Skocz do zawartości
bigwalker

małe chromiski

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, widziałem, to nie było nic innego jak narybek, do tego moim zdaniem dwa mioty bo różnica wielkości pomiędzy osobnikami była spora, do tego siedziały w dwóch różnych dziurach, niestety Walker musiał wyjechać na dwa dni (wiem bo byłem z nim) a dwa dni dla takiego drobiazgu to jak wiadomo wyrok więc przeniosły się na wielką rafę, ale jestem pewien że rodzice powtórzą akt prokreacji i za jakiś czas będzie powtórka z rozrywki...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by to nie było nic tak nie rozjaśnia sytuacji jak zdjęcie,nawet marne.

"Moje rybki" nawet 15 dniowe nie nadawały się do samodzielnego życia w akwarium ogólnym a Ty piszesz o dwóch tarłach-

bardzo dziwne.

pozdrawiam Adam Rybowski


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie,żeby bardzij Cie zadziwić powiem Ci,że mało tego,że były dwa mioty to chromisy trą się w dalszym ciągu.Jeśli chodzi o foty to pomimo dobrego szkła macro nic nie wychodziło,siedziały głęboko pod skałą i ledwo były widoczne gołym okiem.

pozdr.Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie... Chyba się nie zrozumieliśmy... Dziwi mnie trochę Twoje zachowanie... Gdzie tu koleżeństwo? Gdzie solidarność jąder? Po tym co piszesz prawie widzę Cię jak siedzisz przy świeczce i wbijasz szpilki w na poczekaniu sporządzone laleczki narybku "żeby tylko mu się nie udało"... To trochę przesadzone, nie obraź się ale tak to widzę. To że u Ciebie larwy po 15 dniach nie były gotowe do samodzielnego życia to raczej normalne, u Walkera też nie były, dlatego przeniaosły się na Wielką Rafę. Zamiast się cieszyć że komuś z kolegów zupełnie przypadkiem rozmnożyły się choćby pchły w nocnym dywaniku pod łóżkiem, Ty żądasz dowodów w formie zdjęć z podtekstem "pieprzycie bzdury żeby sobie ego podnieść". Tylko powiedz mi jaki miałbym cel w poświadczaniu nieprawdy w przypadku kiedy to nawet nie moje akwarium i nie moje ryby? Gratuluję Ci udanego tarła Twoich podopiecznych i nie żądam od Ciebie dowodu w postaci zdjęć czy odcisku płetwy, bo idąc Twoim tokiem postępowania mógłbym napisać że zdjęcie tego narybku w szklance nie jest dowodem bo konia z rzędem temu kto odróżni takiej wielkości narybek ryby morskiej od słodkowodnej... Myślę że nie o to w tym wszystkim chodzi żeby się sprawdzać, w każdym poście wietrzyć kłamstwo i spisek... Jeśli mówię że widziałem dwie grupy maluchów wyraźnie różniące się wielkością to możesz mi zaufać że to był narybek a nie białe myszki czy różowe słoniki bo akwarystyką zajmuję się nie od dziś. W słodką bawiłem się zawodowo jakieś 12 lat więc nie jest dla mnie niczym dziwnym że jeśli ktoś ma stado kilkunastu ryb tego samego gatunku, trzyma je w zbiorniku w którym warunki im

odpowiadają, dochodzi od czasu do czasu do spontanicznych nie planowanych orgii z których to rodzą się bachorki... A to czy da się je odłowić i odchować to już zupełnie inna historia... U Walkera się nie dało, chyba żeby zdemolować cały zbiornik. Mam nadzieję że nie uraziłem Cię swoim wywodem bo moim zdaniem równy z Ciebie gość choć nieco nieufny, ale mimo to napiłbym się chętnie z Tobą kiedyś zimnego piwka i pogawędził o naszym hobby :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieufny, bo życie mnie tego nauczyło.Żyjemy w kraju gdzie prezydent wybrany na dwie kadencje nie wie czy ma magistra,czy tylko był studentem.

Od słów wolę konkrety, dlatego mam prośbę- by przy następnych tarłach i pływajacym przychówku porobić kilka zdjęć.To znacznie więcej informacji/niż słowa/,mogących się komuś bardzo przydać.

pozdrawiam


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie uwierz, mam to głęboko gdzieś, czy mi wierzysz czy nie i nie mam ochoty ci niczego udowadniać.Współczuje ci ,że takie rzeczy podnoszą ci ciśnienie.

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że nie chcesz mi niczego udowadniać.Tak jest najprościej a ja i,być może , paru jeszcze innych akwarystów chciałoby mieć dowód na to ,że faktycznie widzieliście to co chcieliście widzieć.

pozdrawiam Adam


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamie przemawia przez ciebie małomiasteczkowa zawiść,wyluzuj to tylko hobby:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje wam szczerze, kiedys juz podawalem adres do tego forum, moze znajdziecie tam cos ciekawego, tym bardziej, ze jest watek o p.fridmani pokazujacy, ze da sie je odchowac, czyli jak pisze Lukasz, warto walczyc.

http://www.marinebreeder.org/phpbb/viewtopic.php?t=281

http://www.marinebreeder.org/phpbb/viewforum.php?f=108


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o zachowanie kultury i bez wzajemnych wycieczek.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocmy moze do temtu. Przylapalem dzisiaj rano moje Chrysiptera cyanea na baraszkowaniu, widac wyraznie ze samica ma wieksza ochote na bara-bara niz samiec, i musi go wyraznie zachecac :) Generalnie samiczka dominuje i samczyk sie jej z reguly troche boi, czasami plywaja razem, czasami samiczka odgania go troche od gniazda (teraz wiem ze to dlatego, ze zlozyla ikre). Samczyk jak to samczyk, nie interesuje sie za bardzo odchowem potomstwa :) za to samiczka jest w tym czasie bardzo agresywna do mnie, ciezko cos zrobic wtedy w akwarium bo zawziecie atakuje moja reke, a ząbki ma na tyle ostre, ze po kilku strzalach mam dosyc i rezygnuje :)

-najlepiej od razu przelaczyc na high quality bo inaczej niewiele widac :|

Kilka zdjec:

Tarło:

tarlo01.jpg

tarlo02.jpg

Ikra:

ikra02.jpg

ikra01.jpg

Samiczka pilnuje ikrę:

tarlo03.jpg

tarlo04.jpg

tarlo05.jpg

Chodzi mi po glowie zalozenie malej hodowli fito i artemii, ale daj Boze zeby mi sie tak chcialo, jak mi sie nie chce :) W akcie desperacji wyprobuje chyba te "gotowe" larwy artemii z lodowki, ale nie mam jakos wielkiej nadzieji ze cos z tego bedzie...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie to wyglądało.Miejmy nadzieję,że akcja zakończy się sukcesem:)Pwodzenia

P.S.piękne ricordee:clapping


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.