Skocz do zawartości
Zatorek

Znikające zoanthusy

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauważyłem, że moje zoanthusy powoli znikają. Kupiłem skałkę z kilkoma rodzajami, ładnie się rozwijają ale co kilka dni jest ich coraz mniej. Parametry wody chyba ok:

TDS 000

sól 1,024

PH 8 (Salifert)

NO2 - 0 (S)

NO3 - 5-10 (S)

NH4 - <0,25 (S)

KH - 5

PO4 - 0,01

A może są czyimś pkarmem w nocy. Głownie znikają w nocy.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy masz moze w akwarium rozgwiazdy asterinia ?

te niebieskie predzej czy pozniej zaczynaja podgryzac korale miekkie, jesli jest ich za duzo to sa w stanie w ciagu 3-4 tygodniu skonsumowac calkiem sporo zaonthusow.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko Z tego co wiem to mam tylko dwie piaskowe rozgwiazdy. Innych nie stwierdziłem.


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ha ha a ja jestem pewny co jest tu przyczyna!! nie szukaj w parametrach wody tylko zaczaj sie na szkodnika.. ja mam ten sam problem i co jakis czas musze zmieniac miejsce zoanthusow - niestety a co jest powodem ??? .mam takiego czarnego wieloszczeta gada z wasami ... jednego kiedys zlapalem z rana a drugi jest juz 2 x wiekszy i on wcina mi miekasy .. i jestem pewny bo widzialem jak wcina ... a oto dziad ... http://www.wildschek.com.pl/akwarium/WIEL.GIF tak ze jedyny sposob to zmieniac polozenia skalki z miekasem ktory dziad sobie upodobal lub lub przeniesienie jej w wyzsze partie .. on raczej zyje w dolnych partiach wiec i tam tez wymiata .. Poczatkowo Zoanthuski byly pozwijane potem obserwowalem jakby znikaly az wyczailem szkodnika ...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna moze byc rozna ale napewno to jakis pasozyt. Moje np. wyjadal maly krab (tak1-1.5 cm) ktory siedzial pod nimi. Tzn wlazl im niejako pod skore 8-) Zjadl dwa polipy zanim go przyuwazylem.

ZM


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wildschek mam w akwarium conajmniej jednego takiego stwora. Całą skałkę z zoa przeniosłem na górę i dalej znikają. Jak złapać tego wieloszczeta? Czy można wykąpać skałę z zoa w RO i liczyć, że gadzina wyjdzie. Czy koralom nic się nie stanie?

@zegeye bacznie obserwuję koraliki i przestrzeń wokół nich. W dzień, w nocy i nic :( A czy pustelniki też mogą je wyjadać? Czasami je widzę, jak łażą po koralach.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zatorek, ja u siebie też mam tego "ślicznego stworka" o którym pisał wildschek. jest dosyć duży, ma miejsce w dolnej części skały (przynajmniej tylko tam go widuję). zooanthusy mam tuż pod jego "dziobem" na podłożu, a następną kolonię na półce nad nim. nic złego się z nimi nie dzieje, kompletnie nie jest nimi zainteresowany.

a miałam kiedyś problem z zoa(przestały się otwierać i marniały)- ale okazało się, że przwlokłam ślimaczki nagoskrzelne, które poprostu "zkolonizowały zoa". pozbyłam się ich a zoa wróciły do pełnej formy.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#nika na pewno tak jak piszesz jest ale ja swojego przylapalem na garacym uczynku przez noc wyskubal mi pol koloni na skalce..


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Zatorek no to masz wyjasnienie klade glowe ze to on !!!!! lub one sa jeszcze takie same z wasami brunatne wpadajace w czerwien te dopiera sa dziady !!! marne szanse na zlapanie go z "zasiadki" ja swojego namierzylem gdzies kolo 3 nad ranem przez przypadek jak jechalem na rybki z rana .. patrze a on wyszedl caly doslownie na piasek z dala od skalki wiec szybko myk do siatki no moj ten co na fotce byl ladny a gruby jak palec ... mam jeszcze jednego tego czarnego i chyba czerwonego widzialem jak byl jeszcze maly tak z pol roku temu pozniej go nie widzialem ale na pewno jest , te same nie padaja - niestety ..a co do pustelnikow sa nie grozne niech sobie chodza taka ich natura..:(


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatorek :

Od pewnego czasu zauważyłem, że moje zoanthusy powoli znikają. Kupiłem skałkę z kilkoma rodzajami, ładnie się rozwijają ale co kilka dni jest ich coraz mniej. Parametry wody chyba ok:

TDS 000

sól 1,024

PH 8 (Salifert)

NO2 - 0 (S)

NO3 - 5-10 (S)

NH4 - <0,25 (S)

KH - 5

PO4 - 0,01

A może są czyimś pkarmem w nocy. Głownie znikają w nocy.

Pzdr

Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakies ustniki??? ja mam imperatora ktory zjadl wszystkie zoantusy, jak tylko kupie jakas skalke z tym koralem zaraz go nie ma, nie czeka nawet na noc. za drogi pokarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.