Skocz do zawartości
TMK

Oszustwa (biologicznie o samcach)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie natchneło...oglądając pewne akwaium w wątku "Małe również jest piekne" miałam watpliwości- co prawda użytkownicy tego forum mnie przekonali ze niesłusznie, ale w związku z tym naszły mnie inne pytania.

Znaczna część akwarystów morskich to stosunkowo młodzi mężczyźni. Biologicznie mozna powiedzieć, ze to wiek, w którym ustala się hierarchia w stadzie. W morskiej społecznosci kryterium pozycji w stadzie jest doswiadczenie i imponujący zbiornik ( wielkoscia długościa czy jakoscią) :)

Internet sprawia ze najczęsciej nie znamy sie osobiście, tylko opisy naszych akwariow i zdjęcia. Napisać mozna co się chce, zdjęcie podrobić trudniej (łatwo to tylko kolorki) ale przy olbrzymiej ilosci zdjęć w sieci też mozna cos znależć wykadrować, trochę zmienić i zaprezentować jako swoje....

W całym społezeństwie zawsze jest odsetek takich osób, które chwalą sie czyms czego nie posiadają. Czyżby morszczacy byli mutantami- zupełnym wyjatkiem?

Zmacie jakies przykłady podkolorowywania stanu faktycznego? Lub w ogóle wymyslania fikcji?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość TOTM to photoshop story. Przykładem kanonicznym jest TOTM na samych reefluxach (wszyscy wiedzą który).


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, daj mi zdjecie slodkiego akwa z mieczykami a zrobie ci morskie oswietlane lampami ktore powstana dopiero za 5 lat :-)

Net jest wirtualny, jak i mysle polowa rzeczy tu umieszczana...

Polecam to i wszystko bedzie jasne:

http://pl.youtube.com/watch?v=pZ0adXaY_bs


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem- stad pytanie.

Nie chodziło mi jednak o fotografie- bo są one w jakis sposób artystyczne -to portrety baniaków. Tak samo jak wystarczy porównać ładny portret ze zdjęciem dokumentującym głowę w płaszczyżnie frankfurckiej z określonym oswietleniem. To sa zupełnie dwie niepodobne do siebie fotografie. I granica oszustwa-kreacji-korekcji jest płynna

Ale czy spotkaliście kogogoś kto pisze ze ma piękne akwarium od wielu lat, a potem okazuje się ze jemu po roku wszystko zdechło? moze byc bez nazwisk:) i jak częste są to przypadki ?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie z takim przypadkiem nie spotkalem - spotkalem sie natomiast z ludzmi, ktorym wydawalo sie, ze zjedli wszystkie rozumy, nie majac tak naprawde pojecia o tym co mowia i pisza, wiedzy popartej doswiadczeniem.

Co do rozmiarow - moj baniak ma 160cm i az....80 szerokosci:D:D:D


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mała wanna :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie sadze zeby komus chcialo sie siedziec i pisac o rzeczach ktorych nie ma,moze i jest to mozliwe byc moze spowodowane jakims rozgoryczniem,niepowodzeniem w chodowli,ale na dluzsza mete nie wydaje mi sie.Po co???

Co do zdjec...moze i je rasuja,ale jak mozna oddac prawdziwe wrazenie posiadanego zbiornika?.To chyba proba wywolania ach i eech jaki towarzyszy przy ogladaniu zbiornika na zywo.

Mnie drecza inne pytania: dlaczego tak malo kobiet akwarystek???Czym to jest spowodowane?

Jak to jest ze kobiety przywiazuja ogromna sprawe do estetyki i wygladu,a tak naprawde to chyba my mezczyzni jestesmy bardziej wrazliwi na piekno.Nie tylko przyrody.Moze to powoduje ze projektujemy piekne samochody,zwracamy uwage na ladne kobiety,czesciej odnosimy sukcesy w fotografami,to my spiewamy "Wszystko tobie", "Kochac cie jak Irlandie" i wiele innych piosenek o milosci.A kobiety? "Mam juz dosc" "Orla cien"itp. To jakis paradoks. Mowi sie ze mezczyzni sa prosci a potrafia zrobic bradzo skomplikowane rzeczy,kobiety skaplikowane a czasami prostej rzeczy nie potafia wykonac.Moze moj tekst zakrawa na ostry szowinizm,ale to tylko moje wenetrzne rozterki.

Pozdrawaim wszytkie kobiety

szegolnie akwarystki


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosci kobiet podoba sie akwarium morskie ale wystarczy rzut oka na to co sie dzieje w szafce pod akwarium zeby je z akwarystyki wyleczyc :) Moja ślubna np. jesli chodzi o biologiczno-chemiczna czesc akwarystyki to ma nawet calkiem niezle pojecie (co prawda jest lekarzem wiec czesc tej wiedzy ma niejako "w genach") ale jesli chodzi o sprawy techniczne to jest tragedia :) Nie bylaby w stanie sama zrobic podmiany, mimo iz widziala setki razy jak to sie robi :) Strona techniczna zagadnienia po prostu w ogole ja nie interesuje.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i racja:D,ja tez czuje sie nieswojo otwierajac szafe,komode mojej Pani.. o kosmetyczce nie wspomne:krem do rak,krem do paznokci,krem na dzien,krem na noc,krem do stop,krem do twarzy,krem do pisi,ale jakos sie odnajduje szukajac np ostrzy do golenia bo ciagle gdzeis znikaja:D:D.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morskich akwariach kobiety mają problem z tym, że korale to ZWIERZĘTA :), a co to za zwierze, którego nie można pogłaskać, nakarmić i nie stoi na baczność przy szybie jak ona wraca z pracy :)

