Skocz do zawartości
Przemek

Jaki LCD - Sony czy Sharp?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji tego, że musze dokonać wyuboru - proszę Was o radę. Który z modeli ponizej byście wybrali?

Sony Bravia KDL-52XBR5 HDTV

SHARP LC-52HD1E

Oba telewizory mogę kupić w porównywalnej cenie - ok. 7000zł(poprzez znajomego który pracuje w dużej europejskiej hurtowni) Nie wiem tylko na który z modeli się zdecydować.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze wziąść 70" bravię - ale słyszałem, że przy tak dużych wyświetlaczach obraz(nawet ten z niebieskiej) trzeba oglądać z bardzo dużej odległości. Prawda to czy fałsz? :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyżej wymienionych modeli zdecydowanie lepszy bedzie Sharp , Sony to w tej chwili jedne z najsłabszych LCD na rynku.

To są panele samsunga tyle ,że elektroniką sony , jednak obraz pozostawia wiele do życzenia.

Napisz z jakiej odlegółosci oglądasz , czy 52 cale jest Ci potrzebny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj prawda, obowiazuje zasada ze powinienes byc w odleglosci nie mniejszej niz 5 przekatnych ekranu. Ponadto wez pod uwage cos takiego jak rozdzielczosc tego ustrojstwa i n duzym ekranie punkty sa po prostu wieksze.

Inna sprawa ze bardzo wiele zalezy od zrodla sygnalu. Na twoim miejscu poszedlbym do jakiegos media experta i kazal sobie pokazac te 3 telewizory a potem ze smutkiem stwierdzil ze no nie mam "czasu" i ze przyjde za miesiac jak mi sie czas znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko znajomosc jak za taka cene tego modelu sony.Ale do tematu.Oba modele ze wszystkimi bajerami.Ja bym zwrocil uwage porownujac te dwa modele na dwa parametry: Kontrast ratio SHARP 15000:1 SONY 18000:1 ,ale przy Image Contrast Ratio SHARP 3000:1 SONY 2000:1

Sony od zawsze specjalizowal sie w produkcji telewizorow,(aparaty fotograficzne :)) nie majac mozliwosci porownania obu telewizorow w sklepie,na zywo jak wyglada obraz postawilbym na Sony.Ale z kolei Sharp w wyzej wymienionym modelu ma DVR Hard disc drive - 160 GB.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru sprzetu do nowego domu - gdzie tv będzie oglądane z odległości ok.5-6m. Co do mediaexperta byłem w dwóch dużych centrach i niestety tego sharpa akurat na miejscu nie było - co do sony to słyszałem to samo na temat ichmatryc(że to samsung), ale chciałem to jeszcze potwierdzić.

70" bravii nie widziałem na żywo - ale to chyba straszne bydle musi być.

Choć moze do takiej małej sali kinowej w domu.. ? :)

Tym bardziej ze cena jest taka sama - jak modeli 52".

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wybrałem - będzie to sharp. Dziękuje wszystkim za pomoc.:)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo wybrac hitahi czy jak tam to sie pisze :)


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tv "sharp" (ma nie cały rok) i nie polecam

odbiór może i dobry,ale mój się czasem zawiesza i jedyny ratunek w odłączeniu od prądu i od komputera (hdmi) na chwilę

w serwisie nie stwierdzono żadnej wady,można z tym żyć ale ...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seba75 :

a ja mam tv "sharp" (ma nie cały rok) i nie polecam

odbiór może i dobry,ale mój się czasem zawiesza i jedyny ratunek w odłączeniu od prądu i od komputera (hdmi) na chwilę

w serwisie nie stwierdzono żadnej wady,można z tym żyć ale ...

pozdrawiam

Czyżby AQUOS?

Ja takie same objawy zaobserwowałem na moim ;-)

Nie zdarza się to często więc nie jest to uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie wada egemplarza , daj go do serwisu i nich naprawią. To nie jest normalne i nalezy to naprawić.

Jesli chodzi o Hitahi to raczej sprzęt dla mniej wymagających nawet droga seria Z3030 wypada cienko przy konkurencji.

Odswieżanie 100Hz w tym modelu jest niewidoczne. Zdecydowanie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to "AQUOS" w serwisie był i nie stwierdzili usterki,może sprobuje w innym serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seba75 :

tak to "AQUOS" w serwisie był i nie stwierdzili usterki,może sprobuje w innym serwisie?

Usterki nie stwierdzili bo to najprawdopodobniej wina softu, a nie sprzętu.

