Skocz do zawartości
andrniew

Małe również jest piekne :)

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsze lepsze zdjęcie z googla:

http://www.aboutthereef.com/images/tank1.jpg

Zgoła inny zbiornik niż ten z głównego wątku - ładniejszy, czy brzydszy ?

'szczególy techniczne' nieznane.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowce pochodzące z rafy los plastickosfantasticos, to znane miejsce połowu koralowców, bardzo popularne w hameryce :)

ps. dotyczy drugiego zdjecia w watku


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie oczekuję, że raptem wszystkim się zacznie ten zbiornik podobać :) Przecież można coś normalnego napisać jak Aquamaniac czy TMK - że może trochę za dużo tego wszystkiego :) i pojawi się problem z ilością miejsca itp. ale tzw. "jechanie" po tym zbiorniku jest niesprawiedliwe. Może właścicel usunie niebawem część mniej wybarwionych korali aby zrobić miejsce dla rosnącej reszty. Każdy z nas ma inną wizję zbiornika i inne chce tam trzymać zazwyczaj inne zwierzęta. Jeśli ktoś przedstawia nam swój zbiornik to ja rozumiem uwagi w stylu - "no troszkę glonów Ci się pojawiło tu czy tam i warto coś z tym zrobić" ale zaraz zaczniemy się czepiać "urody" właściciela gdy o zbiorniku nie będzie można naprawdę złego słowa powiedzieć. To, że jest to zbiornik na Zeovicie wcale nie umniejsza umiejętności dla właściciela. Nie jest to prosty system filtracji do opanowania i pewnie dlatego nie wszyscy mają odwagę czy możliwości aby na niego przejść. Gdyby była jakaś prosta i niedroga "ścieżka" prowadząca do tzw. sukcesu większość z nas by nią podążało. Podejście w stylu - to żaden problem mieć taki zbiornik jak ma się kasę, stosuje Zeovit itd. jest błędne.

@alef ja pisałem o Polskich SPSowych dwustu litrowych zbiornikach i nie chodziło mi o "licytowanie" się teraz pokazując jakieś zdjęcia z netu, o których nic nie wiemy. Wiadomo, że są zbiorniki ładniejsze od tego zaprezentowanego przez Andrzeja, od mojego, Twojego czy nawet Szymona. Nie chodzi mi o licytacje "który" lepszy tylko normalną dyskusję.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej...to akwarium przypomina mi karnawał w Rio;) ale chyba faktycznie za dużo tego dobrego, nie widzę jakiegoś jednego punktu zaczepienia, koralowce aż kipią z akwa, jeden bardziej kolorowy od drugiego i chyba przytłaczają i przekrzykują się wzajemnie przez co trudniej dostrzec ich indywidualne piękno.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy piszecie ?????? akwarium jest przesliczne , jesli tu wam sie tyle rzeczy nie podoba to znaczy ze kłamaliscie opisujac wiodace zbiorniki naszych akwarystow ..a taki podobny (tylko troche wiekszy)zalapal sie na TOTM`a.


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - trafiłeś w sedno - chodzi o normalną dyskusję.

Najważniejsze zdanie, któro już padło kilka razy w tej dyskusji to 'z gustami trudno dyskutować'.

Natomiast ja uważam, że napewno ciekawiej by było w morskiej akwarystyce, gdyby nastąpiło to samo, co wiele lat temu nastąpiło w akwarystyce roślinnej. Chodzi mi o Japońców i o ich całkowicie odmienny punkt widzenia - fajnie by było gdyby oni naprawdę na poważnie wzieli się za morszczyznę.

Zbiornik z tego wątku jest niewątpliwie ładny, niewątpliwie super zdrowy i niewątpliwie 'bardzo techniczny'. Na tym poziomie chyba raczej taki własnie być musi - nie wydaje mi się aby można było zrobić coś takiego na biostar flotorze i pompach marea.

Ale clou problemu - GUST. Zbiornik ten przedstawia wg mnie trend, wg którego idzie wielu akwarystów - ściana super kolorowych korali. A co by nie mówić - to typowo amerykańskie podejście - im więcej tym lepiej; im bardziej ocieka kolorami tym lepiej. Każdy kto mieszka/mieszkał w USA wie o co chodzi - tam tak poprostu jest. Liczy się ilość-ilość-ilość. Jeżeli tą ilość połączy się z jakością (tak jak zbiornik z tego posta) to wszystko wygląda miodzio. Ale nam, ludziom z Europy chyba nie o to chodzi. Tak jak japońcy tworząc swoje bonsai potrafią pokazać, że ilość to nie wszystko, tak wg mnie wielu ludzi z forum wyznając swoją opinię o tym, że ładnie, ale przeładowane formą, mieli 'pod skórą' właśnie to na myśli.

