorz Dyzma z tym żywym piaskiem to nie znaczy ,że dostaniesz w worku z nim krewetki idwa błazny

Nie liczylem na blazny,kraby,czy inne zycie bo bylbym idiota.Zywa skala slusznie nazywana jest zywa skala bo wraz z nia trafia do akwarium wiele zywych organizmow.Napisalem tylko swoja opinie ktorych jest wiele.'Zywy Piasek' nie powinien wedlug mnie nazywac sie zywym piaskiem,tylko zawierajacy kultury bakterii czego nie neguje.Chodzi mi tylko ze moze on byc zrodlem fosforu i innych zanieczyszcen jakie dodatkowo mozemy wpowadzic do systemu.Moze tylko mi sie to przydazylo,felerna partia,(przygoda z piaskiem) ale przy ponownym zakupie piasku do refugium wpadlem na pomysl zbadania parametrow wody z worka.

Test merck 0.08 lub nawet 0.11, slaifert NO3 0,25

Uwazam ze wyplukanie piachu w osmozie nie zaszkodzi,a wrecz przeciwnie.Kultury bakterii przyspieszajacych dojrzewanie i stabilizacje mozna dodac uzywajac odpowiednich sprawdzonych srodkow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl ja nie mówiłem o LS firmy Sera tylko preparacie Sera Nitrivec ,który to wiele osób uważa za bakterie w płynie :)


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko jak przepluczesz LS woda z RO to go wyjalowisz.

To co miales w piasku pojdzie do scieku.

To jak filtr biologiczny w Malawi , jak wypluczesz substrat z filtra wody, woda nie z akwa to

zaczynasz jego dojrzewanie od poczatku.

Snocho , to taka troche Reef herezja :-) Ja jakbym nie wierzyl w "wartosci" takiego LS to napewno bym go nie dodawal do akwa :)

No ale podsumowujac, my tu gadu gadu a LiveSand i tak trzeba kupic.

A tak z innej beczki, Grzegorz widze ze masz podobne akwa i wsypales 9kg piachu, wystarczy? jaka dalo ci to warstwe?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymiarze dna 80 na 35 wyszlo od poltora do dwoch centymetrow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LS nie znaczy faktycznie nie zliczonej ilości zwierzątek,ale każdy kto wsypał do zbiornika "dobry" LS potwierdzi że po 1 lub paru dniach widać w nim korytarzyki i bąble-czyli pracuje,a co za tym idzie,jednak coś w formie przetrwalnikowej w nim przeżywa.Nowe technologie pakowania LS pozwalają przechowywać go b.długo dzięki oddychającym workom(i to nie jest mit!).Wsypując go do czystej osmozy raczej to wybijemy.@smithpl ja równiez wcześniej miałem warstwę ok.3cm,jednak nie miało to nic wspólnego z DSB,ot takie ładne dno z piaseczkiem.Teraz dosypałem jeszcze 25kg,mam 6-8cm warstwę i dopiero widzę że DSB pracuje jak należy.Nitrivec jest oczywiście odżywką-świetną odżywką.


150/50/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zmiany w akwa.

Tutaj pare fotek po dodaniu LS i ekipy czyszczacej.

Akwa jeszcze dojrzewa, glony w odwrocie...

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=326


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam watek, pojawily sie kolejne elementy morskiej ukladanki..

szczególy w dzienniku: http://www.nano-reef.pl/page.php?id=326

a tu kilka fotek...

2527-img_6842-1.jpg

2527-img_6838.jpg

2527-img_6834.jpg


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczne i ładny wystrój, choć zielone glony i brak tła trochę obniżają pozytywne wrażenie.

Aha - mam pytanie o błazenki. Sam kupiłem kilka dni temu dwie sztuki - są, póki co, zdrowe, jedzą, i w ogóle, z tym że szkodniki, zamiast pławić się jak przystało w ksenii lub sarco, trzymają sie góry zbiornika i nie bardzo chcą zejść w dół :). Jak jest u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, dzis akcja naklejania tla :-) troche pozno ale nie moglem sie zdecydowac jakie :-)

Co do Blazenkow, one w ogole u mnie jakies dziwne sa, sa od dwoch dni i trzymaja sie razem z tylu akwa, zastanawiam sie czy im nie przeszkadza ta cyrkulacja....

Ale dzis podczas karmienia byly mocno tym faktem zainteresowane :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wersja tlem :-)

2527-img_6845-1.jpg


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok szkoda tylko ze komina nie zabudowałes sobie tez pod kolor tła :)ale z biegem czasu i tak zarosnie


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, z tym kominem to celowo , takie zboczenie - chcialem miec wglad w niego :-)

Dodatkowo po nim fajnie splywa woda jak z wodospadu :-)

ale faktycznie juz zarasta...

PS.

a moze ma ktos z was link do informacji o tym drzewku fioletowym?

Jak sie dowiedzialem to z rodziny pseudogorgia ale nigdzie nie moge znalezc informacji... dzieki


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do pompy JVp-101, jak sie sprawuje w porownaniu do Karalia, chodzi mi o sile "ciagu" i halas.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,

mile jestem zaskoczony, wydaje mi sie ze chlopcy z SunSun poprostu skopiowali pompe koralia zmieniajac pare elementów aby nikt sie nie przyczepil ( chodzi mi o wglebienia w plastiku zmieniajace wyglad :-) )

Posiada minimalnie mniejszy magnes ( srednica ) ale jednoczesnie jest mocniejszy od Korali.

No i dmucha mocnniej ale to nie dziwne bo koralia ma 2400 a 101B ma 3000 l/h

Poziom halasu ten sam - brak :-)

Wkrotce pewnie bedzie wiecej opinii bo przyszlo mi troche pomp i rozsylam do ludzi :-)

Wkrotce test 102B ( 5000l/h )


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna dawka przyjemnosci czyli news'y z mojej rafki.

rodzina skrupulatnie sie powieksza :-)

Jednak martwi mnie iz aktualnie pseudogoria znow sie nie otwiera :-(

moze to z powodu podbijania Mg ? Narazie przestawilem ja bardziej w nurt pomp

galeria: http://picasaweb.google.pl/smithpl2000/Morskie20080904

i pare fotek tutaj:

2527-img_6876.jpg2527-img_6885.jpg2527-img_6893.jpg2527-img_6907.jpg

2527-img_6912.jpg2527-img_6914.jpg2527-img_6915.jpg


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągłe zmiany i zmiany, doszła skała i troche życia:

2527-img_7084.jpg2527-img_7085.jpg2527-img_7086.jpg2527-img_7087.jpg2527-img_7091.jpg2527-img_7094.jpg


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji,

czy ktos wie jak nazywa sie to to ? :-)

2527-img_7086.jpg


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.