Skocz do zawartości
dzidek2611

Ludzie Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

jestem posiadaczem akwarium o pojemnosci 160L i mam zamiar zrobic z niego slonowodne i tu sie zaczynaja schody,wiem ze musze miec odpieniacz,pompy cyrkulujace itd. ale najwiekszym problemem jest dlamnie SAMP wiem ze musze w nim umiescic odpieniacz!ale co dalej?? niemam zielonego pojecia jak to zrobic i czy jest on wogule potrzebny,i jaka wydajnosc musi miec odpieniacz czy starczy 250l na godzine.Bardzo prosze o pomoc.Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie poczytaj w dziale dla nowicjuszy chyba 2 pierwsze tematy tam masz wszystko i tak na poczatek to bys sie przywital i nie samp tylko sump


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samp jak samp moze to juz spolszczenie, ale wogule...

Poważnie to poczytaj więcej bo z pytań wynika,że bardzo mało wiesz. A odpowiedź powinna zajmować objetość średniej ksiażki. Odpieniacze przeważnie są przypisane do objetosci akwarium, a nie w litrach na godzinę.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak mnie TMK ubiegła ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ubiegłam:) gdzies pamietam był post? artykuł? na temat jak przystosować słodkowodne do morskiego- to byłaby odpowiedź na pytanie dzidka, ale wyszukiwanie działa jak działa i nie znalazłam:(


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie malo wiem i chcialem sie dowiedziec ale widze ze nie tylko ja malo wiem na ten temat,a ci ktorzy sa o wiele poziomow wyzej powinni pomagac takim jak ja a nie dogadywac ze mamy sobie sami szukac, a pozatym TKM czytalem ale jak narazie to jest to dlamnie czarna magia,a co do odpieniaczy to na licytacjach znalazlem i to wiele ale praktycznie w kazdym byla padana wydajnosc w litrach na godzine,dlatego sie spytalem a na forum nigdzie nie znalazlem jak powiazac koniec z koncem chcialbym podziekowac ale niemam za co Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb miał chyba na myśli to, że ubiegłaś go w wytknięciu rażącego błędu ortograficznego ;). Fakt, że nie piszę o tym, ale mnie takie byki też męczą.

@dzidek przeczytaj porady na początku tego działu i to powinno ci wiele wyjaśnić.

Teraz podam ci jeszcze kilka linków do interesującego cię tematu przerobienia zbiornika słodkowodnego na morski.

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=135

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=24

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=217

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=226

tutaj wyjątkowo dokładne przedstawienie budowy morskiego zbiornika http://www.nano-reef.pl/page.php?id=202

a może z panelem http://www.nano-reef.pl/page.php?id=265


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzidek dobrze by było gdybyś zobaczył gdzieś działające akwarium i by Ci ktoś z grubsza wytłumaczył zasady dziłania całej tej "maszynerii".Latwiej będzie Ci zrozumieć to o czym czytasz.

Powodzenia Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzidek2611 :

a co do odpieniaczy to na licytacjach znalazlem i to wiele ale praktycznie w kazdym byla padana wydajnosc w litrach na godzine,dlatego sie spytalem a na forum nigdzie nie znalazlem jak powiazac koniec z koncem chcialbym podziekowac ale niemam za co Pozdrawiam

dzidek wydajnośc litr na godz to są parametry pomp które działają z tymi odpieniaczami a napewno jest napisane do jakiego litrarzu ten odpieniacz jest i podany jest w litrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Dzidek skad jestes dokladnie moze bede mogl jakos pomoc, jest nas tu kilku w UK. Kolega Hajtaler dobrze radzi a Bigwalker doslownie namawia na piwko czyli male ogledziny......dobrze by obejrzec jakies akwarium przed posoleniem czytac i czytac i przede wszystkim uzbroicc sie w cierpliwosc


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Grzesku dokladnie mieszkam w Coventry to jakies 2 godzinki drogi do Londynu jestem jak najbardziej za tym zeby przechylic jakies piwko i zobaczyc twoje dzielo i oczywiscie uslyszec kilku rad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zrób zdjęcie twojego baniaka jak wygląda to będzie można coś więcej doradzić , ja przerabialem akwarium z slodkowodnego na morskie dużo roboty , masz wywiercone dziury w dnie jak tak to będzie trochę łatwiej


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzidek2611 :

a ci ktorzy sa o wiele poziomow wyzej powinni pomagac takim jak ja a nie dogadywac ze mamy sobie sami szukac

