Skocz do zawartości
Czarek79

Jakie swietlowki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakie swietlowki proponujecie do lampy 8x39w, w akwa beda sps'y.

Z gory dzieki za pomoc


SPS, LPS 100x65x50h OW, 25kg LR, BK Mini 160, BLAU 8x39W, Deltec FR-509 z biopellets, i Tunze 6065, Tunze 6045 Koralia 5200, New Jet 4500,

3307e3f69aa9a16cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 x blue plus

3 x blue special

1 x actinic

wszystko ATI


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, to bedzie baaaardzo niebiesko, myslalem ze ja lubie bardzo niebiesko ale okazuje sie ze sa ludzie ktorzy lubia jeszcze bardziej niebiesko ode mnie :) Ja bym dal 50:50 AB Plus i AB Spezial.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4x blue plus i 2x actynic:) Albo zmienię na lampkę 20 000K, albo dam 6xbp, super światełko, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aquamaniac - niech ci olek pokaże swój tank to zobaczysz co to znaczy 'niebiesko' :)

Ta aktynika z ati tylko po to, żeby fluorescencyjne akry były jeszcze bardziej fluo. Osobiście wole swiatlo 50/50 ati special/ati blue plus.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zastanawiam się nad wywaleniem hqi i zamontowaniem 8x39.Wapienne rosną wszędzie tam,gdzie nie dociera światło z żarnika.Za to badziewie gloniaste wszelkiej maści rośnie,że ręce opadają.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o świetlówki to polecam ATI.

Żeby już nie zakładać nowego tematu spytam sie przy okazji, w jakiej kolejności od przedniej szyby zamocować świetlówki, mam do dyspozycji: 3x BluePlus, 2x AquaBlue, 1x Actinic (zmieniam powoli dwie świetlówki na tydzień, wczesniej miałem 2x BluePlus, 3x AquaBlue, 1x Actinic).

Planuję zrobić następującą kombinację (patrząc od przedniej szyby)

1 BluePlus

2 AquaBlue

3 BluePlus

4 Actinic

5 AquaBlue

6 BluePlus

...co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.