Skocz do zawartości
Darekn12

zobaczcie jaka ciekawa aukcja:-)

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze pamiętam za słowo ... ktoś niedawno dostał ostrzeżenie,no ale widać moderatorom wszystko wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie żmieniłam swój wątek na ... dzień :) Myślę ze pewne słowa też należa do polszczyzny , tylko sposób uzycia powinien być adekwatny do sytuacji a jeżeli chodzi o tę aukcję to IMHO nie jest


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wiesz co to słowo oznacza to należy do polszczyzny - czemu by miało nie należeć ?


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety należy :) oczywiście to rusycyzm i moze mieć trochę inne znaczenie w zależności od kontekstu.

Czesto zatępuje takie słowa jak "wspaniały, bardzo interesujący, intrygujący, zabawny," rzadziej "koszmarny, okropny,"

Ostatnio zastąpił tzw "przecinkowe słowo na k", które pod budką z piwem wstawiano w miejsce brakujacych-nieznanych wyrazów. Na pewno wyraża stosunek emocjonalny mówiacego :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak abstrahując - czy sa jeszcze w ogóle budki z piwem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja tu zmieniam ten wyraz i proszę TMK o to samo w swoim wątku. Czytają te forum dzieci i rodzice się mogą zdziwić poszerzeniem słownictwa w kontaktach z pociechami.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie muszę całą resztę wyczyścić bo praktycznie w każdym poście jest użyty ten wyraz - przepraszam wszystkich, którym się to nie spodoba.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

ale Rebciu wpisz w szukaj choćby wyraz na k i zobacz ile wyrzuci wątków:)

no i ten wyraz na z tez w róznych formach...

Jeśli takie wyrazy są u żyte w konteksie pękło 1000 l i zalało sasiadów to oswiadczam ze są uzyte adekwatnie do sytuacji i pasują


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, gdzie takie wyrazy pasują :) ale niekoniecznie musimy nimi na publicznym forum operować :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z wikipedii:

..........

Wulgaryzmy to wyrazy, wyrażenia lub zwroty uznawane przez użytkowników danego języka jako nieprzyzwoite, ordynarne. Ze względu na sytuacje w jakich się ich używa podzielić je można na trzy podstawowe grupy:

* Pierwszą są przekleństwa, czyli grupa słów używanych, aby rozładować napięcie występujące z powodu uniesienia emocjonalnego lub negatywnych bodźców docierających do jednostki.

* Druga grupa to wulgaryzmy używane w celu świadomego obrażenia drugiej osoby bądź grupy ludzi.

* Trzecia grupa to wulgaryzmy używane w celu wyrażenia lekceważenia czegoś lub kogoś.

Wulgaryzmy mają różną konstrukcję. Pewne języki mają własną specyfikę tworzenia właściwych sobie wulgaryzmów. Najczęściej spotykane wulgaryzmy odnoszą się do:

* części ciała (zwłaszcza takich jak narządy płciowe, pośladki i piersi)

* zwierząt

* łamania norm społecznych

* słów nie mających normalnie znaczenia wulgarnego, jednak nabierającego go w danym kontekście

* słów powstałych specjalnie do tego celu

* sfery stosunków płciowych

* sfery załatwiania potrzeb fizjologicznych.

* danych grup społecznych

* wydzielin ciała

* śmierci oraz zwłok ludzkich

* zwrotów idiomatycznych właściwych poszczególnym językom, np. w hiszpańskim funkcjonują jako przekleństwa słowa powiązane ze świętymi i religią, a także z mlekiem.

Zakres wulgaryzmu jest zmienny i silnie powiązany z wyrażeniem obraźliwym.

...............

