Skocz do zawartości
bigwalker

małe chromiski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Muszę się Wam pochwalić:)Po kilkutygodniowej obserwacji tarła Chromisów dziś udało mi się wypatrzyć stadko(około 30 sztuk)maluchów.Obawiam się,że nie uda mi się ich wykarmić,zbunkrowały się za skałką i o odłowie nawet niema co marzyć,ale i tak cieszę się jak nowo upieczony tatuś:(


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę pierwszy. GRATULACJE.


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy drugi. :(


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( to wtedy ja czwartego musiałbym kasować. Czy chromisy opiekują się ikrą?

-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje


Carpe diem... za gardlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na to inne ryby -ignorują dodatkowe żródło pokarmu?

Masz możliwośc zrobienia zdjęć?Temat jest ciekawy i byłbym wdzieczny za jakąś fotkę.

pozdrawiam


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie maluchy siedzą błęboko pod skała i są wmiarę bezpieczne.Widoczne są przez małą szczelinę ,trudno więc będzie im zrobić foty.Spróbuję wieczorem obiektywem macro.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bigwalker

Sadząc z nieco lakonicznego opisu mam wrażenie ,że małe rybki bierzesz "eskadrę" widłonogów które to lubią się usadowić w miejscu pod skałami i sa na tyle szybkie ,że ryby nie moga ich wyjeść.W moim akwarium dość regularnie mam tarła pseudochromis fridmani i dascylus aruanus.Larwy są tak małe /4mm/ i bezbronne że nie maja żadnych szans na przeżycie następnego dnia."zaczeły przyjmować pokarm"-larwa lokalizuje zdobycz z odległości mniejszej niż 1/2 dł ciała czyli poniżej 2mm!Zanim nauczy się trafiać zdobycz mija trochę czasu , w efekcie powinna cały czas pływać w planktonowym bulionie inaczej w ciągu 24-36 godzin ginie z głodu.

Odhowanie rybek w ogólnym zbiorniku, które wykluwaja się z ikry i pływają jako zooplankton w toni graniczy z cudem.

Nie mniej cuda się zdarzają i potrafią być bardzo miłe.Oby się tym razem tak zdarzyło.

W załączeniu zdjęcie pseudochromis fridmani z wczorajszego dnia, 30 minut po wyklucu się z ikry.702-fridnew.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie, odłowiłeś czy w baniaku zrobiłeś to zdjęcie? Masz pokarm dla młodych ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zrobiłem trzymając rybki w szklance,oczywiście znacznie więcej odłowiłem i próbuję karmić.Brachonusa też mam ,ale nie jest to takie łatwe.Udało mi się utrzymać przy życiu małe do 15 dnia.

15 dni to żadna rewelacje więc nie przyjmuję gratulacji.

Rybka jest śliczna ale wyjątkowo francowata do rozrodu.W dostępnym mi opisie udanego rozrodu/Breeding the Orchid dottyback-Martin A.Moe,jr/hodowca wspomagał się planktonem morskim.W Kielcach z tym planktonem są okresowe kłopty ,może za 100 mln lat będzie lepiej.

Niemniej nie ustaję w wysiłkach .


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze marna to pociecha, ale w Niemczech tez mamy okresowe problemy z planktonem morskim :)

Adam czym karmisz Brachionusa, uzywasz produktow Selco?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie karmię preparatami kenta :phyto i chromax plus dodatki Omega 3,aminokwasy itp.Czekam na paczkę ze Szwajcarii

z firmy która zajmuje się preparatami" wzbogacającymi" brachionusa.Już raz mi tą paczkę odesłano z granicy ze względów na reżim sanitarny!!!!Szwajcaria jest poza unią , jest zasyfiona i trzeba ją odizolować kordonem sanitarnym.

Jak mi jej jeszcze raz nie przepuszczą to zamówię selco-firma jest w Belgii.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie walcz dalej, i o rybki i o Selco. Znajomy hodowca w niemczech masowo mnozący błazny, koniki i 2 gatunki pseudochromisów poleca bardzo mocno Selco. Wszystkie gtunki wykarmia na bazie fytoplanktonu/brachionus/artemia wszystko oczywiście w nadmiarze i wzbogacane.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wieżę (nauczony doświadczeniem ze słodkiego akwarium) że w starych stabilnych i dużych zbiornikach dużą ilością kryjówek przy częstym tarle może się przypadkowo udać odchowanie pojedynczych sztuk narybku nawet trudniejszych ryb bez jakiejkolwiek interwencji akwarysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam - a żywe wrotki ? Nie myślałeś o tym ? Jak by ktokolwiek słyszał o źródle żywych wrotków (nawet niewiele do rozpoczęcia własnej hodowli) to byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.

pozdrawiam,


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)@alef

Brachionus to właśnie żywe wrotki.Preparaty o których była mowa powyżej służą do "nafaszerwania" wrotek tak aby ich wartość pokarmowa była jak najwyższa.

Tak więc żródło żywych wrotek już znalazłeś.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef

Żywe wrotki ma firma Ichtyotropic - opakowanie ok. 500ml to koszt ok. 30zł(z tego co pamiętam).

Używaliśmy przy rozmnażaniu koników.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za info o wrotkach - zaraz po niedzieli działam.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.