Skocz do zawartości
AquaManiac

Kilka świetnych linkow.

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.nova.edu/ocean/feingold/coralbiology.html

Jest tu kilka niesamowitych artykuklow, ten o karmieniu korali to lektura obowiazkowa, ale inne artykuly tez sa niesamowicie ciekawe.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zarabista biblioteka:):):)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie da sie ukryc, ze tam jest chyba wszystko :) Ekologia rafy, fizjologia korali i zooksantelli, troche biochemii koralowcow, bajka - czytalem wczoraj do 3 w nocy :) Mysle ze na pewnym stopniu zaawansowania nalezy koniecznie siegnac po materialy uniwersyteckie. Z calym szacunkiem dla wszystkich forow na jakich sie udzielam: ostatnio wiekszosc informacji czerpię wlasnie z materialow uniwersyteckich, fora sa oczywiscie niezbednym medium wymiany praktycznych doswiadczen i roznego rodzaju teorii, ale wiele rzeczy nie jestesmy po prostu w stanie jako amatorzy zbadac w domowym akwarium. Zasadniczo nie posiadamy przeciez spektrometrow, znakowania izotopowego tez nie zrobimy, slowem powinnismy pelnymi garsciami korzystac z wiedzy naukowcow, tym bardziej ze to wszystko jest dostepne w sieci za darmo i olbrzymich ilosciach, trzeba tylko troche głebiej poszukac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciencedirect nie jest za darmo

AquaManiac - masz 100% racji, w publikacjach recenzowanych z listy filadelfijskiej (zapewne te nazywasz uniwersyteckimi) trafia się o kilka rzędów niej błędów niż na www czy forach. Niestety wolność w sieci niesie też wolność w głoszeniu bzdur. Ostatnio przeczytałem:

"Zoanthus:

[...]

Agresywność

Bardzo mała. Zazwyczaj koralowiec reaguje na sąsiedztwo innego gatunku defensywnie, "wygoleniem", czyli schowaniem polipów."

a w baniaku przedemną widzę dwa twardziele zarośnięte przez polipy zoanthus'ów do tego stopnia że musiałem ciąć je żeby coś uratować.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'zazwyczaj' - ulubione słowo naukowców.

U mnie clavuaria morduje zoanthusy - poprostu je zarasta a zoanthusy reagują '"wygoleniem' czyli schowaniem polipów'. A każdy kto próbował usuwać clavuarie czy briareum ze skał wie, że jest to walka podobna do walki z aptazja.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alef to co cytowałem nie jest napisane przez naukowca, właśnie dałem przykład na bzdury pisane przez ludzi w sieci którzy za prawdy objawione uznają to co sami mają w akwariach. Tacy ludzie nie zastanawiają się czy to co widzą jest typowe czy to akurat odchylenie od normy.

A słówko zazwyczaj, jak bym użył w publikacji naukowej, to recenzenci by mnie zjedli i na pewno nie dostałbym rekomendacji do opublikowania takiego tekstu :( .Teksty naukowe recenzowane są przed publikacją i na podstawie recenzji edytor czasopisma podejmuje decyzję czy publikować czy nie - sam recenzuję więc wiem jak to wygląda z drugiej strony :( mam zalecenie by "czepiać" się wszystkiego czego się da tak by wynikowy tekst był naprawdę dobrą pracą.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'zazwyczaj' to był żart :(


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aquamaniac: dżizaz, aż mi się ręce zatrzęsły jak zacząłem przeglądać :( , nie bede zadawal glupich pytan o prawa autorskie do skanu ksiazki verona, powiem tylko : szkoda, ze skan nie jest kolorowy...:(

edit : i szkoda , ze tylko fragmenty


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.