Skocz do zawartości
tytan69

i jak tu się nie wku***ć...

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu ręce opadają budzę się dziś rano patrzę w stronę akwa a tam termometr poza skalą a w wodzie można niemal jajka gotować część korali była już w rozsypce i z całej mojej koralowej ferajny pozostały 4 skałki z zoa kilka grzybków z tym że losy sporej skały z czerwonymi i niebieskimi kapeluszami stoi pod znakiem zapytania tak samo jak los małego sarco normalnie w takich chwilach odechciewa się akwarystyki a teraz do rzeczy podmieniłem 40% wody dodałem węgiel i włuklinę uruchomiłem odpieniacz i co jeszcze mogę zrobić?


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka zastosowales grzalke?jak to sie stalo ze taka temperatura?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak wiatraki wiatraki :(_o


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Dyzma :

Jaka zastosowales grzalke?jak to sie stalo ze taka temperatura?

moim zdaniem poszedł termostat grzałka była ustawiona na 25 stopni i mimo że ta temperatura była znacznie przekroczona to grzała dalej a była to stu watowa hagen elite


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. Ja nawet nie kupowalem. Nie wiem po co ludzie kupuja grzali. Rozumiem w słodkowodnym gdzie jest jedna pompa ktora i tak nie bedzie nagrzewala zbytnio wody, ale w morskim jest tego od pyty. odpieniacz, cyrkulacja, obiegowka, od innych filtrów. I sie robie prawie 200 wat ktore wode ladnie grzeja.

No ale coz czlowiek uczy sie na bledach wiec wywal jak najszybciej te grzalke i rob podmiany teraz co tydzien.

Zalecam tez wrzucenie czegos na fosforany bo pewnie niezlie podskoczyly oraz fajny preparat CYCLE NUTRAFIN. Pomoze w przywroceniu flory


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elite to najgorszy syf.Mi ostatnio nawaliła grzałka Eheim Jager :(( .Temp miała 36'C ,grzałka została niezwłocznie wywalona i nie długo zostanie zastąpniona...wiatraczkami :(

Edit:"Pomoze w przywroceniu flory"

To w morskim mamy jakąś florę z wyjątkiem glonów i alg ? :con


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błazenek :

To w morskim mamy jakąś florę z wyjątkiem glonów i alg ? :con

tak, flore bakteryjna :(

Tak się właśnie kończą awarie przewymiarowanych urządzeń. Kup mocniejszą, przyda sie w większym zbiorniku, a tak termostat i tak trzyma ustaloną temperaturę :(.- można takie teksty usłyszeć.

Warto posiadać zwiększony zakres mocy, ale bez przesady. Współczucia.


akwa 330 l małosolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wener :

dokladnie. Ja nawet nie kupowalem. Nie wiem po co ludzie kupuja grzali. Rozumiem w słodkowodnym gdzie jest jedna pompa ktora i tak nie bedzie nagrzewala zbytnio wody, ale w morskim jest tego od pyty. odpieniacz, cyrkulacja, obiegowka, od innych filtrów. I sie robie prawie 200 wat ktore wode ladnie grzeja.

No ale coz czlowiek uczy sie na bledach wiec wywal jak najszybciej te grzalke i rob podmiany teraz co tydzien.

Zalecam tez wrzucenie czegos na fosforany bo pewnie niezlie podskoczyly oraz fajny preparat CYCLE NUTRAFIN. Pomoze w przywroceniu flory

u mnie niema szans na ogrzanie wody w taki sposób cały sprzęt oprócz oświetlenia i grzałki ma pobór mocy na poziomie niespełna 20 wat więc gdy wyłącze grzałkę temperatura spada mi do ok 20 stopni a to zdecydowanie za mało jak na morszczyznę co do preparatu CYCLE NUTRAFIN to na szczęście mam go na stanie więc już leci do akwa


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jedna cyrkulacja plus jakas obiegowka to moze miec 20 wat. ale wydaje mi sie jakby bylo wszystko idealnie przykryte to powinno w miare utrzymacd te 22-24 stopnie (jak ja bym chcial miec te 24 )


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ciepło leci ze światełka ,u mnie utrzymuje 27'C tak ,że muszę chłodzić.


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to urządzonko firmy AquaEl ?Jeśli tak to IMO nie jest warte tych 150-200zł.Równie dobrze można kupić Tomar RT2-C i nowy termometr AquaMedica i efekt bardzo podobny :(


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam problem teraz po kupieniu nowej lampy musza 2 wentylatory chodzic bez przerwy a itak temp. wacha sie 28-29C


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja panowie zastosowalem sterownik do wentylatorów lub klimatyzatorów przemysłowych. takie małe ustrojstwo z wyswietlaczem. podlaczylem z jednej strony wiatraki z drugiej grzałkę i mam 26 stopni cały czas :(. no jak jest bardzo gorąco to podniesie sie do 27 ale to juz max. do tego w grzałce jest drugi termostat na wypadek gdyby sie sp..... regulator elektroniczny. bardzo polecam. kosz max 100 zł a pewnosc 99,9%


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blazenek, dokladnie o urządzonku tym mówię i wg mnie warte jest tych jak ty to mówisz 200 zł.

Wcześniej miałem włączone na stałe wentylatory i tak chłodziły ze się włączała grzałka :(

Temperatura jak najbardziej była stabilna ale b.duże parowanie i co za tym idzie spadające KH

Teraz wentylatory włączają się tylko jak temp dojdzie do 26.3 i wyłączaja po kilku min jak jest 26.1.

Poza tym juz raz alarm uratował mi akrwa przed ugotowaniem. Zapomniałem podłączyc zasilanie do wentylatorów i po 2-ch godz było 29.

BTW. @Hajtaler, 28-29 to troche za dużo, zaraz coś Ci się przyplącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęcik ,podobno (nie wiem czy tą właśnie masz) jest jeszcze wersja z włącznikiem światła.


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma tylko sterowanie grzałka i chłodzeniem i mi to wystarczy.

Działa super - przynajmniej nie mam wachań temp.

Ale do 450 to juz tylko Profilux :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan współczuję, ale nie poddawaj się, walcz!:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly Skalar tez steruje i grzalka i wiatrakami, nie mowiac o dodatkowych funkcjach, to taki Profilux dla ubogich :(, ale sprawdza sie calkiem dobrze, a kosztuje pewnie 1/4 profiluxa


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zwykłych wył.czasowych podłączonych do wiatraczków


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło w grzalce hagen pro elite jest bardzo cienkie kiedys jak przekladalem z baniaka do wanny do mycią szkło pekło,Niwe powinno sie tak robić ale nie powinni też tak cienkiej warstwy szkla robić jak w kieliszku prawie... radze z tym gównem ostrożnie...bo jak sie wsadzi zbyt mala moc do akwa ciup wiekszego może być niespodzianka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.