Skocz do zawartości
Wener

Małe i kolorowe rybki. Jakie polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie nadeszla przesiadka na wieksze akwa.....wkońcu.

Mam wiec taka prośbę do kolegów czy możecie mi podrzucić nazwy jakiś fajnych i jak najbardziej kolorowych rybek. Pokolce juz wiem jakie ale z tymi małymi mam problem bo za mało ich znam i nie wiem czego szukac. W zbiorniku prócz ryb sa twardziele oraz miekasy tak wiec musza sie nadawać do rafowego zbiornika.

Byłbym wdzięczny za udzielenie informacji

Pozdrawiam


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co nie znacie zadnych ładnych małych kolorowych rybek :(


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znamy ..ale nikt tu Ci nie odpowie bo nie chce zebys przypadkiem nie kupil sobie ladniejszych:D

zart.

A tak na powaznie to ciezko jest cos napisac bo co z tego ze posypia sie nazwy ryb , jak sa one powiedzmy nieosiagalne w polsce, albo mozna miec tylko jedna z danego gatunku.Najlepiej dzwonic do sklepow i pytac o najblizsze dostawy , moze akurat trafi sie jakis rodzynek.

pozd. Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do slizga to zastanawiam sie nad jakims bardziej jaksrawym moze zoltym, tylko nie wiem czy nie pogryzie sie w 450 z salariasem albo wziac jakas babeczke ktora mieli piach tylko nie znam zadnego gatunku (jak ostatnio wzialem bo miala przebierac piach to nie przebierala a byla tak mala ze sie w pompie znalazla :(

Nie musze miec zadnych nadzwyczajnych

Coris gaimard - Red Coris Wrasse

Thalassoma Lunare - Lyretail Wrasse

Gobiodon Okinawae - Yellow Coral

Halichoeres chrysus - Yellow Wrasse

Premnas biaculeatus - Maroon Clownfish

Pseudocheilinus hexataenia - Six Line Wrasse

Te mi sie podobaja ale niestety nie sa male (poza dwoma rybkami) a przy 6 pokolcach nie chce bardziej obciazac zbionika i chce kupic jakies fajne malenstwa.


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz jestes z wawy wiec mozesz zajrzec do Łukasza. On sam tego tu nie napisze,

ale wlasnie przywiozl niezle sztuki z holandii. Wiekszosc to male rybki.

Zreszta juz dwie mam u niego zarezerwowane. Jedna z ich to Assessor,

sliczna 5cm-owa zolta rybka z Australii. Niestety strasznie droga (jak na swoj rozmiar) 8-)

Zajrzyj na jego strone jest kilka zdjec z nowej dostawy.

pozdrawiam

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie co do pseudochromisow czy sa tak samo wredne jak christypery bo przez nie nie moge wpusicc nic nowego do akwa a zlowic tez sie chce dac. Naszczescie przy wyjmowaniu calej skaly laduje w sumpie i moze ktos juz bedzie chcial


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafia byc dosc zadziorne, z tego co mozna wyczytac w madrych ksiegach 8-) Zalezy od odmiany. Najbardziej podla mysle bedzie ta pol na pol zolto/magentowa. Reszta chyba znosnie. Ale i tak po jednej tylko mozna wziac. Choc w 450 litrach to moze juz nie bedzie tak zle. No i moze bylaby to recepta na uteperowanie Chrisiptery??? Nie wiem. Pewnie trzeba zaryzykowac 8-)

pozdr.

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba sobie daruje tego pseudochromisa (akurat ten mi sie bardzo podoba - kolorki) jesli maja byc takie jak chromisy kazda nowa rybke mi zameczyly :(


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prubowałes te chromisy wpuszczać po zaklimatyzowaniu pozostałych ryb ? spróbuj zrobić taki myk :(


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy wymieanie poprostu je wylawaim i niech sobie je ktos bierze nie lubie takich ryb co innych nie akceptuja. Rozumiem ze pokolce bija sie o swoje tyretorium. Naszczescie sa duze i nie sa tak szybkie i da sie je latwo przezucic do karceru na tydzien. Wtedy nowa rybka ma czas aby sie zapoznac z terenem. Tak wlasnie zrobilem ze falvensces. Kiedys juz mialem ja wczesniej (od poczatku zalozenia akwa) a potem zachcialo mi sie dolozyc scopasa. Obserwowalem i patrzylem no widzialem ze zoltek bije nowego ale jakos tamten dawal sobie rade no i pewnej nocy sie sytuacja odwrocila. Patrze a to scopas gania zotka :/ no dobra mysallem ze im przejdzie ale nastepnego dnia bylo juz za pozno bo zultek niestety nawet po przeprowadzce do drugiego akwa nie odzyskal sil :( Pol roku pozniej zakupilem flavensces i jakos udalo mi sie ujazmic mojego scopas :D naszczescie.

Niestety te christypery a moze wlasnie moja jest poprostu strasznie wredna i mialem juz 3 nowe rybki zadna nie ganiala tylko ona!!!!! no zesz czatowalem 5 godzin przed awka butelki, plapki i wszytko o czym slyszalem no i d*pa. Nic sie nie udalo i ladne rybki padaly (magnefica, doktorek a nawet chelmon :((( ktory mial okolo 8 cm)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie jaka to Chrysiptera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.