Mi się to akwarium bardzo podoba - podoba mi się efekt uzyskany w 200L szkle - gdybym nie wiedział że to 200L to w ciemno bym stawiał 500-600. Wydaje mi się, że właśnie o to chodziło autorowi zbiornika - a technikalia - tak jak napisałem wyżej - ten poziom 'się nie da inaczej'.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alef podpisuję sie rekami i nogami pod tym co wyżej :)

A teraz pytanie- czy ktoś gdzieś znalazł fotkę morskiego w stylu Amano?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Świr wrzucil tu na nano kilka fotek morszczyzny, które nieodparcie kojarzyły mi się z Amano. Ale nie potrafię ich odnaleźć. A były piękne - niewiele skały na rurach, duże koralowce rosnące jakby w zawieszeniu - super miodzio.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styl Amano-zbiornik naturalny ,nie trzeba daleko szukać :) -Polski zbiornik kolegi Adama Rybowskiego :) lub (choć może nie tak bardzo) Tomasza Kulińskiego http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=13342 Jeśli chodzi o "nature" to przełomem w soli może być ceramika ,która bardzo ułatwia stworzenie wymarzonego krajobrazu :)

Pozdrawiam


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę przeciwskazań aby za "swietne aranżacje" brali się Polacy. Po co czekać na Japończyków? Widać tyle tu mamy osób uzdolninych w tej dziedzinie tylko efektów tych zdolności jak na lekarstwo.

Oczywiście zdadzam się, że o gustach się nie dyskutuje ale nie można z góry zakładać, że np. mój gust jest jedynie słuszny i reszta się nie zna.

Zaawansowana technika automatycznie nie spowoduje "ochów i achów" przy prezentacji akwarium. Ja widziałem zbiornik SPSowy bez odpieniacza z takimi lub nawet lepszymi kolorami (Krzyśka Tryca) - tak więc dróg do wspaniałych efektów jest wiele i nie powinniśmy ewentualnych niepowodzeń zwalać na taki, a nie inny sprzęt. Wiadomo, że w zależności od "profilu" akwarium wydajemy różne kwoty pieniędzy co nie przeszkadza na stworzenie wspaniałego akwarium z miękkimi czy nawet FO.

Nie wszyscy Amerykanie wyznają "lasy" SPSów i wcale nie trzeba wnikliwie szukać aby znaleść zwolenników hodowania nawet różnego rodzaju glonów w głównym akwarium. Ja nie widzę w tym nic złego o ile zbiornik wygląda fajnie i właściciel jest zadowolony bo tak naprawdę większość z nas akwaria prowadzi dla własnej satysfakcji, a nie na pokaz.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień czy noc ?? a miało być 'rzeczowo'

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie możesz zrozumieć z mojej wypowiedzi? Postaram Ci się wyjaśnić co miałem na myśli.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia tylko jedno gdzie wy tam widzicie sump o wymiarach takich jak akwa?lewa strona w szafce raczej nie ma sumpa za tymi przedluzaczami.chyba dobrze widze?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pisałem że czegoś nie rozumiem. Wszystko jest ładnie napisane, celowość poszczególnych zdań czytelna; gramatyka poprawna; ogólne przesłanie wypowiedzi jasne; Nie ma czego tłumaczyć.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że Rebciu ma dziś chandrę :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze więc skończmy tą bezsensowną moim zdaniem paplaninę i wyraźmy swoje opinie na temat zbiornika bo o to chyba w tym chodzi więc jak już pisałem bardzo podoba mi się życie w zbiorniku jednak jako całość niekoniecznie z podanych już wcześniej przeze mnie powodów co prawda sam nie mogę pochwalić się niczym co choćby dorównywało temu zbiornikowi mimo że dążę do czegoś zupełnie odmiennego zależy mi raczej na uchwyceniu i podkreśleniu piękna każdego zwierzaka z osobna tak aby wszystkie razem tworzyły harmonijną całość ale jak to już ktoś powiedział o gustach się nie dyskutuje chciałbym również dowiedzieć się co wam w tym zbiorniku podoba się lub nie


