Skocz do zawartości
balon

gps

Rekomendowane odpowiedzi

....czyli najlepszym rozwiązaniem dla kolegi jest telefon Sony Ericsson P990i z Tom Tom :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl

"wez taki modul w kieszen , wyjdz w teren i po 1-2 godz zobaczy czy jeszcze dziala (baterie)" - dziala dziala :) predzej padnie bateria w telefonie, oba urzadzenia maja baterie BP-6M.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, np. palmtop po jezdzie na rowerze w terenie sie... jak to pan w serwisie powiedzial ...

porozlutowywal od drgan i nadawal sie do kosza

te garminu outdoor na baterii chodz 6-8 godzin ciaglego uzywania

paltop lub tel z gps max 2 godz ciaglego uzywania


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

....czyli najlepszym rozwiązaniem dla kolegi jest telefon Sony Ericsson P990i z Tom Tom :)

No dla mnie akurat najlepszy jest outdoorowy GPS

Co do baterii masz rację (6-8 godzin) ... ale kto używa baterii :) (trochę drogo wychodzi) mój na czterech akumulatorach NiMH 2400mAh - chodzi i chodzi - kilka dni (normalnego dziennego używania) - do sprawdzenia na moim modelu


72l + 80l sump, 4x24W "słońca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepszy gps nie pomoze Wam w terenie jesli nie ma sie dobrej dokladnej mapy ze szlakami a z tym nie jest juz tak kolorowo jak np z mapami samochodowymi gdzie pokrycie jest 99%.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sie przylacze, czy automapa, ma funkcje wyznaczania tras pieszych czy tylko samochodowych? Jesli nie to ktory program na np. mio 560 posiada fukncje wyznaczania tras pieszych?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr pisałem o tym wcześniej, MAPY UMT, w tej chwili jest już ogromne pokrycie polski z mapami topograficznymi na których są nawet leśne przecinki zaznaczone

@dany to tylko kwestia mapy z opcją routingu na np leśnych duktach, ale nawet jak nie ma routingu to spokojnie jedziesz na azymut - warunek muszą być te ścieżki zaznaczone.

W tym roku byłem na eskapadzie wodno rowerowej w Holandii spokojnie można się poruszać po nieroutingowanych drogach - na azymut, byle były na GPSie zaznaczone

Poza tym można śmiało jechać przez las nawet bez oznaczonych ścieżek, jedziesz na azymut - zawsze trafisz


72l + 80l sump, 4x24W "słońca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cezarix, przewazanie ide na azymut, ale jak np. jestem w jakims miescie w punkcie X zaznaczam automapie punkt Y to prowadzi mnie ona ulicami dla samochodow, a ja chcialbym, aby pokazala mi droge piesza wraz z odlegloscią do pokonania.

Dla przykladu, bylismy ze znajomymi na Mallorce, chcielismy dojsc do punktu Y mapa wyznaczyla trase 2,5 km ulicami wiec wsiedlismy w autobus najezdzilismy sie jak glupki,a na azymut wracalismy niecale 5 minut. Stad pytanie czy Automapa ma funkcje routingu, a jesli nie, to ktora mapa ja posiada?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z funkcją routingu jest tak, że nie wystarczy że na mapie jest napisane że ma tą funkcję - trochę trudno mi tutaj jednoznacznie odpowiedzieć. Techniczne rzecz ujmując (trochę uproszczając) dane o routingu powinna mieć kazda ścieżka na mapie - niestety nie zawsze producenci tak robią. Co skutkuje tym że nasze urządzenie po prostu "nie widzi" niektórych dróg. Dawniej w pierwszych mapach GPSowych routing miały tylko główne ulice - teraz producenci coraz bardziej "zagęszczają" go ale niestety w GPSach typowo samochodowych nie tylko nie ma routingu na, nazwijmy, to szutrach, ale nie ma też tych dróg.

Inaczej jest jeśli chodzi o outdoory, jeśli chodzi o mapę polski używaną w Garminach czyli GPMapę mogę nawigować po wszystkich dróżkach które są na mapie (przynajmniej po tych którymi się poruszałem - bo jak wspomniałem trudno tutaj globalizować). Co do pozostałych map Garminowskich jest cały pakiet map z cyklu TopoMapa (cała europa zachodnia - polski jeszcze nie ma) na których można nawigować po leśnych duktach.

Jest też dostępna praktycznie cała mapa polski w formacie UMT (o którym wspominałem - czytany przez Garmina) tworzona przez zapaleńców i dostępna za free - jest też wiele map topograficznych np. parków narodowych itd. W sieci funkcjonuje wiele map, które są tworzone w poszczególnych krajach - kiedyś przed wyjazdem do Tunezji znalazłem w necie mapę UMT tego własnie kraju.

Nie trzeba kupować urządzenia żeby takie mapy sprawdzić - na stronie Garmina jest dostepny za darmo program MapSource, który generalnie służy do zarządzania mapami w GPSie. Ale zainstalowany na komputerze pozwala na oglądanie map i wykorzystywanie ich pełnej funkcjonalności z routingiem i wytyczaniem tras łącznie. Służy do planowania tras podróży na znacznie wygodniejszym dużym ekranie komputera a potem taką trasę przesyła się do GPSa.

Co więcej jak chcesz mogę Ci całkiem legalnie skopiować mapy Garmina na płytkę bo ich używanie w komputerze jest bezpłatne - dopiero wgranie na GPSa wymaga podania numeru licencji.

Niestety nie wiem jak to jest w Automapie. Mój kontakt z samochodowymi GPSami ograniczał się do ich testowania w praktyce na zlecenie jednego z polskich czasopism. Nie wgłębiałem się wiec w niuanse gpsowej kuchni w tych produktach.


72l + 80l sump, 4x24W "słońca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.