Jak by się dobrze zastanowić, to zgodnie z tą regułą należało by wyremować pół internetu.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo intesywny ten post :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alef, mega wyczerpujący post:clapping:D z mojej strony - wulgaryzmy wulgaryzmami, sam ich używam z dziką rozkoszą :) , ale nie na forum publicznym które mogą czytać dzieci czy osoby dorosłe którym takie słownictwo przeszkadza. Szanujmy się nawzajem i szanujmy swoje dzieci i pamiętajmy - "jak Cię widzą tak Cię piszą":)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wulgaryzmy poprostu nie pasują do języka pisanego - człowiek coś mówi, wyraża swoje emocje i 'strzela mięsem'. Natomiast jak człowiek coś pisze (np. na forum) to zazwyczaj zanim kliknie 'wyślij' to przeczyta jeszcze raz to co napisał - w tym momencie trudno mówić o wyrażeniu emocji.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze aukcja sie rozkreca...rzeczywiscie jak w tytule jest "niesamowita"...ja daje 10 euro za uzycie dwoch "brzydkich slow" tygodniowo w postach...Ciekawe czemu polskie "....." brzmi wulgarnie a francuski odpowiednik "putain" niewulgarnie...tak samo potoczny "f*ck" brzmi neutralnie a polskiego odpowiednika nawet nie bede wstawial bo dostane bana...Dziwny ten Kraj Polska ,choc piekny,nie da sie zaprzeczyc...zabory byly,brak wolnosci byl,"experyment wykonany ,lecz niestety nieudany" tez byl a teraz nawet przyklnac se nie mozna.Utarlo sie w Polsce ze czym wyzsze wyksztalcenie tym mniej powinno sie klnac,gdyz ludzie wyksztalceni maja wiekszy zasob slow...cholera,tutaj nawet lekarz klnie jak szewc,nie ma komplexow i nie jest obarczony jakimis niewygodnymi zasadami.Samo klniecie mnie nie interesuje,jakos nigdy specjalnie nie klnalem a jezeli juz to po angielsku,bardziej naturalnie mnie to wychodzi.Za to nie przeszkadza mnie klniecie u innych i jezeli mialbym potrzebe klniecia robilbym to olewajac opinie publiczna i niepubliczna.Nie musza mnie przeciez wszyscy kochac (byla by to tragedia)...nie zrobilbym zadnego wysilku by komus sie przypodobac,by zostac pochwalony za "kulture"...powiewa mnie to a wyswiechtane "jak cie widza tak cie pisza" "zalatuje" troszeczke zeszla epoka...Pozdrawiam...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie słów nieprzyzwoitch jest wykroczeniem z art 141 KW. :) :) Pozdrawiam

Oczywiście w miejscu publicznym


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nie "wyświechtanego" przysłowia to po pierwsze, po drugie każdy robi co uważa za stosowne, mnie akurat nieużywanie wulgaryzmów w postach nie ogranicza wolności obywatalskiej. Walker w ojcu siła moc potęga :) a zdrugiej beczki to wiesz jaki jestem live :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i odrazu przepraszam za taki temat.poprostu wczoraj na szybko chcialem sie z wami podzielic ciekawa aukcja i tak wpisalem temat a nie inaczej.jesli ktos sie poczul urazony to przepraszam.

swoja droga to teraz nawet swinskiego dowcipu nie bedzie mozna wstawic bo dziecko moze przeczytac....

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam nie można, nie popadajmy w skrajności. Mnie osobiście nie chodziło o ten temat tylko o wulgaryzmy na forach internetowych w ogóle. Nic się moim zdaniem nie stanie jeśli raz czy drugi się komuś coś wymsknie, ale zdarzają się osoby które walą przerywnikami aż kapcie spadają :) Tak z drugiej beczki to znacie jakieś staroświeckie wulgaryzmy które wulgaryzmami nie są? Np można zamiast powiedzieć "Ty ch.. je..." powiedzieć "Niech cię dunder świśnie" albo zamiast "ku... mać" powiedzieć "o kurza stopa" :):):D jakoś live sobie tego nie wyobrażam :):):D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryncypialny
Dlaczego używasz jakichś dziwnych słów? Chciałeś obrazić moją mamusię? :):(:) Ty kozi bąku!A niech Cię gęś kopnie!!! :):):D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.