Dlatego jak się chce mieć sojusznika w swoim hobby w postaci własnej żony to NALEŻY wręcz posiadać wielkiego Naso, który ma przepiękny gębowy otwór w który można mu bezpośrednio ręką podawać robale. Można go pogłaskać, zawołać do raportu a nawet mu się wyżalić jak mąż w pracy udaje, że coś robi :)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje ze korale sa traktowane przez mężczyzn jak kwiatki na rabatce kwiatowej :)

a temat miał być o podpieraniu męskiego ego przez koloryzowanie osiagnieć morskich


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam ,że mój zbiornik najlepiej wygladał w ciągu pierwszych lat jego istnienia pierwsze 3-4 lata, a zbiornik mam 10 lat.Nie chodzi mi o jego zaniedbanie jakąś nagłą katastrofe, poprostu tego typu ekosystem jest ekosystemem zamkniętym w małej przestrzeni i z braku mozliwości dostępu z zewnątrz naturalnych czynników system taki z czasem się starzeje. Dobrym rozwiązaniem byłaby zmiana wystroju akwarium na nowy szczególnie chodzi o skałe. Zaraz ktos powie ,że widział lub ma akwarium kupe lat i jest OK. Może i tak , przy takich starych systemach utrzymanie stabilnego Ph jest dość trudne, i albo zwikszamy reaktory albo dajemy wiecej wody wapiennej co nie jest dobrym rozwiązanie bo woda taka oczywisćie wiąze fosforany ,ale i je kumuuluje w akwarium.

Sam jestem teraz na etapie zmiany filtracji w swoim akwarium i powiem ,że po 3 miesiącach zaczyna byc tak jak 9 lat temu, co mnie cieszy.:)

Musze powiedzieć jeszcze ,że baniak Szymona naprawde jest wart spędzonych przy nim godzinach nie mówiąc już o kasie ,ale kasa to rzecz nabyta i gdybym miał to wszystko liczyć i chyba bym sie z tym wszystkim tak nie cacakał.Ale akwarystyka to choroba i nie ma na nią lekarstwa :-)). Nie moge się juz doczekać tego wydania polskiego TOTM. Ja tez miałem kiedyś swoje 5 min. w TV naszej krajowej.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ,widze ze Panowie zrobili sobie meska reklame...no i dobrze.A pytanie bez odpowiedzi pozostalo.Siedze a raczej siedzialem w necie sporo swego czasu...sa ludzie ,ktorzy potrafia robic przedziwne rzeczy,takie jak pisanie pod innymi nickami,jako inne osoby.Zawsze zastanawialem sie jak oni to robia ze im sie nie pomyli.Moze maja lekkie rozdwojenie jazni,tak lekkie ze nie sa w stanie dac mu ujscia w swiecie realnym,wiec net jest idealny do pofolgowania sobie,mozna byc Napoleonem albo jego koniem jak sie ma ochote...Jesli chodzi o zdjecia to sam je czesto "przerabiam",ale do tego stopnia ze nikt i tak by nie pomyslal ze moglyby byc prawdziwe.Troche kombinowalem z fotkami akwa i wciaz jestem niezadowolony,najlepiej wyglada skala w "macro" w czerwieni...istny Mars,ale oczywiscie nie zrobilem jej po to by "kit" wciskac ze mam czerwona skale,raczej dla wlasnej przyjemnosci.Jesli mialbym koloryzowac swoje osiagniecia morskie to musialbym byc szalencem piszac o cudownosci i niepowtarzalnosci oraz idealnych parametrach by za pare dni napisac do Was "pomozcie,glony wychodza ze zbiornika i juz siegaja mojego lozka"...No ale jak ktos chce koloryzowac to lato mnie to,byle robil to dobrze,by czytalo sie jak bajke...przeciez wszyscy lubimy bajki,moja ulubiona to "Panienka z okienka"...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia to jedno, prawda jest taka że większość tych którzy nie "podciągają" fot nie robi tego tylko z jednego powodu - nie umieją tego zrobić dobrze. Ja sam często lekko podciągam foty by zbliżyć je do tego co jest w rzeczywistości w akwa, co ciekawe najwięcej kombinowania potrzebowałem kiedy fociłem starszymi aparatami, w tych nowszych już nie trzeba aż tyle się namęczyć.

A co do tego co kto ma w zbiorniku, no cóż mój widziało na szczęście sporo osób na żywo :) nikt się też specjalnie nie zachwycał więc nie mam problemów bo nie ma się czym chwalić.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie bylo to na forum byly i sa osoby ktore potrafia natrzaskac i kilkaset postow zanim swoj pierwszy baniak zaleja. Nawet jak Adi potrafia nowe teorie opracowac w 5 minut :)


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.