Skocz do zawartości
sigreg

RO - przeplacac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczalem rozgladac sie za zestawem RO, nie tylko na potrzeby swojego malego zbiornika, ale i specyficznych roslin ktore hoduje. Do tej pory rosliny podlewalem woda destylowana, ale tworzenie solanki na bazie wody destylowanej z marketu ... no nie wiem, mam jakies opory, stad decyzja o zakupie zestawu RO.

Zdziwila mnie duza rozbieznosc cen takich zestawow, na "znanym serwisie aukcyjnym" zestaw RO mozna nabyc za kwote rzedu 200 zl (nie wliczajac DI), natomiast "dedykowany" zestaw RO do zastosowan akwarystycznych rozniacy sie na pierwszy rzut oka jedynie naklejka producenta kosztuje juz 400 zl. Czy firmowy zestaw akwarystyczny RO posiada jakies specjalne wlasciwosci czy mozliwosci ktorych nie ma tanszy "uniwersalny" zestaw ? Na co wogle zwracac uwage przy zakupie takiego zestawu ? Wydajnosc ktorej potrzebuje jest niewielka, wymieniam 5 litrow wody co tydzien, do tego dolewki i potrzeby roslinne ... w sumie okolo 15 litrow wody tygodniowo.

Pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aa .. no to zmienia troche postac rzeczy :)

Pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do samego filtra - ja przynajmniej zauazylem spora roznice miedzy najtanszym akwarystycznym RO z allegro, i w sumie tez z allegro ale z dobrymi prefiltrami i membrana - po RO wynik na TDS spadl z 30 do 10 - spora roznica IMO.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDS 30ppm po osmozie to całkowicie zapchane prefiltry. U mnie na nowych prefiltrach mam 7-10pmm przed DI. zmieniam prefiltry przy 15ppm.

Natomiast osmozy z prefiltrami 10 cali są zdecydowanie lepsze z kilku powodów:

1. zdecydowanie dłużej pracują

2. są zdecydowanie tańsze i dostępne w każdym markecie/sklepie hydraulicznym a nie tylko w necie

3. zdecydowanie łatwiej/szybciej się je wymienia

4. mając zestaw 3 albo nawet 4 prefiltrów można dowolnie eksperymentować z wkładami

Dlatego kupując osmoze warto wydać troszkę więcej i kupić lepszy zestaw (potem się zwróci na prefiltrach). Albo kupić samą membranę/obudowę i zbudować resztę samemu (podstawowe zdolności hydrauliczne wymagane).

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alef: 30 bylo 1 dzien po wymianie prefiltrow, ja raczej podejrzewam ze membrana byla gorsza, lub udalo mi sie ja uszkodzic, choc staralem sie tego unikac. Zreszta jak w kranie jest kolo 400-450 oznacza ze RO usunelo 93%.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przy 500 na wejsciu osmoza z prefiltrami robi 2-4-6, po DI mam 0

kupowalem w osmoza.eu


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.