Haha ;) żeby nie było że nie mówiłem... To akurat dzidek nie do Ciebie, tylko do tych którzy na mnie wsiedli kilka dni temu... A teraz do Ciebie :z całym szacunkiem, dlaczego uważasz że ci którzy wiedzą więcej powinni Ci pomagać a nie namawiać Cię żebyś sam trochę poczytał? Mają taki obowiązek? Z jakiej paki? Ty ze swojej strony nawet się nie przywitałeś, nie wykazałeś odrobiny dobrej woli, tylko wymagasz. A na pomoc odpowiadasz że nie masz za co dziękować... Sory, ale dziwię się że komukolwiek chciało się cokolwiek Ci doradzić, postaw się w ich sytuacji. I jeszcze jedno, naprawdę powinieneś poczytać, bo co z tego że ktoś krok po kroku powie Ci co masz robić? Jeśli za jakiś czas na kilka dni zabraknie Ci internetu to co? Całe akwarium szlag trafi? Bardzo odpowiedzialne podejście... Tylko się nie obrażaj, bo nie masz o co...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc seb nie bede sie obrazal bo faktycznie nie ma oco ale przeczytaj moje wszystkie posty i bedziesz wiedzial dlaczego pytam ludzi,poprostu czytam,czytam i nic z tego nie pojmuje poprostu czarna magia,nie bede mial problemu z przerobieniem akwarium,z poskladaniem tych rurek i chydrauliki ale nie moge pojac na jakiej zasadzie dziala ten SUMP widzialem tyle modeli ze az mi sie w glowie miesza inne przegrody inaczej poklejone itd.A jesli chodzi o to przywitanie to poprostu wylecialo mi z glowy a nie to ze jestem nie wychowany,poprostu wylecialo mi z glowy,wiec jak to zalagodzi stosunki to witam wszystkich na forum jestem z Coventry UK i wolaja na mnie forest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej też jestem początkujący i jestem w trakcie zakładania solanki myślę że na forum znajdziesz odpowiedzi na dręczące Cię pytania wystarczy poczytać (przeczytałem dosyć sporo postów i dzienników, tematy ciągle przewalają się w kółko te same), a jeśli nadal nie wystarczy ci wiedzy z tego forum to prosze:)

http://pl.youtube.com/watch?v=CxnugJGiT3o - po angielsku ale ty z UK wiec dasz rade ze zrozumieniem

http://pl.youtube.com/watch?v=pgNe_OYgoL8&feature=related - po angielsku ale ty z UK wiec dasz rade ze zrozumieniem

a jak jeszce bedzie malo to wpisz w youtube "sump" i wyskoczy ci mnóstwo filmów myśle że temat sumpów na youtube jest dosyć dobrze rozwinięty;] pozdrawiam i miłego czytania i oglądania:playing:playing:playing:playing:playing:playing:playing:playing

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj hajtaler dzieki za pamiec i chec pomocy ale dobrze znam ten sklep zawsze sie tam zaopatrywalem szczerze niby sklep z rybkami morskimi ale wiecej maja tam korali pozatym bylem tam i powiedzieli ze niemoga mi pokazac bo wlasciciel sklepu jest a on zabronil takie rzeczy pokazywac (wkoncu to angol)ale kolego podsunol mi kilka linkow i na you tube jest sporo filmikow naogladalem sie i juz wiem poczesci na czym to polega ale mam jeszcze jedno pytanko czy w tych komorach przelewowych nic nie musi byc? jakis filtry czy cos takiego,na niektorych filmikach ludzie maja jakies filtry powkladane a na niektorych nie czy to od czegos zalezy Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich przedewszystkim dziekuje za pomoc w zrozumienie pojecia SUMP i jego dzialaniu,sumpa mam juz gotowego ale nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanie,kupilem sobie odpieniacz V2 SKIM 400 PROTEIN ale podlonczylem i!!! poruwnujac go do innych filmikow na necie to mój wogule sie nie pieni!?co moze byc przyczyna,niemam pojecia,prosze o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slodka woda.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam dobry odpiniacz ale zmieniłem na inny pompę od niego dalej używam cichą jest


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po przerwie milczenia.Wszystko mam juz gotowe ale czekam z odpaleniem ze wzgledu na zmiane mieszkania,ale nasunelo mi sie pytanko,a mianowicie jestem w posiadaniu filtra FLUVAL 305 czy podlonczenie go do sumpa bedzie w czyms przeszkadzalo? czy raczej go nie podlanczac? w filtrze jest wkald z gąbki porcelany i karbonu.Prosze o opinie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrzuc, to morszczak i sump ci wystarczy


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrzucac nie wyrzucaj, zawsze bedzie mozna uzyc np do wegla, albo absorbera fosforanow ewentualnie


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec sam niewiem co zrobic zobaczy sie,kupilem tez lampy niemieckiej firmy z ebaya 100cm dlugosci 33 szerokosci i 8 swietlówek po 39 watt (dalem dokladnie 80 funtow nówka sztuka) wiec łoncznie jest 312 watt troche sporo jak na akwa 150L z tego co czytalem to wystarczy 150 watt na moje akwarium,czy uzywajac 312 watt akwarium bedzie przeswietlone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze masz ta sama co ja i tu uwaga Balasty siadaja szybko


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.