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze Rebciowi nielatwo jest pisac,chyba nielatwo byc moderatorem i mimo ze jak mysle slowa o nieznaniu sie na sztuce wspolczesnej byly skierowane do mnie to i tak z Rebciem sie zgadzam.Rzeczywiscie najlatwiej jest krytykowac a krytyka czesto jest objawem zazdrosci,niekoniecznie tej negatywnej zazdrosci.Ja tylko chcialem powiedziec ze ten zbiornik wogole mnie sie nie podoba i nie widze w nim nic oprocz wielkiego haosu co nie znaczy ze jakby kolega Amerykanin dal mnie to akwa opieralbym sie...nieee...wiekszosc bym porozdawal a sobie zostawil to co potrzebuje do pieknego akwa w mojej opini,ja juz bym sobie wybral korale ,ktore stworzylyby zbiornik moich marzen.Sztuka wspolczesna...??...coz,jezeli tak ma wygladac sztuka wspolczesna to wole sie nie znac,Picassa tez nie lubie za to cenie sobie Salvadora za piekne wasy i zwariowane pomysly w zyciu i na plotnie...jestem muzykiem a jazzu tez nie cierpie,mam uczulenie jeszcze z Polski,kiedy to mnie wmawiano ze te muzyke musze grac,bo tak ma wygladac muzyka...gowno prawda,stracilem pare lat na uczenie sie tej bezsensownej muzyki,jak widze spiacego perkusiste glaszczacego bebny zamiast na...lanie po nich jak Bog przykazal to mnie kolka chwyta...a co ma muzyka do akwa...??...a no dla mnie ma,bo muzyka kojarzy mnie sie ze wszystkim.Poza tym rozmowa jest prowadzona poprawnie,nie ma rzucania miesem,choc mogloby byc...kazdy wyraza swoje opinie a nie bede mowil ze cos jest fajne jak tego nie czuje...jestem poczatkujacym akwarysta i byc moze kiedys zmieni sie moje podejscie,zmienia sie poglady na temat wygladu zbiornika i stana sie wazne dla mnie rzeczy,ktore teraz sa drugoplanowe...nigdy nie mowie nigdy...Pozdrawiam wszystkich krytykujacych jak i zachwycajacych sie te "sztuka nowoczesna"...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie baniak jest super , znając siebie i swój brak umiaru pewnie za 6-8 msc mój bedzie wyglądał podobnie :) bez zeovitu nie bedę raczej w stanie powyciągać takich kolorków ale robie co mogę :)najładniejsze kompozycje tworzą same koralowce i nie sądze żeby komus się chciało na dłuzszą metę utrzymywać "wyrysowany" w wyobraźni projekt swojej aranzacji

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje Andrzej, ze nie zrozumiales zle tego, co na poczatku napisalem, bo faktycznie teraz mi glupio i nie chcialbym, zebys przestal pokazywac tutaj cukiereczki, na ktore natykasz sie przegladajac fora. Kondycja i wybarwienie korali nie podlega dyskusji, wiemy o co chodzi - po prostu nie jestem zwolennikiem zbiornikow z duza iloscia niewielkich koralowcow. pokoj wszystkim:):)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wypowiedziach widze ,że każdy ma inny gust i inne oczekiwania . I bardzo dobrze , dlatego kazdy zbiornik jest inny , a nie klony jednego wzorca. Mnie osobiscie ten zbiornik podoba sie , bo ja poprostu uwielbiam SPS-y i róznorodnośc gatunków upchaną w jednym miejscu. Na zeovit system korale rosna zdecydowanie wolniej niż w innych systemach , dlatego łatwo kontrolować agresję wobec sąsiednich gatunków. Przedstawiony zbiornik ma 3 lata ! W innych systemach niż zeovitowy low nutrient korale rosną zdecydowanie szybciej , ale zato kosztem koloru. Stąd moja decyzja o przejscie na zeo , poniewaz nie chcę zbiornika co 3 lata zaczynac od nowa bo korale wystaja z wody i trzeba sprowadzac do parteru. Zeovit pozwala na utrzymanie tak wielu gatunków obok siebie , nie mówiąc o kolorach . Śnieznobiałe czy cytrynowo zółte acropory są do utrzymania tylko na zeo. Jednak niewielu zwraca uwage na wybarwienie i zdrowie korali , które decyduje o profesjonaliźmie wlasciciela zbiornika a ważniejszą rzeczą staje się aranżacja czy przerybienie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie powtorze, ale o gustach sie nie dyskutuje, a poza tym dzisiaj wrocilem z wakacji bylo super do monetu kiedy spotkalem na lotnisku swoich rodakow narzekajacych na to ze na wakacjach bylo za goraco a pokoje to takie i srakie. Niestety nasza mentalnosc nie pozwala nam na cieszenie sie tym co maja inni tylko zazdroscimy, nie darzac jednoczesnie do tego zeby bylo nam lepiej tylko innym gorzej.