Z drugiej strony patrząc - biorąc pod uwagę prawa Murphi'ego - każdy sprzęt najlepiej działa w obecności serwisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, lepiej powiedz nam jakie duże akwarium stanie w tym nowym domu :), na TV nikt nie będzie patrzył :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo wziasc Samsunga :)

jedyne naprawde fajne Sharpy sa albo w US albo w Japoni

a co do matryc dla Sony to faktycznie robil to Samsung do zeszlego roku w tej chwili robi to Sharp

jedyna roznica to cena za logo producenta za Sharpa zaplacisz mniej z lepszymi addonami a Sony to Sony

a co do 70" przy odleglosci 5-6 metrow to imho lepiej jest kupic porzadny Projektor i miec kawalek bialej sciany

teraz mozna juz kupic projektor HD1080 Panasonica AE2000e przy rozdzielczosci optycznej: 1920 x 1080 jasność ANSI: 1100 lumen kontrast 1600:1 za niecale 6500zl ,trzeba korzystac z taniego dolara 8)

przy takiej odleglosci ani nie zmeczysz tak wzroku a i jakosciowo lepszy a co do trwalosci to przy normalnym swieceniu po 8godzin dziennie lampa wystarcza na okolo 5 lat, choc ja swojego uzywam juz 7lat i podkrecalem tylko sterownik soczewki


Project Marine Cube 130 22kg LR 25kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mmechaniszyn :

a co do 70" przy odleglosci 5-6 metrow to imho lepiej jest kupic porzadny Projektor i miec kawalek bialej sciany

wszystko zależy jakie są priorytety, bo jeśli ktoś włączy TV na wiadomości i tylko raz na tydzień lub miesiąc oglądnie film to raczej nie widzę zastosowania projektora, owszem projektor ale obok telewizor ale to już koszty i o wygospodarowaniu miejsca nie wspomnę.

Decydując się na technologię LCD (bo w plazmach wiadomo kto wiedzie "prym") to obecnie:

1. Sharp (system RGB oraz odświeżanie 4 sekundowe (tak naprawdę to 6) biją konkurentów)

2. Sony

3. Toshiba razem z Samsungiem

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowoczesne domowe projektory sa o tyle fajne ze staruja od momentu wcisniecia start w jakies 0,5 sec ,mozna je powiesic na suficie a do wyswietlania super jakosci obrazu potrzebuja kawalka sciany

a mozliwosci aranzacji wnetrza so olbrzymie bo mozna popodwieszac caly sytem audio wideo pod sufitem a na podlodze mamy przestrzec ktorej nie uzyskamy przy duzych LCD bo te najwyzej powiesimy na scianie


Project Marine Cube 130 22kg LR 25kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna ściana okno

druga ściana meble

trzecia ściana drzwi

czwarta ściana ekran do projektora

a gdzie akwarium ..........:)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor do filmów tak , ale do codziennego oglądania TV raczej chybiony pomysł. Poza duzym obrazem wyswietlania jego atuty się kończą . Kontrast jaki podaja producenci są dane z kosmosu . Bez zaciemnionego pomieszczenia raczej nie ma co liczyć na konrastowy obraz . LCD również nie oferują dobrego kontastu , chociaz producenci również przescigaja się wypisywaniu bzdur , a prym wiedzie samsung (czego to ci nie wymyślą kontrast 25000:1 ) w LCD !!!. Gdzi tradycyjny telewizor ma leszą czerń i ma kontrast 100 : 1.

Pozatym szum chłodzenia projektora tez do przyjemnych nie należy , oglądanie filmu z szuszrką nad głową. Chyba ,że mówimy o HI-END z lampami xenon i chłodzone cieczą , ale to już inny przedział cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam projektora optoma79 z tego co apmietam i obraz jest rewelacyjny. Przy podlaczeniu jakiegokolwiek zrodla HD (tuner komputer kamera czy DVD) poprostu oglada sie wysmienicie. Swego czasu kosztowal ponad 20tysi ale teraz sa duzo tansze i napewno i lepsze projektory w tej cenie.

W zutnikach jest tylko maly problem. Bo zeby obraz byl dosc duzy przy niewielkiej odleglosci naprawde trzeba sie nameczyc aby takiego znalezc a zeby byl zarazem maly i nie glosny. Kilka lat temu bylo kilka sztuk ktore te wymogi spelnialy m.in wlasnie ta optoma i pare innych drozszych :)

Osobiscei polecam zutnik ale tylko jesli bedzie do tego specjalna mata inaczej czarny kolor nie jest czarny

Pozdrawiam


praca, praca, praca... i kurna na akwarium nie starczyło czasu, ale jeszcze tu wróce tylko za jakies pare lat. Wtedy bedzie 640 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.