Skocz do zawartości
piona

szukam opini

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 150x55,nie wiem czy je zakryć szybą czy nie.Mam obawy czy szyba nie zatrzyma mi częśc promieni HQI,z drugiej strony jak nie przykryje to czy parowanie nie bedzie za duże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba napewno przeszkodzi w dostępie światła do korali, a z parowaniem bym się nie bał, jeśli pomieszczenie jest spore to nie ma problemu, wystarczy raz na jakiś czas przewietrzyć intensywnie zimą a w lecie poprostu rozszczelnić okna albo otworzyć. Mnie żona napastuje żeby założyc małe akwa w pokoju u córki bo twierdzi że jest tam zbyt suche powietrze w nocy w porównaniu z naszym pokojem gdzie mam rafkę.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czytam i sam sie zastanawiam poniewarz moje przyszle akwa bedzie przykryte pokrywa .Tak wogule to musi byc przykryte bo mam malego 4letniego łobuza w domu i balbym sie miec akwa odkryte co wy nato.akwa bedzie mialo 375l 150.50.50 czy 4swietlowki t5 wystarcza .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykryte nie znaczy szczelne

mozna np ponawierac dziury w pokrywie

ja sie bawilem z pelna pokrywa i uwazam ze nie tedy droga

parowanie nie jest szkodliwe, bardziej balbym sie np o przegrzanie zbiornika


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2-wiatraki od kompa z tyłu akwa-super pracują i studzą wodę POLECAM .Jeden dmucha a druga wydmuchuje powietrze z górnej powierzchni akwa.Temperatura świecenia -pracy HQI jest ałtomatycznie usuwana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam piona te wiatraczki masz w pokrywie ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam je z tyłu akwa wmontowane między wysokoscią HQIa lustrem wody- tak w połowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.