Chwala chlopu ze ma w 200 ltr tyle korali i ze znalazl srodek zeby wszystko tak ladnie wyladalo.Ja tam leje balinga i tez mam ladny zbiornik:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanalazłem chwilkę z zdumieniem stwierdzam w tym zbiorniku NIE MA GLONOŻERCÓW to trzeba przyznać, jest wyczynem , jeszcze raz chwała za ustawienie zwierzaków aby się nie parzyły i dobór ryb (taki o którym zawsze marzyłem ale którego przez osiem lat w ani jednym akwarium nie zebrałem), Dalej się zastanawiam jak udało się ustawić ruch wody by takie zwierzaki jak Discordipinna miały odpowidnio słaby ruch wody.

Zbiornik mimo kilku wyraźnie umierających korali (goniopory ) jest super. Jestem w stanie zrozumić właściciela który jest na pewno kolekcjonerem zwierzaków i wiem jak ciężko sie pozbyć zwierzaka który juz nie pasuje . Uważam że efekt mnóstwa wszystkiego był zamierzonu.

Z tego, co zrozumialem włściciel akwarium jest z Netherlands znaczy holender a nie amerykanin

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qbab :

A ja myślę że Rebciu ma dziś chandrę :)

Może masz trochę racji :) Miałem wypadek motorem ponad miesiąc temu i do tej pory nie mogę się doprosić (w firmowym serwisie) o fakturę proforma aby przedstawić ubezpieczycielowi sprawcy wypadku kosztów naprawy. Pogoda jest i szlag mnie trafia:). Przy takiej obsłudze może we wrześniu motor odbiorę:)

Co nie zmienia faktu, że nie zgadzam z pewnymi komentarzami w tym wątku i uważam, że utrzymanie takiej ilości zwierząt w takiej, a nie innej kondycji jest "wyczynem" szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę "szkło" w jakim to wszytko funkcjonuje. Komentarze w stylu "zbyt kolorowo", "Mazowsze", "zero kompozycji" itp. mnie wręcz śmieszą bo są strasznie subiektywne i nie jest brany kompletnie pod uwagę aspekt np. "hodowlany". Co z tego, że ktoś sobię ładnie skały poskleja na rury PCV jak nie będzie mógł sobię poradzić z cyjano lub te trzymane wszystkie "trzy" Acropory będą w jednym pięknym, ciemnym odcieniu brązu. To samo jak "znawcy tematu" zaczynają dyskutować o klimatach panujących w naturze - niech pojadą i zobaczą co się dzieje 0,5-3 metrów pod wodą przed ścianą opadjącą rafy w miejscach mało zdewastowanych przez turystów. "Naćkane" to mało powiedziane :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, w tych wypowiedziach chodziło o walor wizualny a nie biologiczny :) przynajmniej tak ja je odebrałem. Oczywiście nie można rozpatrywać każdego zbiornika w tych samych kategoriach jak już z góry widać że startują w różnych. Mnie osobiście zeovit system się nie podoba ze względów ideologicznych, a to że działa no cóż chińska gospodarka też funkcjonuje a nie wybrałbym się tam na zwiedzanie mimo że ich zabytki na pewno powalają.

Sama rafa jest tak zmienna, że co byśmy nie zrobili to i tak można podciągnąć to pod rafę :)

widziałem już izolowane akry w morzu piasku (nawet gigantyczne) czy mózgowce o średnicy 3 metrów żyjące w takim samym środowisku jak i niezmierzone pola rafy gdzie nie ma jak przysłowiowej szpilki wetknąć.

A z motocyklem to Cię załatwili :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.