Skocz do zawartości
hajtaler

problem

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam problem z 2 koralami po przygodzie ze slimakiem padaja mi one, oto zdiecia

55673bad6d508277m.jpg

87b307c6570eaeb3m.jpg

tak sie zastanawiam czy dalo by sie cos uratowac i zrobic jakies zaszczepki


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej juz nie da rady. troche za pozno.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli padają a już pozbyles się przyczyny to coś jeszcze jest nie tak, to są całkiem żywotne zwierzaki.

raczej szukałbym przyczyny takiedo stanu, nie wiem jaki to ślimak ale tez mam przypadki podrzerania przez coś np seriatopory i poza nadgryziona gałązią reszta rośnie a sama. To samo mam z Acrą, była poparzona przez ricordeę tak że połowa była biała a teraz już nie ma po tym śladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no slimak byl (pisalem o nim w innym temacie) ale sie pozbylem go a tan drugi ze zdiecia jeszcze wypuszcz polipy dlatego pytam bo moze jeszcze cos sie da zrobic


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej cos jeszcze masz nie tak poza ślimakiem, te bąblelki trochę źle się kojarzą i wskazują problem z jakością wody.

Zauważyłem że korale jak mają dobre warunki (woda, temp, światło, przepływ i jedzenie) to potrafią się dość szybko regenerować i rosnąć w zadziwiającym tempie (seriatopowa urosła z mniej niez 1 cm kawałka odłamanego przez kraba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te bable to wiem ze woda nie tegetylko nie wiem co jutro powinienem dostac tesy na PO to zobacze

a teraz jak odciac ten kawalek korala ktory jeszcze wglada dobrze i co trzeba zrobic z nim


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na moje to masz ogromny problem z wodą. To brązowe na koralowcach to zdaje mi się Dinoflagellates, tu masz trochę na ten temat http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=8426&d=30. Podaj jakie masz parametry wody: NO3, PO4. Myślę że to tutaj należy szukać problemu.


500l, sump 100l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry wody so ok tylko PO nie mieze ale mam absorbet(chyba tak to sie pisze) mieze je co 3 dni i nie zmienily sie od czasu stabilizacji zbiornika

zasolenie 1.024

PH 8.3

CA 445ppm

NO3 2

NH4 mniej niz 0.25

KH 9.8

No2 0

mg 1375

testy salifrent

jedynie co sie obawiam to moze zmiana soli nie wyszla na dobre bo po tym mialem ten wysyp glonow sol H2O


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze za krotko mieszales sol w wodzie do podmianki


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miszam przeszlo dobe 2pompami


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ro tea odpada bo pokazuje mi 0 tester


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=16150&d=15

Moze to jest wytlumaczenmie Twoich obecnych problemow. Najpier cyjano,teraz korale. Zadaj sobie pytanie kiedy zalales baniak,kiedy wsdziles skale,kiedy i z jaka czestotliwoscia wpusciles zycie.MIesiac po wlozeniu skaly???? Testy i wyniki swoje,a proces dojrzewania swoje.Zalalem baniak wczesmniej niz ty dzis mija 76 dni.A z zycia kilka malych grzybkow i nemelatoris magnifica (nawet to za wczesnie bylo,ale to ulubiona ryba mojej Pani) Testy juz praktycznie od samego poczatku mialem wzorowe, zero amoniaku w calym cyklu,NO3 najwyzszy poziom 25 i tylko przez kilka dni do tej pory niewykrywalny.Czasmi obserwuje dziwne skoki i daja mi jeszcze do myslenia.Plage glonow ktora mialem zeszla calkowicie,nie ma ani jednego klaczka, co kilka dni wylazi cos innego i schodzi,zyjatek pelno wszystkiego, piasek zrobilnsie czysciutki.Szkoda ze tak sie stalo, my nowicjusze zadajmy mnostwo pytan na forum,ale ze stosowaniem sie do wskazowek to bywa roznie

cierpliwosc i jeszce raz cierpliwosc


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :

NH4 mniej niz 0.25

To jest PROBLEM, chyba że machnąłeś się o jedno 0 po przecinku. Ćwierć mg/l to bardzo bardzo dużo jak na akwarium rafowe, Jony amonowe powinny być niewykrywalne. Przy takich parametrach to możesz mieć w akwarium kraba. A to, że przy takim poziomie NH4+ lecą Ci SPS-y nie dziwi.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz napisac jaka ta przygoda ze slimakami? Przewrocily korale, chodzily po nich?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mozesz napisac jaka ta przygoda ze slimakami? Przewrocily korale' date=' chodzily po nich?[/quote']

Dany pytasz serio czy ironizujesz? Czy slimaki moaga zaszkodzic korala? niektore gatunki (podgryzanie korali) OK ale....


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz bardzo delikatnie opisał prawdę :) i nie dziwię się, że NH4 jest jeszcze na takim poziomie.

Ja tylko dodam, że w akwarium mamy do czynienia nie tylko z NH4, NO2, NO3 i PO4 - są jeszcze dziesiątki związków, które mają wpływ na żyjące w akwarium zwierzęta, rozrost glonów, cyjano itp.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
snocho :
hajtaler :

NH4 mniej niz 0.25

To jest PROBLEM, chyba że machnąłeś się o jedno 0 po przecinku. Ćwierć mg/l to bardzo bardzo dużo jak na akwarium rafowe, Jony amonowe powinny być niewykrywalne. Przy takich parametrach to możesz mieć w akwarium kraba. A to, że przy takim poziomie NH4+ lecą Ci SPS-y nie dziwi.

Mierze testem salifrent i jest to pierwszy wynik jest albo mniej niż <0.25 lub>0.25 nie mam dokladniejszego testu woda jest przezroczysta


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam inne korale i rosną ładnie a może one już były chore są od tego samego gościa i tylko one wyglądają tak


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz jak widać w tym linku co jest moje akwarium jest zdjęcie tych korali i widać ze już miały te białe plamki nie zwróciłem uwagi na to wcześniej może tu jest przyczyna


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie korale ksenia, grzybki? ktora wytrzymuja naprawde wiele.Czy masz wicej SPSow? Jezeli tak to ratuj je poki mozesz.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale one rosną i mają się dobrze codziennie spędzam 2-3 godzinki oglądając akwarium a z tymi dwoma to nie wiem co myśleć zaniose je jutro do pobliskiego sklepu i oni zobaczą co się dzieje z nimi


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okejo przyjmijmy ze nabyles chore od goscia. A jaka jest przyczyna NH4+ i zycie w zbiorniku?

Moze filtracja, moze ciagle trwajacy proces dojrzewania bo wszystko wpusciles o wiele za wczesnie moim poczatkujacym zdaniem.Czy na szybach masz wapienne glony?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem nh4 jest takie bo test nie ma innej skali kończy się na mnij niz0.25

Glonów wapinnych nie mam jeszcze albo mam tylko zabardzo nie wiem jak wyglądają


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Dyzma :
Czy mozesz napisac jaka ta przygoda ze slimakami? Przewrocily korale' date=' chodzily po nich?[/quote']

Dany pytasz serio czy ironizujesz? Czy slimaki moaga zaszkodzic korala? niektore gatunki (podgryzanie korali) OK ale....

Pytam powaznie, w u mnie kiedys slimak przewrocil korala uszkadzajac go tym samym(jezowiec tez kiedys zrobil to samo) no i korale padly.

Ale jak widac tutaj nie mamy problemu slimakow tylko jakosci wody.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.