Skocz do zawartości
Edhil_pl

Problem z oświetleniem.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 240l 120x40x50(wys.). I tutaj pojawia sie pytanie.... Czy trzy świetlówki po 30W wystarcza? To moje pierwsze akwarium morskie więc nie chodzi mi o hodowanie jakis bardzo trudnych i "łaknących"oświetlenia korali, bezkregowców. Dlatego pytam się czy ta ilość światła jest wystarczająca do hodowli jakiś mniej wymagających aczkolwiek ciekawych i ładnych stworzeń. Pokrywa została samodzielnie zrobiona, były w niej 2 świetlówki, ale niedawno wrzuciłem tam trzecią, a czwarta niestety już sie nie zmieści. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast tej trzeciej weszlyby dwie t5? Byloby juz niezle, mozna probowac z roznymi miekasami i powinno sie udac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podam jeszcze jakie mam tam lampy: 1x30W Marine-Glo i 2x30W Power-Glo. W najblizszym czasie bede musial wymienic jedna power-glo z powodu jej "starosci". Bylaby lepsza power-glo czy druga Marine aby woda nabrala niebieskiego koloru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jakas aktyniczna? Bedzie jeszcze bardziej niebiesko :( a aktyniczna jest generalnie wymagana.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy da sie wcisnac jeszcze takie... w kieszeni zrobionej na tranformatory startery itp. nie ma miejsca. A te 3 swietlowki pociagna? Dzieki za pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prawie takie same akwa jak Ty, krótsze o 10 cm, u mnie narazie przez półtora roku sprawdza się oświetlenie - HQI 150 (metdoa DIY)+ 2 aktyniczne 18W Arcadia Marine Blue, więc może faktycznie pomysleć o aktynicznych, a w przyszłości pomyśl też o HQI może teraz nie masz wymagających korali ale znam tę "chorobę" ....:(

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt świetlny jaki da ciHQI= 5 jarzeniówką.Jak zalałem akwa na próbe i właczyłem to oświetlenie to mnie zatkało.Na ellegro sa tanie i dobre lampy.Jarzeniówki co chwile trzeba wymieniać-kasa bedzie szła,nie są tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar zrobic akwa na samych swietlowkach t5 akwa ma 150.50.50 375l- 4swietlowki co wy nato jakies rady.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@F@TL A jakiej mocy one będą? Rozumiem ze będą w obudowie? Jakie zwierzęta chcesz mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARTY- co do swietlowek to mam zamiar zalorzyc dwie philipsa TL.03 54W i do tego dwie MARINE-GLO 40W ALBO PHILIPSA TL5 HO 54W COOL-WHITE+MARINE-GLO 40W.A co do zwierzat to na dzien dzisiejszy planuje korale mieke i pare rybek ..


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 świetlówki T5!! to by może wystarczyło, ewentualnie możesz zostawić sobie miejsce na jeszcze jedną . Ale u Ciebie widzę tylko jedną TL5 :( Cool-white to jest chyba barwa 860 – czyli 6000K poza tym możesz mieć problemy z jej dostaniem) IHMO pewniej będzie zastosować świetlówki typowo akwarystycznych ATI, Narwy, Arcadii.... .Osobiście lubię świetlówkę Philipsa TL03 ale nie wiem czy jest ona w wersju T5, jeśli nie ma jej w tym wydaniu to drugą aktynicznę dałbym np. T5 Narwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce dolozyc do akwarium swietlowki T5 arcadii. Co myslicie o takim zestawieniu: 1 marine-glo (T8 ), 1 power-glo (18000k) i jedna T5 albo 2 T5 zamiast power-glo. Co o tym myslicie? Pozdrawiam... aha i jeszcze jedno widzialem ze 30W nie ma T5 tylko 39W myslicie ze odpali mi z transformatorka 36W? 30W z takiego odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>1 marine-glo (T8 ), 1 power-glo (18000k) i jedna T5 >albo 2 T5 zamiast power-glo .------ TO MAŁO

Tych watów co je próbujesz uzbierać to wystarczy może na akwa 100-150L

T5 lub jak inni wola TL5 wymagają! stateczników elektronicznych ( w cenie powyżej 100PLN za statecznik do 2 świetlówek )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wcisnąć 4świetlówki najlepiej T5 i to 54watowe. Jeśli będziesz sam przerabiał obudowę od razu zadbaj o dobre chłodzenie

pozdrawiam Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.