Skocz do zawartości
smk

Oddam Clavularie żarówiasto-zieloną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

robie w końcu porządek w akwarium które jest w 1/3 zarośnięte zieloną clavularią. Wywalam większość ale szkoda mi wyrzucić 3 ok 20cm kawałków na skale. Oddam to komuś ale przesyłam jedną przesyłką kurierską i jak chcecie to się podzielcie. Mogę wrzucić też kilka ok 7-10cm kawałków luzem bez skały.

Oferta ważna max do środy jak się nie znajdzie chętny to wywalam do kosza :)

Nawet mogę być tak miły że zapłacę za kuriera.

818-conv_img_7646.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również z miła chęcią wezme i pokryje koszty transportu pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez prosze :)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja też - patrz priv - mogą być i luźne kawałki.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek55 - moge się podłączyć? Podzielimy sie kosztami transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chetnie cos bym wziąl wtedy w jedenj przesylce z zielonym mintajem(mozemy podzielic koszty przesylki na pol)


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmne wszystko hehe...reszta na priv


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również bym się dołączył jeżeli jeszcze coś zostanie. Oczywiście pokryję koszty transportu


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze jaki odzew :)

dobra postaram się odrywać od moich skał jak największe kawałki i wam luzem wrzuce. To mogę wysłać 2 przesyłki - widze ze najwięcej jest ludzi z Warszawy więc jedna do Wawy a drugą wyśle do Rybnika/Katowic to się podzielicie.

Powrzucam jak najwięcej tego zielska do obu paczek więc powinno starczyć dla wszystkich.

To co jest na zdjęciu wyrosło mi w rok czasu z 10cm "szczepki" więc nawet małe kawałki powinny rosnąć szybko. Inna sprawa że to zielsko lubi trochę wyższy poziom azotanów (ok 10-15mg/l) i dlatego tak pięknie u mnie rośnie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK - ale wiesz to zielsko pięknie wygląda :) w takim kawałku (ile to ma ? z 40 może 50 cm długości ?)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie tez bym sie podlaczyl do grupy warszawskiej na kawalek zielska :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bedzie nas troche :)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, no, moglibyście się na prowincję przeprowadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja również jak styknie z Warszawki bym odebrał.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha juz to widze kazdy dostnie po jedny polipie :)


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tymi szczepkami bo juz nie moge sie doczekac :)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za opoznienie ale od 3 dni walcze z tym gownem i obskrobałem dopiero 2/3 skał które miały być łyse. Na każdą skałkę schodzi mi ok 1h a przecież jeszcze pracować muszę kiedyć i zarabiać na prąd dla rybek :)

Niestety jest to tak wściekle powciskane w każdy por skały że za nic nie chce odchodzić płatami i seskrobuje to niszcząc centymetr po centymetrze, przez co luzem nie bedzie tego za dużo. Mam na razie dla was 3 skałki 10x10cm i z nich ewentualnie poodrywam trochę luźnych, ale nie wiem czy tego na 2 paczki starczy.

Zrobie co będe mógł żeby dla wszystkich choć po pare centymetrów było :) Na razie to sobie leży w sumpie i czeka aż zakończe reszte.

Kuba - rozmiar tej "łąki" przed sianokosami był ok 1m x 40cm, jak z nią skończe planuje że będzie ok 20 x 20 cm


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na żywo to musiało być piękne :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby cos zostalo chetnie przyjme. fajny to musial byc widoczek :)


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie, co ja Wam bede pisal: na zywo to byl piekny widoczek.... :) Zeby to dziadostwo tak szybko nie roslo to sam bym zaryzykowal u siebie jeden osobno stojacy taki "słup" z Clavularii. Ale to tak szybko rosnie...

Remik cos Ci stary doradze: jesli masz wrazenie ze gdzies nie do konca oskrobales skale z tego dziadostwa, to potraktuj te miejsca wodorotlenkiem wapnia, zawiesine do strzykawki i hejże na Soplicę! Tak jak Aiptazje, z tym ze pokrywasz przy wylaczonych pompach podejrzane miejsca na kilkanascie, kilkadziesiat minut. Bo powiem Ci stary ze to odrasta z takich malych kawaleczkow ze szooook normalnie. Lepiej profilaktycznie wodorotlenkiem potraktowac, jesli nie jestes pewnien ze DOKLADNIE oczysciles.

Zmieni sie to twoje akwarium Remik teraz bez tego dziadostwa :) Ja bym na twoim miejscu na to miejsce z 50 Ricordei wsadzil. Oczywiscie Ricordei ode mnie hehe :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już prawie sobie poradziłem z clavularią u mnie w baniaku więc myślę że jutro najpóźniej pojutrze mogę wam wysłać te 2 przesyłki kurierskie. Jedna do Warszawy druga Rybnika. Nie wysyłam konduktorem bo ze Świnoujścia nie biorą przesyłek konduktorskich z jakiegoś powodu. Wyśle DHLem, clavularia jest twarda i przetrwa tą jedną dobę w podróży bez problemu.

Wrzuce w spore worki z dużą ilością wody i powietrza więc nie powinno być problemu.

Dajcie namiary na jakie mam wysłać adresy i telefony jakieś kontaktowe. Jak zapakuje to napisze ile w sumie tam tych kawałków będzie ale myśle że powinno wystarczyć dla wszystkich :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bys wysyalal to mozesz do mnie. Mieszkam praktycznie w centrum. Przy palcu narutowicza a bede w domu w srode i w czwartek cały dzien praktycznie


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh ale ja wygodny jestem :)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie centrum pasuje - myślę że można do Wenera podesłać :)


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.